Bobři - cesta divočinou (2008)

Kdyby to byl dokument o životě bobrů, tak je to na odpad!. Ale pohádka pro děti, ve které místo herců vystupují zvířátka, je to moc hezká.

18 Year Old Virgin (2009)

18-letou Katie (Olivia Alaina May) prudí, že je pořád panna, tak se s tím rozhodne skoncovat. Vyrazí na párty, kde s pomocí (spíš pod nátlakem) hustokámošky vyladí outfit a vydává se ulovit schopnýho nabíječe. Bohužel jí kámoška dohazuje samý marný typy (hulič, sadomasochista, teplouš, ...), takže s nima sice jde do pokoje, ale pokaždý to dopadne bledě. S jedním týpkem se skoro zadaří, ale borka si to v poslední chvíli rozmyslí s tím, že ještě není úplně připravená. Když už se zdá, že akce P skončí fiaskem, natrefí (konečně) na relativně normálního chlapíka a...

Kdyby... (2008) (TV film)

"Kdyby..." (k vidění zde) nepřináší odpověď na otázku "Měli jsme se bránit?" (na to si asi musí každý udělat názor sám), ale ukazuje jednu z možných variant vývoje událostí jako odpověď na otázku "Co by se stalo kdybychom se bránili?". V dokumentu se prolíná fiktivní vysílání československého rozhlasu a hrané vstupy čs. generálů s dobovými záběry (čs. opevnění, přehlídky, cvičení, různá bojiště druhé světové války včetně pražského povstání (!)). Oceňuji držení se faktů (nedokončené a nevyzbrojené pevnosti, kvalita leteckých sil) i snahu o historickou věrohodnost (rozhodování "spojenců"). Možná místo zbytečně dlouhých záběrů bunkrů mohla být důkladněji zmíněna role páté kolony. Také mi chyběl aspoň přibližný časový odhad událostí. ... A slzy v očích jsem chvílema měl taky.

Superlhář (2007)

Výchovná rádoby komedie o tom, jak to může dopadnout, když někdo lže a jeho lži se pak promění v realitu. Vtipných scén bohužel moc není (čestnou výjimkou jsou "noví" rodiče) a nemůžu se zbavit pocitu, že to šlo natočit mnohem líp.

Bulšit (2001)

Název "Another Stupid Teen Movie" by toto dílo vystihoval o dost přesněji... Snaha o parodii se - přestože nechybí odkazy na Prcičky, Nebezpečné známosti, Americkou krásu ad. - jaksi nepovedla a film se tak jen zařadil po bok dalších primitivních, nevtipných a místy fekálních "komedií".

Black Books (2000) (seriál)

Seriál plný anglického humoru ostrého jako břitva, který se odvažuji srovnávat i s takovou legendou jako je Red Dwarf...       - The shop is closed! Everybody get out!       - It's only quarter to three.       - Yes, but it's my shop! Come on, go home! Bye-bye!       - It's hardly fair.       - It's not fair at all. Get out!

Duna (1984)

Jen úcta ke knižní předloze mi brání dát nižší hodnocení. Pokud chcete vidět Dunu zfilmovanou, podívejte se raději na trilogii "Dune" z roku 2000.

Kroužek sebevrahů (2001)

A co tím chtěl básník říct? Přiznávám: tenhle film jsem nepochopil. Suicide Club rozhodně nenudí, má spád; divák s napětím očekává další děj a zároveň se děsí toho co mu režisér ještě naservíruje. Nicméně, ačkoliv jsem se díval pozorně, stejně jsem nepochopil, proč se ti Japonci vlastně zabíjeli. Možná jsem příliš ovlivněný euroamerickým způsobem myšlení, ale nemám rád filmy, kde nelze přijít na to "jak to teda bylo" a "proč".

Tlumočnice (2005)

Tři dny kondora je dost nudný politický thriller. "Tlumočnice" od stejného režiséra po 30 letech je ještě nudnější, a nic na tom nemění ani celkem dobré výkony obou hlavních herců.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Jediná hvězdička je za Jessicu Biel, na kterou je radost se dívat ;-) Jinak se jedná o nezajímavý a nezáživný horor, který místo atmosféry napětí, tajemna a strachu vzbuzuje spíš ironický smích.