McCabe a paní Millerová (1971)

Dlhá ale zmyselná nuda, ktorá v závere zasiahne človeka do srdca a zrazu si uvedomíte ako vám postavy tohoto príbehu prirástli k srdcu. Nevídané spracovanie a pre mňa aj nevídané spojenie dvoch žánrov, ktorých kombináciou vytvoril Altman niečo jedinečné. Rozbil drsný mužský svet westernu a pridal do neho cit.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Hanba mi za toto hodnotenie a hanba môjmu holistickému prístupu, ktorý sa tu neuplatnil. Ešte štipka zdravého rozumu mi zostala, aby som nedal plný počet. Nechal som sa citovo vydierať, reval som pri tom a hanbím sa za to jak pes lebo Sigourney Weaver dostala odo mňa čo chcela čiže si môže v tomto smere odfajknúť ďalšiu kvíliacu ovečku.

V zajetí démonů (2013)

Technicky dokonalé, obsahovo prázdne. Nebyť asi prvej polhodiny, idem s hodnotením ešte nižšie. To prvé stretnutie kedy to dievčatko s ťahanou nožičkou vidí dačo za dverami, to je proste MEGA. To bolo prvý a bohužiaľ posledný krát čo ma niečo v tomto filme vystrašilo. Vadí mi jednoducho to prevedenie kedy zlo vlietne na scénu a otravuje tam už do konca filmu. Nič sa tu neskrýva, nič nie je zahalené tajomstvom. Divák všetko dostane na tanier. Od istého momentu tam len všetko lieta a pobehuje sa tam kade tade. Efekty zostarnú, prostunký príbeh zostane vždy. Deti... A nemyslíte si, že vás má ujo režisér tak trošku za debilov?

Sinister (2012) odpad!

Asi som videl iný film ako všetci ostatní ale mňa teda nič nevyľakalo. Ba čo viac, vyslovene ma to sralo. Prvá polovica bola nudná aj keď som teda čakal (nečítal som obsah), že sa z toho vyvinie nejaká fajn vyvražďovačka. No ale potom prišla tá ducharina a ja som len zalamoval rukami čo za pičovinu sa to zase niekomu podarilo natočiť. To ako fakt dokážu niekoho vydesiť pomaľované deti pobehujúce v spomalených záberoch po vyluxovanej dlážke? OMG akú som len mal chuť im prijebať keď mi s prštekmi ukazovali PSSST! Zlé. Veľmi zlé.

Tetsuo (1989)

Aj surrealizmus má svoje medze... Myslel som si, že to tak nie je ale toto ma presvedčilo o opaku. Miestami som trpel a netrpezlivo očakával koniec. Smiešne, že všetka ta zhovadilosť má mať akože nejaký zmysel. No tak sorry ale keď niekto veľmi chce, nájde skryté odkazy na kvantovú fyziku aj v Hannah Montane... A úprimne radšej si pozriem 10x Hannah Montanu a aj všetky časti Esmeraldy ako ešte raz toto.

Mr. Sardonicus (1961)

Sardonicus mal v niečom krutú pravdu. Všetky problémy vo vzťahu sa ťažšie prekonávajú s hnusným ksichtom. Inak viac sa mi páčilo prostredie ako príbeh. Ale scénka zavretej pani barónky v izbe s mŕtvolou je teda pekne mrazivá. A to sa na horory tohoto dáta dívam skôr s úsmevom.

Pan Smith přichází (1939)

Bolo by to super truper mega podíváníčko nebyť toho, že sa Mr. Capra myšlienkou už asi tretí krát opakuje.

Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)

Z pomedzi mnou doteraz videných filmov od Capru to najlepšie hneď po It happened One Night. Po znechutení z Arsenic and Old Lace som čakal už len horšie. Veľký rozdiel je ale v tom, že postavy tunák sú uletené kdežto v AOL sú vyslovene drbnuté a retardované. Najviac ma bavila konfrontácia pani obchodníkovej s realitou a najmä jej väzenský pokec s prostitútkou. Jediné čo Caprove filmy zráža dole je to, že ich myšlienka je v podstate v každom rovnaká. V každom sa objavuje nejaká epizódna postava, ktorá vylíči v skratke čo sa tu deje zle a potom už je to len naprávanie chýb. Nepoznám síce životnú filozofiu režiséra a ani jeho biografiu ale povedzme si úprimne, vo svojich filmoch je predsa len utopista a raz to baví, inokedy nie.

Kredenc (2014) (pořad)

Veľmi zlé. Po tretej časti som veľmi sklamaný. Malachovský kazil už celé Haló, Kemka to je taký trapko, ktorý získal svoju slávu svojou debilitou v Partičke no tu sa aj niečo hrá, takže mu to vôbec nejde. Pomajbo, kým ho niekto neusmerní alebo nehrá ženu je tiež pomerne slabý. Kubovčík, Šebová a Polnišová sú fajn ale jednoducho tie scénky pôsobia, tak, že ideme robiť humor ale nevieme akú to bude mať pointu. Neviem zrejme sa točí viac častí naraz ako je to už v televíziách zvykom, a potom to dopadne takto. Kde sú tie časy keď na STV bežalo SOS, ktoré si nebralo servítky pred ústa a robilo si kruto prču zo sračiek, ktoré vysielali komerčné televízie. Btw. tie Televízne koniny sú OTRASNÉ!!!!!