I Really Hate My Job (2007)

Jeden pracovní den v jedné londýnské restauraci (doufám, že ve skutečnosti to takhle v restauracích nevypadá...): potkani pobíhají po podlaze, barmanka se ožere, šéfka všechny prudí, kuchařka nestíhá a pomocná síla v kuchyni jí ještě stresuje neustálým plkáním. Nakonec to zas taková komedie není, spíš příběh o tom, jak je nahovno dělat práci, kterou člověk nesnáší, jen proto, že nemá na výběr ("jsem švorc, nejde mi elektřina a na kartě mám úrok 17,9%").

Bojuj nebo zemři (2008) (TV film)

Na výsadek vojáků U.S. Army do údolí Ia Drang zaútočí z okolních kopců na 2000 Vietnamců, kteří se po několika dnech bojů za podpory "všech amerických letadel co létají nad Vietnamem" stahují zpátky. Počet mrtvých během první velké bitvy ve Vietnamu: 79 Američanů a 800 Vietnamců.

Marley a já (2008)

Zezačátku romantické, pak rodinné a ke konci doják. Komedie rozhodně ne. Pokud ve vás sledování totálně nevychovaného psa, ke kterému se majitelé chovají jako k dítěti (jídlo společnou lžičkou, pusinkování a podobné něžnosti), nevzbuzuje negativní emoce, přičtěte si k celkovému hodnocení jednu hvězdičku.

Francouzská spojka (1971)

Možná tenhle film byl ve své době průlomové dílo, ale dneska už ničím nešokuje ani nepřekvapí. Dvojice policajtů z protidrogového se snaží odhalit převoz velké zásilky heroinu z Francie do New Yorku. Toť vše. Přes pár povedených scén (nastupování do metra, honička s nadzemkou, prohledávání auta) je to jenom lehce nadprůměrná kriminálka.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

I ten neuvěřitelný závěrečný obrat o 180° bych vzal - konec konců westerny jsou v podstatě pohádky - ale nelogičnosti v ději (hlavně to, že Ben Wade může během transportu x-krát zdrhnout, ale neudělá to) tenhle film pohřbívají. Nemůžu dát plný počet, i když herci, hudba, kamera a vůbec všechno kromě scénáře je perfektní.

Unaveni sluncem (1994)

"Spáleni sluncem" (ve smyslu: sežehnuti sluncem revoluce) se odehrává v Rusku ve 30. letech, v době stalinských čistek. Velmi dobře zobrazuje zrůdnost tehdejšího režimu, kdy jako špión a vlastizrádce mohl být odsouzen prakticky kdokoliv, v kontrastu s poklidným trávením letních dní v rodinném kruhu. Generál Kotov i jeho dcera jsou zahráni přímo dokonale, tak proč hodnotím jen třemi hvězdičkami? 1. Kromě úvodní scény s tanky a závěrečné jízdy autem to vlastně byla docela nuda. 2. Asi nechápu ruský humor; to, čemu se lidé ve filmu smáli, mi vtipné nepřišlo. 3. Vadilo mi mlhavé vykreslení minulosti (a tím pádem i motivace) strýčka Míti.

Až na krev (2007)

Zdejší super hodnocení (81%) opravdu nechápu. Film se strašně vleče, první polovina (z chudáka ropným magnátem) ještě byla aspoň trochu zajímavá, ale druhá půlka (psychopat nesnáší všechny kromě sebe) už byla o ničem. Oba hlavní herci (psychouš a slizák) sice hrají skvěle, ale to je na dvě a půl hodiny málo.

Half Nelson (2006)

Tak takhle přeceňovaný film už jsem dlouho neviděl. Kombinace různých protikladů (běloch-černoška, dospělý-dítě, učitel-feťák, škola-vězení, ...) s učeněfilozofickými kecy (učit moje dítě individuum typu pana Dunna, tak si na něj po první hodině stěžuju u ředitele) a vnitřní rozpolceností drogově závislého na mě nezafungovala a šíleně jsem se nudil. Dívat se skoro dvě hodiny na potácejícího se a slzícího feťáka (mimochodem, Gosling ho zahrál dost dobře), který buď blábolí před tabulí nesmysly nebo se sjíždí nějakou drogou (nikotin, kokain, crack, alkohol) mě opravdu nebavilo.