Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Ten film není místy zas až tak nudný, ale i přesto, že se na něj dá dívat, je naprosto zoufale nevtipný. Je tu hrozně moc vidět režisérova snaha o to natočit vtipný film. Což o to, některé ty scénky samy o sobě mají potenciál být vtipné, ale v tom provedení, které nám bylo nabídnuto to prostě nemůže fungovat. Posledních dvacet minut už jsem opravdu přetrpěl. Zoufalých 20-25%.

Kousek nebe (2005)

Pro mě přesně na rozhraní mezi třemi a čtyřmi. Ke třem táhne film pomalejší první polovina, kde než se rozjede romantická linie, tak je už skoro polovina filmu. Druhá polovina je emotivnější, zajímavější.. Prostě lepší. České filmy, které se mi v poslední době dostaly do rukou jsou opravdu hodně kvalitní, až sám docela zírám. 75%.

Sarasódžu (2003)

Ten film je rozhodně divný, ale neodsuzoval bych ho až tak. I přes to, že se jednalo skoro o noční projekci a z filmu sálá zvláštní uspávací atmosféra, která působila na spoustu lidí v sále(i na tebe ditechi) já jsem se s filmem pral docela statečně. Ale ten film nemá čím zaujmout. Rozhodně né dialogy(tím rozumějte pár slovy za pár minut), které jsou totálně o ničem a tím, že celý připomíná spíš rodinnou dovolenou v Japonsku, než plnohodnotný celovečerní film ničemu taky nepřidá. Jedna hvězda za film a druhá za naprosto dokonale hypnotickou asi pětiminutovou taneční scénu v dešti (btw ten poster co je tu je z té scény..). Tu bych mohl vidět i víckrát..

Zeď (1967)

Ale rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi. Podle mě to vůbec není špatný film, depresivní atmosféra místy docela funguje, ale přece jen těch slov bylo občas až moc málo a film tím místy zklouzával i do nudy. Závěr to ale vytáhl, pointa je výborná. 70%.

City.com (2005) (amatérský film)

Robot Monster z roku 2005 a po slovensku. Ale narozdíl od Robot Monstera je tohle ještě mnohem horší a ještě mnohem vtipnější.

Resident Evil (2002)

Je docela na škodu, že první zombík se ve filmu objeví až těsně před polovinou filmu. Do té doby parta X lidí jen chodí a chodí a chodí a až na jednu krvavější scénku první polovina nenabízí nic, co by mě dokázalo víc zaujmout. Když jsem se ale konečně zombíků dočkal, chvíli jsem si říkal, že nastane velká změna k lepšímu, ale přišlo zklamání.. Příchodem zombíků jsem se nedočkal ničeho jiného než vyvražďovačky bez špetky atmosféry a s napětím řídkým jako ranní průjem. Většina lekaček totálně selhává.. Vážnost celého filmu a nějaká beznaděj? Nic takového na mě nepůsobilo. Já jsem se mohl jen smát všem těm vážně myšleným scénám, u kterých jsem se měl asi bát... Kopance alá Matrix od Milly Jovovich bych nebral jako úplně nejvhodnější volbu.. A její kung-fu chvaty proti zmutovaným dobrmanům.. No, aspoň jsem se zasmál. No, a co bych řekl ke kladům? I přesto, jak je celý film nenapínavý a nehororový jsem se ani nestihl moc nudit, potěšil mě konec a Milla Jovovich.. Na konci už toho ukázala ale opravdu hodně :) Ale i tak nic než slabší průměr.. 45-50%.

Proč? (1987)

Promítáno v autobuse, v noci, na cestě do holandského Kerkrade na 3.kolo poháru Intertoto. Mě, jako velkého fotbalového fanouška (Slovan forever!), a odpůrce všech těch tzv. "fanoušků", kteří nemají na práci nic jiného než jezdit, ničit, bít se.. mrzí, že všechno to násilí a ničení, které předvedli sparťani na cestě do Bystrice se nazastavuje.. Naopak.. V poslední letech, potažmo i měsících je fotbalové chuligánství pořád aktuálním tématem a nejspíš bohužel ještě dlouho bude a jen tak lehce asi nevymizí.. K samotnému filmu: Spousta nezapomenutelných hlášek, realisticky natočené ničení celého vlaku, pro mě osobně hodně silná scéna s pokusem o vyhození průvodčí z okna.. Krutá realita, místy odlehčená kopou humorných hlášek..

Džuon 2 (2000)

Temné, strašidelné, děsivé, atmosférické, napínavé, šokantní a dala by se najít ještě spousta podobných slov na charakterizování druhého Ju-Onu. Krátká stopáž filmu prospívá, ale pro ještě větší zhuštění atmosféry bych si klidně dokázal film představit i o pár minut kratší.. Bál jsem se víc než u jakéhokoli z ostatních dílů, krutá atmosféra mě nepustila ani na minutku. Uff.. Tohle si nechám líbit. Nejlepší díl série! Pro mě určitě..

Horor v Amityville (1979)

Slušný hororový kousek, který by ale snesl zkrácení stopáže minimálně o dvacet minut. Na to, kolik se toho ve filmu událo jsou dvě hodiny až moc. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se u filmu nějak víc nudil, jen jsem byl nucen sledovat spoustu scén, které sic nenudily, ale taky mě ničím ani nemohly zaujmout. V první hodince jsme měli spoustu času na sžití s postavami, ale proniknout do nich se mi moc nepodařilo. Charakter tatínka, který se změní v šílence mi přišel vykreslený dost plytce, já už jsem ho za toho šílence považoval po necelé půlhodině filmu. Když jsem si před filmem přečetl, že některé prvky jsou přebrané z Exorcisty, malinko jsem se zhrozil, protože Exorcista mi toho moc neřekl, ale tady jsem byl mile překvapen a scény, kdy byl na obrazovce kněz patřily k těm nejlepším. Atmosféru se místy dařilo vykreslovat slušně, lekaček bylo po řídku a strach nepřicházel. Konec mě docela zklamal.. 65%. PS: Mouchy rulezzz.

Pelíšky (1999)

Tragikomické osudy tří rodin žijících v jednom činžáku v podání těch nejlepších českých herců.. Hlavně Miroslav Donutil a Jiří Kodet, opravdová extratřída. Nádherně vykreslené charaktery, spousta protikladných osob (cholerici/kliďasové), scénář nabušený hláškami.. Z toho nemůže vzejít nic jiného než skvělá zábava. V první polovině skvělá zábava naplněná spoustou gagů, ve druhé mi přišlo, že tempo místy trochu opadlo, ale i tak jeden z nejlepších českých filmů, i když je to "jenom" za čtyři. 9/10.