• Thriller

The Echo (2008)

Že to nemělo extra originální zápletku? Možná nemělo, ale čert to vem. I tak to byla parádní podívaná. První půlhodinku se film pomalu rozjížděl, pak to ale nabralo spád, bylo to napínavé, strašidelné, děsivé a mě to prostě bavilo. Duchařiny moc nemusím ale tohle byla ta nejlepší co jsem za poslední dobu viděla. 75%

Válka Roseových (1989)

Nejlepší film o manželství a rozchodu jaký jsem kdy viděla. Neuvěřitelná, možná až lehce za vlasy přitažená podívaná na téma kam až můžou dojít manželské neshody. Drsný humor a scény ze kterých až maskakuje husí kůže...Skvělá kombinace komedie a drama, bezchybné herecké výkony a v každém případě nás tento film příměje k zamyšlení. Miluju ten konec kdy oba visí na tom lustru, zatímco když on pochopí že můžou být za pár sekund mrtví jí chce pomoci ona chce stále jediné - aby zdechnul :)

Říkejte mi Kubrick (2005)

Výborná, troufám si říct, že naprosto bezchybná podívaná. Jsem fanouškem Stanleyho Kubricka a na tento film jsem se velice těšila. Velkým lákadlem pro mě byl hlavně fakt, že hlavní roli si v něm zahrál John Malkovich, kterej je podle mě jeden z nejlepších a nepřesvědčivějších herců vůbec. A nezklamal - už jsem ho viděla hrát různý cvoky ale v téhle roli opilce a teplýho podvodníčka který rád "loví" a okrádá mladíčky kterým nabulíkuje že je slavný režisér vážně neměl chybu. Báječně jsem se bavila a užila si to :)

Donner Pass (2012)

Ačkoli už v první půli filmu jehož zápletka je průhledná jak křišťálové jezero jsem věděla jak celá tato záležitost skončí a kdo je nástupcem toho "kanibala" z dob dávno minulých, nemůžu tento film zcela zatratit. Nenudil mě, nezklamal mě děj ani herecké výkony, o krev taky nebyla nouze...celkem dobrý slasher takže dávám 3 hvězdičky i když tzv. "s odřenýma ušima" :)

Tsuburo no gara (2004)

Film který trval pouhou hodinku a kousek se pro mě i tak stal nekonečným, protože a jednoduše to byla prostě NUDA ! Čekala jsem, že to zachrání alespoň dialogy...nezachránily protože tu o nějakém kvalitním či smysluplném dialogu nemůže být ani řeč. Netuším co se skrývá pod tady zmiňovaným pojmem "kyberpunk" a snad to ani vědět nepotřebuju protože další takový film už vážně vidět nemusím. Podívaná příjemná jak osina v zadku.

Krvavá hra (1990)

Ještě před pár dny jsem netušila, že tento film vůbec existuje a rozhodně se po jeho shlídnutí pro mě stal největším překvapením poslední doby. Vážně skvělá podívaná, venkovský expoiťák při kterém jsem na ani na chvíli nenudila. Banda vidláků jde po družstvu baseballistek aby se pomstili za smrt jednoho z nich, který si to ale naprosto zasloužil když se s kumpánem pokusili dvě z nich znásilnit a ještě smrtelně zranil jejich trenéra. Holky jsou nejen krásné ale ukážou se i jako velmi nebezpečné a neohrožené a rvou se o holý život jako amazonky :) Pevně doufám, že ještě pár takovýchto skrytých pokladů někde objevím.

Návrat vražedných rajčat (1988)

Oproti jedničce určitě lepší podívaná a příklad toho, že i naprosto pitomý a ujetý téma se dá relativně dobře a zábavně zpracovat :-)

Run! Bitch Run! (2009)

Tak tohle mě celkem potěšilo a bavilo, super béčkový exploiťák typu Rape and Revenge kde není nouze o pořádné hippie úchyláky, vulgaritu, násilí a nahotu. Po scéně s mačetou jsem dokonce nakonec rozhodla, že dám 4 hvězdy :-)

Tamara (2005)

No vypadá to že v tomto případě opět půjdu "proti proudu" ale mě to vážně bavilo. Za prvé miluju zápletky typu : šedá myška se promění v krásku a pomstí se všem co jí ubližovali, za druhé to byla zatraceně pěkná holka a za třetí mě narozdíl od jiných nenudily ani scény kde se hlavní hrdinka nevyskytovala. Bylo to super a velmi mě to bavilo. 80%

Prokletí (2005)

Tak tohle se celkem povedlo, což o filmech s vlkodlaky ode mě často neuslyšíte - film mě pobavil, nenudil a Christina Ricci předvědla dobrý a věrohodný výkon, ostatně jako vždy. Umím si představit, že mladší ročníky by mohli být nadšeni ještě více, přijde mi to jako klasická hororová komedie pro náctileté :) U mě si film vysloužil 65%.