Góóól! (2005)

Fotbal zbožňuju. A tohle je fakt skvělá (sic předpovídatelná) fotbalová pohádka. 90%.

Slepičí úlet (2000)

No.. Asi nesdílím zdejší většinové nadšení. Všechny Parkovy kraťasy s Wallacem a Gromitem i jejich celovečerák jsou, nemůžu si pomoct minimálně o třídu lepší a hlavně - zábavnější. Nevím, jestli za to může ten prapříšerný český dabing, kdy se slepice někdy bavily jako babky na trhu, ale až na pár světlých vtipných chvilek, sem se moc nenasmál.. Jinak ale docela fajn filmek, animace parádní, jen mi to jako celek tak úplně nesedlo.. 65, 70%..

Ženy pro měny (2004)

No nevim, upřímně.. mi to přišlo jako dost velká kravina, u které jsem se ale místy dost slušně bavil.. Když jsem viděl tu koupelnu, ve které měla ta slečna spoustu kosmetickejch kravin snad za třicet tisíc a jak nadšeně o tom vypráví, tak sem si říkal akorát tak: "Ježiši ona je snad úplně blbá..", ale ona to vlastně byla sranda.. I když nevim jestli to byl zrovna účel.. No a nakonec největší rozsek hubnoucí CD.. A třetí plastika kvůli dvěma milimetrům? OMG!

Nebohá paní Pomsta (2005)

Napoprvé za čtyři.. Hudba skvělá, herci taky, ale naprosto se mi nepodařilo to celé pobrat najednou... Uvidíme napodruhé..

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Předlouhé čekání na tenhle film se opravdu vyplatilo.. Zelená.. To je barva Welcome to Dongmakgol.. A myslím, že v souvislosti se zelenou barvou mi tenhle film zůstane v paměti ještě hodně dlouho.. Prostředí, ve kterém se film odehrával bylo nádherné, jak samotná vesnička Dongmakgol, tak všude kolem spousta nádherné korejské přírody, lesů, hor.. Toho by se člověk asi nikdy dost nenabažil. A možná i díky tomu čiší z celého filmu neuvěřitelně zvláštní atmosféra, která mně pohltila a nepustila.. Na nudu nezbyla z celých 133 minut ani vteřinka. Sympatické herecké obsazení, skvěle vykreslené charaktery i jejich proměny.. Musím vyzdvihnout Hye-jeong Kang, která skvělým způsobem ztvárnila vesnickou dívku. Vždycky, když se ve filmu objevila, čišela z filmu ještě zvláštnější atmosféra než ta zvláštní. Celé zpracování filmu je skvělé. A ten příběh.. úsměvný, smutný, napínavý.. Zvláštní.. O rivalitě, přátelství, lásce.. A to všechno je ještě podbarvené nádhernými hudebními motivy Joe Hisaishiho, který je opravdovým mistrem ve svém oboru.. Po prvním zhlédnutí jsem byl opravdu neuvěřitelně spokojený a když jsem si dal Welcome to Dongmakgol druhý den znovu, užil jsem si to ještě mnohem víc a objasnila se mi ještě spousta věcí, které jsem při prvním zhlédnutí nestačil pobrat.. Prostě nádhera!

Saw 2 (2005)

Po skoro dokonalé jedničce jsem se na dvojku skoro rok hrozně těšil a zároveň jsem se bál velkého zklamání.. Narozdíl od té spousty ** a *** hodnocení tady, u mně žádné zklamání nepřišlo. Saw II je pro mně opět neuvěřitelně napínavá a od začátku do konce hustou atmosférou nasáklá podívaná, která rozhodně prvnímu dílu nedělá ostudu. Obě linie příběhu jsou dostatečně zajímavé a stopáž je tak akorát příjemně dlouhá, takže film u mně ani neměl šanci na to, aby začal nudit. Pasti jsou brutálnější a krvavější než v jedničce, nic jim to ale neubírá na zajímavosti. Speciálně jedna past (injekce) mně dokázala dostat do pořádného stavu skoro znechucení.. Ale je to velké filmové plus. Podobnost s Kostkou se občas vyskytne a s ní i jednoznačnost záporáka, ale to je snad jediná menší výtka, kterou k filmu mám a ve které byla jednička opravdu lepší - originálnější. Všechny výše zmíněné atributy filmu ale tuhle jednu věc naprosto přebíjejí a rozhodně mně to nedonutí jít s hodnocení dolů. A konec? Překvapivý. A ač se mnohým nelíbí, tak mně ano.. No a bude třetí díl.. Zase se budu těšit, i když už asi ne tolik, protože očekávané zklamání by tady už asi opravdu mohlo přijít..

Gabal (2005)

Na Gabal jsem se podíval hlavně kvůli těm špatným ohlasům, protože jsem ještě neměl co dočinění se špatnou duchařinou a chtěl jsem to změnit.. A povedlo se to na výbornou! Ale až takhle špatný film jsem fakt nečekal.. Jedna, dvě povedené lekačky a jedna dvě povedené scény dobrý film nedělají. Obzvlášť ne v tom případě, když jsou obaleny nulovou atmosférou, neuvěřitelným počtem nefungujících lekaček a příběhem, ze kterého zmatenost čiší ze všech stran. Přišlo mi, že se tvůrci hrozně moc snažili přijít co se týče příběhu s něčím novým, originálním, ale podle mně se to naprosto zoufale nepovedlo.. Ke konci už trpěl celý film tak velkou překombinovaností, že už jsem se musel i smát, občas mi to přišlo jako akční film, pak najednou drama.. Ale nic z toho nefungovalo.. Naprosto neatmosférický, nestrašidelný a zmatený horor, který si imho víc jak jednu hvězdu nezaslouží.. 25 - 30%.

Teletubbies (1997) (seriál)

Nechápu jak je to natočené, že to na ty děti i přes svojí bezbřehou stupiditu tak působí.. Pokud jsem v řádně odlehčené náladě a koukáme na Teletubbies třeba v deseti lidech, tak se nad to dokáže člověk v pohodě povznést a něco do sebe to zcela jistě má, ale koukat na to sám se synovcem.. To je potom síla.. Pro dospělejšího člověka, který na Teletubbies kouká střízlivým okem je to jen neuvěřitelně dementní nepochopitelná zábava.. Ale pro děti je to asi zábava opravdová, i když z mé strany pořád nepochopená.. Ale právě proto, že na generaci pro kterou je to určené to tak působí, nemůžu Teletubbies vrhnout do vod odpadových..

Luk (2005)

Něco podobného jsem po těch prvních ohlasech čekal.. Hwal bych označil za něco jako "očekávané zklamání". Sic teprv druhý film co jsem od Kima viděl, ale i tak bez znalosti jeho údajně nejlepších filmů ve mě prakticky nic nenechal. Hwal není nudný film, jen mě k sobě nedokázal snad ani na minutu připoutat natolik, že bych byť jen trochu prožíval co se na plátně děje.. Nějaké prožívání pocitů těch postav, vůbec nic takového nepřicházelo.. Zpětná vazba na diváka naprosto žádná, aspoň na mě ne. Posledních dvacet minut, ač se v nich jakoby začne něco dít, tak paradoxně začíná nudit.. Zmíním se ještě o jisté předvídatelnosti děje, hlavně když už podesáté stařík natahoval luk, když se okolo jeho "lásky" motal někdo jiný.. Abych napsal aspoň něco kladného.. Moc se mi líbila ta staříkova slečna.. A námět taky vypadal moc dobře, jen jeho provedení bylo bohužel hodně nezajímavě pojaté.. Ani žádné obrazové orgie, které by se možná daly od Kima čekat se nekonaly.. Celkově - Hwal je film, který sic po většinu času nenudí, ale taky nemá skoro nic (až na herečku v hlavní roli a jednu, dvě povedené scény), čím by mohl víc zaujmout. Totální průměr a za tři s odřenýma ušima. 50%.

Collateral (2004)

Pořád jsem jen někde slyšel nebo četl na filmy Michaela Manna spoustu pozitivních reakcí a já sám jsem od něj ještě nic neviděl.. Teď jsem to změnil, ale od Collateralu jsem dostal bohužel o něco méně než jsem čekal. Co mi hlavně vadilo, byla místy velká roztahanost především ve scénách v taxíku, kdy mi přišlo, že se skoro nic neděje a místy u mě nastupovala mírná nuda.. A nastupovala až moc často na to, abych se od toho faktu dokázal jen tak odprostit.. Poslední dvacetiminutovka se snaží leccos zachránit, v mých očích se jí to taky daří, ale celkový dojem z filmu už se úplně změnit nepodaří. Chci vyzdvihnout zajímavou kameru, záběry na noční Los Angeles byly prostě nááádherné a taky vyzdvihnu povedenou a ve vhodných místech použitou hudbu.. Celkově mírné zklamání.. Docela slušný thriller s několika skvělými thrillerovými pasážemi, ale taky bohužel s několika nudnějšími částmi, a bohužel docela velkým počtem nenapínavých míst, které mi nedovolí jít nad tři.. 70%.