Větrný démon (1990)

Velice kvalitní a mystický horor s démonama a černou magií. Tak trochu mi film podle atmosféry a stylu ztvárnění připoměl 2 horory z takovéto doby, jako je Braindead, Pozdrav z cesty do pekla. Velice zábavná a poctivá práce se skvělými efekty a maskamy, které působí dost slizsky a taky děsivě!

Ten, který přežil (1987)

Tichý post-apo film, který u nás dosud vyšel jenom v podobě českého simultáního dabingu. Film taky mimo jiné zdobí naprosto parádní song "We are survivors" od Adelle First a Stuarta Irvinga.

Válka Bohů (2011)

U tohohle teda nevím, zda jsem se dívala na FILM nebo na nějaké intro z počítačové hry...aspoň, že tam hrajou opravdoví herci.

Nová dobrodružství Pippi Punčochaté (1988)

Měla jsem to kdysi na vhsce a ještě v původním vhs dabingu. Tehdá jsem jako děcko neřešila, jestli tam hraje Inger Nelssonová nebo Tami Erin. Pro mě to byla prostě Pippi, kterou jsem zbožňovala! Velká nostalgie.

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Nechápu, co ta čtyřka měla znamenat. Pro Toxickýho mstitele je sice typický černý humor, parodie na filmy se superhrdinama, bitky, kde lítají vnitřnosti, ale tohle všechno v této čtyřce mi přišlo naprosto přehnané a příliš moc ztřeštěné. Ani jednou jsem se nezasmála. Nelze srovnávat s jedničkou, která se mi líbila.

Pekelná zóna (1993)

Tak u těhle filmů těžko můžeme očekávat dobrý příběh. Typické béčko s nádechem sci-fi zaměřující se hlavně na arénové zápasy, které byly dobře natočené oproti dnešním filmům, kde není vidět pořádný chvat, a kde je každý úder chaoticky sestříhán, že nevíme, kam byl zasažen. Kladně hodnotím charismatickýho záporáka zvaného "Šermíře".

Zlověstné ticho (2007)

Jeden z mála dnešních hororů, u kterého mě skutečně zamrazilo! Tzv. hororů s loutkama (puppet horrors) bylo natočeno celkem dost, ale tohle mě mile překvapilo. Film se hodně vyžívá v ponuré atmosféře, mrazivém tichu, lekajících momentech. Možná je horor natočen po starém způsobu, ale důležité je, že na diváka zapůsobí. Loutka byla velice hezky ztvárněna a pohled na ni ve tmě a v tom tichu působí dost cool!

Plod noci (1990)

Skvělý béčkový fantastický horor se skvělou atmosférou, který si zaslouží zvlášť velký obdiv dobře udělaných masek stejně jako v Hellraiserovi. Bizarnosti a krev tam taky nechybí. Co víc si přát v Barkerově filmu??? Hudba ve filmu působí tajemně a děsivě. Takové jsou a mají být Barkerovo filmy!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Vetřelec: Vskříšení není špatně zpracováné dílo. Po stránce efektové a trikové je to dobře udělaný, ale spíš mi tady nejvíc chybí to napětí a hororová atmosféra jako byla v předchozích dílech! U tohohle dílu jsem se ani jednou nelekla! Příběh je sice zajímavý, ale vzhledem k celé vetřelčí trilogii je možná příliš fantasktní! Máme tady klony, mutaci vetřelců...už to prostě není horor. Škoda, že už tam aspoň není ta hudba, která dokáže nabudit tu správnou atmosféru.