• Thriller

Sametová extáze (1998)

Pro tenhle film těžko najít slova která by ho vystihovaly a nezněly jako klišé, ale já ho prostě miluju. Úžasná muzika, (dle mého Slade jasný David Bowie a Kurt Wild buď Lou Reed nebo Iggy Pop), soundtrack mě ještě dlouho neomrzí, výborné kostýmy a naprosto úžasné herecké obsazení, protože McGregor, Meyers a Bale jsou mý nejoblíbenější herci. Jonathan Rhys-Meyers tehdy teprve 19ti letý předvedl naprosto famózní výkon. Glam rock, bisexualita, androgynita nejsou nic co by mě pobuřovalo - přesně naopak, nemohla jsem se nabažit !!! 100%

Červi (1975)

Croneneberg tímto kouskem opět ukázal jak neotřelý, originální až úchylný dovede být a za to má už mě další velké plus. Upířů, zombies a kdejaké jiné verbeže už bylo víc než dost, ale davy sexuchtivců to tu ještě opravdu nebylo. Nejdříve nákaze podléhají postupně všichni obyvatelé bytového komplexu a poté i ostatní obyvatelé města, není před nimi úniku…Věřte že při sledování tohoto hororu věta „Miluj mě“ nabude naprosto nového významu… Dávám této nevšedně hrůzné podívané 4/5.

Frayed (2007)

První minuty kdy malý kluk ubije svou matku baseballovou pálkou do hlavy se zdál být výborným startem neméně výborného hororu, bohužel ale to byla první a zároveň poslední povedená scéna filmu. Následují téměř dvě hodiny naprosto předvídatelného zdlouhavého filmu, který má opravdu tendence nudit a nezachrání to ani menší překvapení v samém závěru filmu. Nemohu dát více jak 2/5

AM1200 (2008)

Od krátkometrážních snímků jsem toho nikdy přiliš mnoho nečekala, ale tentokrát jsem byla opravdu mile překvapena. Ponurá až mrazivá atmosféra, zajímavá zápletka kdy hlavní hrdina ujíždí (sám ani neví kam) s ukradenými penězi a zaslechne v rádiu žádost o pomoc, nedá mu to a vydá k dané stanici odkud rádio vysílá…Po jeho příjezdu nastává atmosféra hustá tak že by se dala krájet, nechybí ani krev a musím říct že jsem se po dlouhé době zase docela bála. Závěr výborný a překvapující. Dávám 4/5.

Carrie (1976)

Další povedený kousek podle knihy S. Kinga, který je sázkou na jistotu. Mladá dívka Carrie zcela pod vlivem své nábožensky fanatické matky, ve škole outsider a neustále terčem posměšků a útoků ostatních děvčat. Scéna ve sprchách u mě probudila opravdu velká očekávání jak se bude film dále vyvíjet. Pozvání na ples od nejhezčího kluka školy, proměna z ošklivého káčátka, pokus o vymanění se z vlivu své matky, poprvé v životě pocity štěstí a naplnění a pak…film po hodině konečně dostává hororovou příchuť. Carrie poté co je totálně ponížená a všichni se jí smějí rozpoutá opravdové peklo ze kterého není úniku…Výborný závěr kdy se matka pokusí Carrie zabít ve mně jen umocnil pocit, že tenhle film stál opravdu za to… Pochválit musím, především herecký výkon hlavní hrdinky a hudbu která skvěle podtrhovala atmosféru filmu. Dávám 100%

Grandhotel (2006)

Můj oblíbený režisér Ondříček opět nezkamal. Troufám si říci, že Grandhotel je dle mého jeho nejlepší kousek vůbec a navíc doprovázen skvělou hudbou J.P. Muchova. Třicetiletý nezkušený, plachý a samotářský portýr a nadšený meteorolog Fleischman v podání Marka Taclíka mě opravdu nenechal chladnou. Obzvláště jeho fóbie z opuštění hranic města Liberce mě velice pobavila. Klára Issová v roli „zakřinuté“ servírky, její „free“ anglicky mluvící ale jinak naprosto otravný přítel Patka, úchylný až oplzlý recepční, který Fleischmanovi neustále dává „kvalitní“ rady a neustále mu dává padáka a pokojská zoufale hledající lásku…toť opravdu povedený personál. Výborné dialogy, nevtíravý humor...pro mě bezchybná podívaná. 5/5