Aienji (2003)

...ing je dobrý film, ...ing je výborný film, ale přece jen ve mně po skončení nezanechal takovou různorodou směsici pocitů, nedokázal mě při sledování na delší dobu naprosto strhnout (tak, že bych naprosto nevnímal okolní svět), jak se to prozatím ostatním korejským romantickým filmům dařilo.. Přesto film nezačíná nudit a něco do sebe určitě má a najde se i pár nádherných scén, které nenechají člověka úplně chladným... Jen jsem prostě při sledování a po zhlédnutí tohohle kousku neprožíval takové pocity, které jsem zažíval po zhlédnutí těch pětihvězdičkových korejských romantických filmů... 90%.

Jigureul jikyeora! (2003)

Wow! Totální bomba..! Budu se sice opakovat, ale napsat to musím.. Save the Green Planet je neuvěřitelný žánrový mix, který nedá ani na vteřinu vydechnout. Je akční, napínavý, hororový, zábavný, místy pořádně nechutný, neuvěřitelný, místy přeladí na vážnou notu a pak nám zase nabídne sci-fi podívanou.. Celkový zážitek je naprosto dechberoucí..!! Nebudu se v tom hrabat, protože žádné chyby ani najít nechci. Mně se Save the Green Planet prostě maximálně líbil a nemám co bych mu vytknul.

Ichi the Killer (2001)

Po prvním zhlédnutí za čtyři. Je to nářez, ale v průběhu filmu jsem se občas ztrácel ve spletitosti jmen a postav a nemohl jsem si tak úplně užít všechno co Koroshiya 1 může nabídnout.. Po druhém zhlédnutí napíšu víc a nejspíš i zvýším hodnocení..

PornoStar (1998)

Pro začátek - komedie v "oficiálním" žánru je podle mě dost matoucí, zrovna moc jsem se nenasmál.. Ale rozhodně to nebylo špatně..! Ze začátku, dokud se trochu neujasnily role jsem se mírně ztrácel, ale okolo takové dvacáté minuty už mě to chytlo víc a asi tak po půl hodině filmu jsem se začal hlavního hrdiny docela bát.. Potemnělý obličej, zelená šusťáková bunda s kapucí.. a tak málo slov.. Uaa.. Místy mě zaujala docela zvláštní kamera - hlavně při snímání jízdy na skejtu po městě - přesně takovouhle akční kameru mám rád.. A taky mě zaujala hudba. Mockrát se sice ve filmu nerozjela, ale když ano, tak to stálo za to a svou nářezovostí jen přidala na gradaci některých scén.. Konec filmu je parádně vygradovaný a nejasný, hodně, hodně povedený.. I když bych v Pornostar našel asi pár míst u kterých jsem se mírně nudil a kdy film svou pomalost trochu přeháněl, tak je to film, který rozhodně má něco do sebe a obsahuje několik scén, které mi v paměti ještě určitě nějakou tu chvíli zůstanou.. (Už jednou zmiňovaný konec a taky scéna, kde hlavní roli hrálo 6 nožů.. Opravdu síla.) 85%.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Jediná moje výtka směřuje k pomalejšímu rozjezdu filmu. Třetina filmu byla pryč a já se pořád jen těšil, že přijde něco co mě odrovná, ale nějak to nepřicházelo.. Okolo té 35.minuty se to ale rozjelo a až do konce mě to nepustilo. A tak úplně nesouhlasím s tím, že tu jde JENOM o zábavu. Sranda to byla sice místy převeliká, ale já byl místy i docela v napětí a pár hnusných lekaček se taky našlo.. Parádní mix.. Raimi rulez a těším se na třetí díl. 90%.

Franklin (1997) (seriál)

Když jsem byl malej, bylo to hodně fajn. Ten zelenej želvák byl docela roztomilej.. A měl pěknej domeček :) // No když sem to po pár letech viděl znova tak sem to vydržel asi pět minut.. Ale hodnocení nechám, přece jen už sem na to asi moc velkej :)

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

Asi tak před sedmi lety jsem si nařizoval každé pondělí budík na půl sedmou, abych nezmeškal na Supermaxu byť jen jediný díl.. Když jsem po tak dlouhé době viděl jeden díl tohohle "skvostu" znova, tak jsem se nestačil divit, jak je to celé totálně dementní a prošpikované opravdu uměleckými hereckými výkony.. Docela síla. Kdyby se mi to jako malému nelíbilo, bylo by to za odpad.

Psycho (1998)

Řekne mi někdo jediný důvod k tomu, natočit naprosto stejný film, s naprosto stejným scénářem, s naprosto stejnými záběry, s naprosto stejně použitou hudbou, s prakticky vším naprosto stejným, s tím, že jediný rozdíl je v barevnosti obou snímků? Nikdy nepochopím proč se rozhodl Gus Van Sant tohle natočit, ale když odhlédnu od faktu, že je to vlastně naprosto zbytečný film, není to jako remake vůbec špatné..

Zájezd (1998)

Asi jedny z nejtěsnějších čtyř hvězd co jsem zatím dal. Na začátek chci upozornit, že Ikinai je imho komedie tak z jedné čtvrtiny.. Moc jsem se nenasmál, ale to neznamená, že by ten film byl špatný.. Námět je vskutku originální a tak jsem očekával, že mě ten film chytí.. Ale ze začátku k tomu bylo docela daleko. Nebylo to sice zlé, ale dost roztahané na to, abych se u toho místy i mírně nudil to v první polovině určitě bylo. Pak se film pomalu ale jistě přeleje do druhé poloviny, která mě dokázala najednou upoutat mnohem víc, byla napínavější, zajímavější a až do konce mě opravdu zajímalo, jak to nakonec celé dopadne.. První polovina za slabší 3*, druhá za lepší 4*. Celkově přesně na rozhraní mezi třemi a čtyřmi. Ke čtyřem se ale přikláním kvůli chytlavé hudbě a kvůli faktu, že ten film mi dokonce nějakou tu dobu po zhlédnutí v hlavě pořád zůstává..

Maraton (2005)

Zbožňuju sportovní filmy, pomalu ale jistě zbožňuju i korejské filmy a mohlo by snad z téhle kombinace vzniknout něco, co by mě nenadchlo? Asi ne. Příběh Cho-Wona, autistického mladíka, jehož jediná větší záliba se skrývá v běhu.. Film se přelévá s tím, jaký vztah k Cho-Wonovi má jeho maminka. Zpočátku je jeho jedinou oporou, ale když si Cho-Won získá i důvěru někoho jiného přichází na řadu mateřská láska a strach... Seung-woo Cho jako autista je naprosto přesvědčivý a i když jsem ho viděl teprve ve dvou filmech, bez váhání bych ho zařadil mezi nejlepší korejské herce. Marathon je jak filmem o vztahu matky k synovi, tak filmem o sportu, ale hlavně je to film o naději, o víře, o překonání zdánlivě nepřekonatelných bariér... Nádhera.