Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Určitě slabší než jednička, ale i přesto docela koukatelná záležitost. Začátek příběhu mě silně navnadil, člověk zabetonovaný ve zdi a začínající pátrání po tom co a jak.. Bohužel čím víc se blíží konec, tím víc začne scénář občas silně pokulhávat, zamotávat se, překombinovávat se a občas jsem i slušně nechápal co se vlastně na obrazovce děje. Pro mě ale všechny neduhy scénáře přebila ponurá, tmavá atmosféra plná dešťových kapek, spousty tmavých interiérů a exteriérů, slušná dávka napětí a vydařené akční scény. Konec byl sice totálně podivný, asi stejně jako u prvního dílu, ale celkový dojem z filmu nebyl až tak zlý, jak jsem po některých zdejších ohlasech čekal.. Takhle je to tak za 55%.

STOMP: Out Loud (1997) (TV film)

Naprosto parádní záležitost. Netušil bych na co všechno se dá zahrát takováhle parádní hudba! Smetáky, basketbalové míče, popelnice, hrnce, pokličky, karty nebo jen kousání v rytmu do jabka... wow...

Vesnice (2004)

K Vesnici jsem přistupoval hodně opatrně. Shyamalan je zvláštní režisér a jeho poslední film - Znamení mě zrovna tak úplně nedostal, ale přesto to byla docela slušná podívaná. Když jsem si chtěl Vesnici pustit, tak mě zaujal obal: "VESNICE je napínavý thriller... od mistra napětí M. Night Shyamalana". No, těšil jsem se, i když o tom napětí mě dokázal přesvědčit jen ve Vyvoleném a Šestém smyslu. Ale taky jsem si už od premiéry pročítal komentáře tady na ČSFD a věděl o silné rozporuplnosti zdejších názorů a doufal jsem, že bych se mohl přiklonit k těm, kterým se Vesnice líbila. No a jaké pocity ve mně putovaly po shlédnutí tohohle filmu? Řekl jsem si: Bože můj, to byla nehorázná podivnost! Hned potom mě napadlo, že obal kapánek lhal. Jestli 3 předvídatelné, ale ano - docela slušné lekačky mají z jinak slušně nudného filmu udělat napínavý thriller, tak to teda opravdu nevím. Už od začátku jsem si říkal, že nebude něco v pořádku. Když jsem přežil dvacet minut vcelku nudných a zdlouhavých keců, tak se konečně něco stalo a říkal jsem si: Tak a teď se to konečně rozjede! Ale to jsem se teda pekelně mýlil. Přišly další a další rozvleklé povídačky, které mě prostě nebavily. Mohlo to v sobě něco skrývat, ale tím způsobem, jak to bylo podané mě to naprosto neoslovilo. A přesně tahle situace - tedy že se něco stalo a já doufal v rozjezd se stala ještě třikrát a ve všech třech případech jsem byl opětovně zklamán. A co mi ještě místy vyloudilo úsměv na tváři - bohužel nechtěný, byla Bryce Dallas Howard, hrající slepou dívku. Nevím, jestli by někdo slepý mohl s takovou jistotou utíkat tak rychle jako ona a ještě si s někým dávat závody... Její herectví na mě působilo dost rozpačitě, místy výborné a místy naprosto nepřesvědčivé. A závěrečná pointa? Ta byla opravdu pěkně divná. Na jednu stranu poměrně překvapivá - na druhou stranu mi přišla pěkně přitažená za vlasy a najednou to bylo celé takové divné a ulítlé, naivní a nějak nevím, jaké výstižné slovo najít pro to, jaké :) Asi bych tu pointu nazval spíš kravinou, než nějakým dobrým tahem pro to sdělit díky ní něco víc a šokovat diváka. Aspoň tak na mě zapůsobila. Sice toho moc co na chválu není, ale abych jen nekritizoval tak tedy - Potěší výborná hudba, pěkně vybrané prostředí vesnice, pár lekaček a závěrečná cameo rolička samotného režiséra s odrazem v zrcadle. Ale to je dle mého dost málo na to, aby mě Vesnice mohla bavit, což se jí opravdu nepovedlo. Jsem opravdu zvědav s čím na nás Shy přijde příště. Jeho filmy mají u mě zatím sestupnou tendenci - Šestý smysl 5*, Vyvolený 4*, Znamení 3* a teď Vesnice za dvě.. Co přijde dál..? =/

Volný pád (1993)

Tak tohle byla hodně hustá záležitost. Jak se vám může změnit život za jeden jediný den? Volný pád vám dá jasnou odpověď. Jednoho obyčejného rána, Michael Douglas v perfektní roli vcelku vyrovnaného chlapíka po rozvodu se svou ženou, trčí v automobilové zácpě a pomalu mu začínají docházet nervy. Všude nepříjemné dusno, pekelné vedro, slunce paří do skel aut, plno křičících děti a nakonec i jedna otravná moucha. To už je na Billovy nervy trochu moc a tak začíná jedna velká psychická přeměna jednoho člověka. Přeměna z klidného vyrovnaného chlapíka na šílence, kterého najednou vytáčí každá maličkost a postupně ho to celé doklepává a on reaguje podrážděněji a podrážděněji a šíleněji a šíleněji. Koupí plechovky coca-coly začínaje, pokračujíce přes baseballovou pálku a spoustou druhů zbraní konče... A i přes všechnu napínavost tohohle thrilleru se najde i dost prostoru pro pekelně černý humor. Už zmiňovaná scéna s nákupem coca-coly je tak napínavě vtipná, až je to neuvěřitelné :) A takových scén je ve Volném pádu mnohem víc. Absurdnost na každém kroku. Prostě skvělý thriller o totálním psychickém rozkladu člověka, kvůli takové běžné situaci jako je automobilová zácpa... Se Schumacherem mám zatím jen samé dobré zkušenosti - Telefonní budka a teď Volný pád... Naštěstí jsem se ještě nedostal k těm jeho tak "opěvovaným" filmům...

Nekonečný příběh (1984)

Když jsem byl malý, tak se mi Nekonečný příběh vyhýbal asi hodně velkým obloukem. Ale teď, když jsem se k němu konečně dostal, mě dostal :) Krásně natočený příběh z pohádkové říše fantazie, který mě chytil a už nepustil. Dal bych 9 z 10 kdybych mohl, ale za tu nááááádhernou hudbu a za jednu z nejroztomilejších postav ve filmu, co jsem kdy viděl - Falca, musím dát za pět.

Rukojmí nebo komplic? (1996)

Jako malej jsem na tomhle filmu opravdu hodně ujížděl. Teď, když jsem se na tenhle film podíval s odstupem času už to sice nebyla taková bomba, ale pořád z toho zůstala docela slušná zábava!

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

Tohle byla paráda. Na tom jsem jako malej slušně ujížděl :) Arnoldova šišatá hlava a láska projevovaná nenávistí od Helgy, to byla prostě bomba!

Hledání Země Nezemě (2004)

Moc nevím, jak všechny moje pocity z Finding Neverland popsat. Nebudu se ani pouštět do žádného dlouhého filozofování, byla to prostě nádhera! Hlavně poslední třetina filmu - tou jsem proplul se zatajeným dechem, úžasem a slzou na krajíčku - naprosto po právu nominace na Oscara i 5*!

Drátovat, flikovat (1980)

Zajímavá animace a neméně zajímavý příběh aneb Když nemůže udělat ženě dítě její manžel, udělá si ho s někým jiným a spokojení budou oba :)