C'était un rendez-vous (1976)

Tak ta pointa nic moc originálního, ale ta jízda byla fakt parádní..!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

18.8.2006 - Mám to za sebou... Všech 22 dílů první série.. Nutno dodat, že strhujících dílů, překypujících napětím, nečekanými zvraty, parádně napsanými zahranými postavami, skvělým autentickým prostředím a ani minutou nudy.. TOHLE je pro mně nejlepší seriál co jsem kdy viděl, co dodat.. Taková dokonalá směsice, kdy člověk má občas problémy chytit dech, skoro každý díl končí v tom nejlepším (nejhorším pro diváka) a hned po skončení sem měl vždycky prostě nutkání pustit další díl... Tohle nutkání zafungovalo hlavně na konci kdy prostě od 19.dílu prostě nešlo nepustit dál i kdybych měl koukat bůhvídokdy, taky že jsem koukal, ale vůbec toho nelituju.. Proboha, jen ať tvůrci nepo*erou S2, která, což je pro mně vysvobozením, začíná už za 3 dny.. Absťák se dostaví asi hodně brzo... Kdybych chtěl hledat, tak samozřejmě pár věcí najdu, pár věcí, které nebyly úplně dotažené do konce a kdy vyšetřovací linie byla na pár minutek mírně nudnější, ale já to hledat nechci, já to vidět nechci, jako celek mě to tak neuvěřitelně pohlitlo, že Prison Break prostě hanit nechci.. 100% !!! "Just have a little faith..."

Samaritánka (2004)

No, tak tady mě Kim zklamal, i když jsem to tak trochu čekal po těch ohlasech. Prvních 20-25 minut je parádních, kdyby to takhle pokračovalo až do konce bylo by to za pět.. Ale nějaký zlom přijít musel a tím, že přišel šel film imho zajímavostí i kvalitou dolů.. Bohužel, námět byl parádní a dalo se z něj vytěžit mnohem víc, divím se že Kim to nezvládl, tedy aspoň v mých očích.. Když přišel konec, byl jsem docela rád, druhá polovina filmu mě opravdu dost nudila... Že je to Kim, tak zůstanu na třech, ale s odřenýma ušima.. 50%.

Stalker (1979)

Wow.. Zážitek, hodně netradiční, ale opravdu kvalitní.. Neuvěřitelné vedro v sále, únava, ale tohle všechno Stalker přebyl.. Tarkovskij je asi bůh, spousta dlouhých táhlých scén, barevně i celkově obrazově neuvěřitelně nasnímaných tak, že mě to připoutalo do sedačky a s napětím jsem čekal co přijde dál, i když jsem celou dobu pořádně nevěděl o co jde, ale nechal jsem se unášet a vyplatilo se.. Dlouho předlouho mi Stalker zůstal po shlédnutí v hlavě, dlouho jsem nad ním přemýšlel, nad smyslem celého filmu a dá se vyložit opravdu hodně způsoby. Jako celek jsem Stalkera moc nepochopil, ale až budu mít možnost, tak se na Stalkera podívám na 100% znovu, nevím jestli ho pochopím, tomu bych moh nadějí nedával, ale hodnocení na pět hvězd pravděpodobně zvýšim, protože tohle dílko není jen tak ledajaké..

Zvedá se vítr (2006)

Těžko hodnotit, kvůli opravdu debilnímu překladu do sluchátek, kterému nebylo prvních dvacet minut rozumět ani slovo jsem si sluchátka radši sundal a snažil se hltat film jen v angličtině, což se né tak úplně dařilo a tím pádem jsem se v ději trochu ztrácel, film mě ale některými svými scénami docela upoutal, nenudil jsem se ani vteřinu.. Po čase jsem si sluchátka zase nandal, překlad už byl v pohodě ale do příběhu jsem se úplně dostat nedokázal.. Přesto dávám za čtyři, některé scény měly opravdu hodně co do sebe (nehty, au) a jako celek to uteklo překvapivě rychle na to, že to mělo přes dvě hodiny.. 75%.

Let číslo 93 (2006)

Nejočekávanější film LFŠ 2006 už od jejího začátku.. Před začátkem jsem se bál že to bude zklamání, bál jsem se že usnu, ale naštěstí nepřišlo ani jedno.. Přitom, co se dělo na plátně to snad ani nešlo! 11/9... Obavy z toho, že když jsem víceméně, jako asi každý věděl, o co ve filmu půjde a tím pádem nebudu v napětí, byly úplně zbytečné. Někomu se mohl zdát rozjezd filmu příliš pomalý, mě to nepřišlo.. Vtáhlo mě to hned od začátku a jen sem s napětím čekal na situace, které jsem věděl že nastanou... A když nastaly přišlo čekání na další.. Greengrass to natočil opravdu božsky, roztřesená kamera a časté střihy přidávaly na neuvěřitelné autentičnosti.. Greengrass nechal herce hrát tak, jak by se chovali opravdu při takové situaci, dával jim moře volného prostoru a to se ukázalo taky jako výborná volba, cíl dosáhnout co nejpřirozenějšího chování se taky vydařil.. No a závěrečných deset minut? To se nedá popsat, to se musí vidět, takovéhle napětí, které mě připoutalo neuvěřitelným způsobem do sedačky jsem ještě v kině nezažil.. A když přišel konec měl jsem hodně práce s tím to v klidu rozdejchat, taky se mi to hned nepodařilo, notnou dobu jsem byl pořádně otřesený.. Nedá se popsat.. MUST SEE, jednoznačných 100% a půjdu na to do kina znova.. // Jsem docela v očekávání v to, co natočí Stone ve svém World Trade Center, bude to sice pohled úplně z jiného úhlu na celou věc, ale po takovémhle zážitku mě filmy o 11/9 budou zajímat čím dál víc, i když pochybuju že United 93 něco překoná..

Futurama (1999) (seriál)

"Jen" za čtyři.. Moc dílů jsem sice neviděl, ale v přímém porovnání se Simpsony, kdy běžely cca 2-3 díly Simpsonů a pak jeden díl Futuramy jasně zvítězili Simpsoni.. Postavy tady vypadají taky zajímavě, některé až moc, takoví parádní hybridi.. Sranda je to taky převeliká.. Ale na pět hvězd dokonalého seriálu to není.. Až si seženu a zkouknu nějaké další díly, tak možná hodnocení ještě změním, ale tak nadšený abych Futuramě sázel hned pět hvězd zatím nejsem..

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tak po celonočním promítání na LFŠ musím napsat i komentář.. Nejlepší animovaný seriál všech dob a to bez pochyby, i v sedmácté sérii si drží neuvěřitelně vysokou úroveň, je to nářez od začátku až do konce a to v každým dílu, rozhodně sem jich neviděl tolik jako někteří, v TV mi Simpsonovi většinou utíkali, ale nemůžu jinak než za pět.. // Kdyby na LFŠ ty Simpsony v šest ráno nevypli seděl bych tam klidně ještě celej den, nářeez..

Noční let (2005)

Asi jsem čekal víc. Hlavně od té první poloviny filmu, která byla sice hodně, hodně slušná, ale čekal bych víc napětí, nenudil jsem se ani vteřinu, ale zas až tak mě to neupoutalo, jak bych si u špičkového thrilleru představoval.. Přitom potenciál na to byl, přesně tyhle typy filmů fakt můžu.. No a od výstupu z letadla to pro mně nebylo zase o tolik horší jak tu většina lidí popisuje, napětí přibližně na stejné úrovni, no a konec... No :) Hodně slušný thriller, ale za tu dávku napětí, kterou jsem dostal nejdu nad tři.. 70%.