Past na rodiče (1998)

Výborná romantická rodinná komedie se skvělou Lindsay Lohan v hlavní dvojroli.

V červenci (2000)

Takhle dobrý film snad ani nemůže být německý! Skvělá vtipná romantická komedie o tom, jak poněkud ňoumovitý učitel Daniel našel lásku - Juli. Nebo spíš ona jeho...?

Procitnutí v Garden State (2004)

Film o jednom týdnu života nepříliš úspěšného začínajícího herce Andrewa Largemana. Andrew, jehož nejvýraznějším povahovým rysem - způsobeným léky - je naprostá pasivita, přijel po deseti letech domů - na matčin pohřeb. Během krátkého pobytu v rodném městě si kromě setkání s kamarády z dětství stihne najít přítelkyni Samanthu (opravdu nádherná Natalie Portman) a navázat vztah s otcem, se kterým od svého odjezdu nepromluvil. Bohužel film ubíhá hrooozněěě pooomaaaluuu.

Zpověď královny střední školy (2004)

Díky neskutečně primitivnímu scénáři zaujme tahle nevtipná komedie jenom nejvýše desetileté děti a retardované chovance bohnického ústavu. Celý film je navíc opravdu "nenápadně" prošpikován výchovnými moudry. Za vyzdvihnutí stojí jen celkem dobrá hudba a tradičně výborná Lindsay Lohan (zvláště v hipísáckých převlecích jí to mimořádně sluší :)).

Jablko sváru (2004) (TV film)

Naprosto průměrná kriminálka s občasnými pokusy o vtip - zejména v podání poněkud jednoduššího agenta Tozziho.

Hlava (1968)

Očekával jsem něco jako The Rutles, komedii o kapele se spoustou dobré muziky. Tenhle scénář ale musel psát někdo totálně sjetý - jednotlivé střihy spolu vůbec nesouvisí a o alespoň náznacích příběhu si můžete nechat akorát tak zdát. Nic vtipného jsem také nezaznamenal. Jediné, co si nezaslouží úplné odsouzení, je hudba; pár písní se povedlo. Film by se mi možná líbil, kdybych se předtím pořádně zhulil nebo natripoval.

Suzanne (1996)

"Vzdělávací" snímek, na který jsme šli povinně se školou v rámci protidrogové kampaně. Krásná Eva Vejmělková v roli Suzanne společně se svým přítelem, uměleckým kovářem (postel zavěšená na řetězech je vážně skvělá ;) ), propadnou heroinu. SPOILER: Díky těhotenství a obavě o zdraví dítěte se Suzanne s pomocí rodičů rozejde s přítelem a podstoupí brutální odvykací kůru. Matúš mezitím klesne až na samé dno. Již vyléčená Suzanne za ním zajede na návštěvu a pokusí se ho přimět k abstinenci. Bohužel tím, že mu sebere dávku, kterou si právě chce šlehnout...

Gogs (1993) (seriál)

Příběhy pravěkého kmene, na kterých je zajímavé akorát to, že plastelínové postavičky nemluví, ale pouze vyluzují různé neartikulované zvuky. Každý z dílů obsahuje alespoň dvě ze základních akcí: matka rodu řve na muže, muži něco vynalézají, kojenec má průjem, někdo prdí.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

První část filmu - Hitlerovo dětství, o kterém moc nevíme - je ztvárněna přinejlepším diskutabilně. S přibývajícím počtem historických pramenů se naštěstí film stává méně nevěrohodný. Hlavní sílu tohoto snímku vidím v nastínění toho, jak snadné je (resp. bylo) uchvátit absolutní moc ve státě. Stačí jen být dostatečný psychopat a octnout se ve správnou chvíli na správném místě... "The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke (1729-97)

Velká sýrová loupež (1986)

Výborný animovaný film pro děti, u kterého se nebudou nudit ani dospělí.