V žáru slunce (2001)

Wow... Je zbytečné psát cokoliv víc do podrobna, abych vás nepřipravil o opravdový filmový zážitek, snad jen, že to byla opravdu KRÁSA, která mě na hodinu a půl přikovala do židle a po konci jsem zůstal v němém úžasu nad tím, co jsem právě viděl - skvělé!

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

První Kostku jsem ještě neviděl a tak nemám s čím srovnávat, ale vím, že druhá Kostka se mi líbila. Horor? Neeeeee... Napínavé? Tak trochu.... Zajímavé? Každopádně! Parta 8 osob uzavřených v síti tisíců krychlí řeší, jak se dostat ven... Jen to, jak se pokoušeli ti lidé vyřešit jak se dostat z krychle bylo takové... trošku suché, že toho divák moc nevěděl. Až skoro do posledních minut jsem znal jen číslo 60659 a toť vše :) Ale rozhodně jsem se nenudil, sice vlastně pořád jen chodili z jedné místnosti do druhé a blábolili, ale nuda to rozhodně nebyla. A jakmile v dalších místnostech začali objevovat zase sami sebe v jiných časech, tak bylo o zábavu postaráno :) Jen ten konec jsem trochu nepobral, úplně závěrečnou scénu, nějak mi nedošlo co to vlastně mělo znamenat. Ale určitě mě druhá Kostka zaujala a jdu si někde sehnat první díl. 3,5*. ____ Po zhlédnutí jedničky i trojky hodnocení neměním. Kvalitativně je dvojka pod jedničkou a podle mě na podobné úrovni s trojkou, i když se mnou určitě hodně z vás nebude souhlasit.. Mě se i dvojka prostě líbí! :)

Animatrix (2003)

9 různorodých animovaných filmečků točících se okolo světa Matrixu. Všechny možné druhy animací, od skoro skutečné v Posledním letu Osirise až po "tužkový" Detektivní příběh. Nejvíce se mi zamlouvaly oba díly Druhé renesance a Dětský příběh, naprosto mimo mně šla Přijímací zkouška. Ale nevím, žádný z filmečků mě nezaujal natolik, abych mu dal plné hodnocení, ale čtyřhvězdičkových hodnocení jsem rozdal většinu, proto dávám taky celkově 4*.

Truman Show (1998)

Woooooow! Tak tohle bylo opravdu super. Skvělý, naprosto originální námět, skvělý scénář, skvělí herci v čele s Jimem Carreym, no a "ředitel" Truman Show Ed Harris, i když se objeví v celém filmu jen na pár minut je opravdový kruťas :) Jde až mráz po zádech z toho, když si představím, že bych žil v něčem umělém, o ničem bych nevěděl a díval se na mně celý svět, uff ... Nemůžu jinak než 5*.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Milý, pohodový filmeček, tak akorát na zlepšení špatné nálady, nebo klidně i na zlepšení dobré nálady :) Opravdu vtipné, opravdu pohodové... Ale přeci jen to na nejpohodovější film všech dob - Lásku nebeskou, nemá ! :-)

The Hire: Star (2001)

Madonna se kterou to hází na zadních sedačkách BMW, do toho nám hraje skvělá hudba a pozorujeme přitom skvělou BMW akci s vtipnou pointou - Co víc si přát? :)

Kmotr (1972)

Začnu tím, že knížku jsem nečetl a tak jsem vlastně nevěděl do čeho jdu, jen jsem věděl, že mám opravdu převeliká očekávání. :) No a potřeboval jsem dvě shlédnutí v průběhu dvou dnů k tomu, abych mohl Kmotra zhodnotit. Poté, co jsem se na Kmotra podíval poprvé jsem věděl, že jsem se podíval na výborný film, ale nebyl jsem si jistý plným hodnocením z jednoho důvodu a to, že jsem se v první polovině filmu občas dost ztratil ve velké spoustě jmen a prostě jsem byl občas slušně mimo, no a tak jsem usoudil, že si Kmotra pustím další den znova. No a rozhodně jsem udělal dobře! Skvělý scénář Maria Puza, který jsem si na druhé shlédnutí užil mnooooohem víc než napoprvé, skvělé herecké výkony všech zúčastněných (jen jeden z bratrů Corleonových Fred, kterého hrál, John Cazale na mě působil tak nějak dost prkenně, odtažitě a vyloženě nesymapticky - ještě že nedostal moc prostoru :)), ovšem Marlon Brando jako Vito Corleone a Al Pacino v roli Michaela Corleone byli jasní králové a mě možná ještě více než Marlon Brando zaujal Al Pacino. No a Kmotr obsahuje taky několik hodně silných, řeknu i nezapomenutelných scén. Hlavně ranní probuzení pana Woltze, uff... To byla opravdu síla... Kmotr mě tedy určitě nezklamal, skvělý film, skvěle popisující mafii a celé mafiánské prostředí. No a skoro tříhodinová stopáž filmu mi vůbec nevadila, film mi utekl ohromně rychle a ani vteřinku nenudil. Opravdu na NUDU tu není ani píď prostoru. :) Jsem zvědav na druhý díl...

Vymítač ďábla (1973)

Po všech těch skvělých a kladných ohlasech, jakými určitě jsou 87% na ČSFD a TOP 250 na IMDB jsem čekal opravdovou hororovou bombu... Napínavou, strašidelnou, děsivou... No a bohužel jsem opravdu hodně, hodně zklamán! Nejděsivější horor všech dob, jak tu někteří píšou? No, tak pro mě rozhodně jedno velké NE. Strach? Nenašel jsem ho. Kdyby aspoň to napětí... Ale kdepak. Až na posledních 15 - 20 minut a otevření dveří do pokoje nic, nic, vůbec nic. Štve mě to, ale tenhle film mě opravdu nezaujal. Než se začalo cokoliv dít, tak uběhlo nudných 40 minut, pak se konečně s tou holkou začalo něco dít, říkal jsem si, že by se to konečně rozjelo? Ale kdepak... Nebylo to vyloženě zlé, jen se mi ten film nijak nedostal pod kůži a naprosto na mě nepůsobil... Prostě mi nesedl. A štve mě to! :)

Telefonní budka (2002)

Jedna telefonní budka, Colin Farrell, hlas Kiefera Sutherlanda a na světě je film, který si mě svým dechberoucím napětím naprosto podmanil a po cca 80 minut mě nenechal vydechnout! Super! _____ Nedalo mi to a druhý den ráno jsem se na Phone Booth prostě musel podívat znovu. A výsledek opět vynikající! Znovu 80 minut plných nervydrásajícího napětí i přesto, že už jsem věděl o co běží. Jednoduše skvělé.