• Pohádka

Upír z Feratu (1981)

Na svou dobu a hlavně cenzuru je to dobře zpracovaný film, na české poměry s opravdu originálním námětem. Jen mi záplatka nepřijde moc promyšlená, čekala jsem větší pointu, proč Ferat bude zabíjet svoje řidičky a taky jsem holt na klasické horory o upírech, jako Drákula, Interview s upírem, nebo Svatba upírů. Navíc o Sci- Fi, se nedá mluvit ani v nejmenším. Neříkám, že je to špatný film, viděla jsem ho poprvé až nyní, ale bohužel jsem u něho 2x usnula, takže je někde chyba. Film sice působil záhadně, ale nebála jsem se, žádné mrazení v zádech, které bych od takového filmu očekávala se bohužel nedostavilo, žádné tajemno ze kterého se člověku zrychlí dech.Film pro mě osobně postrádal hloubku a to vidím, jako jeho největší slabinu.

Devět písní (2004)

Velmi příjemný nízkorozpočtový filmek s výborným hudebním podkladem.

Anatomie pekla (2004)

Wow, tak tenhle film mě úplně dostal, obdivuji filmy bořící jakékoliv hranice a tenhle film zbořil opravdu veškerá tabu. Místy jsem musela zavírat oči a přemlouvat se abych ho nevypnula, ale pokaždé zvítězila zvědavost, jaká další obscénnost bude následovat. Nejvíce mě překvapilo, že tento film režírovala žena a opravdu obdivuji její odvahu se do takového filmu pustit. Myslím, že jako divákovi mi nepřísluší hodnotit zvrhlost hlavních postav, no spíše zvrhlost autora scénáře protože, jak by řekl sexuolog, pokud s jakoukoliv praktikou souhlasí oba z páru, není na tom nic divného a v poklidu ji mohou provozovat. Chtěla jsem dát 4*, protože se mi nelíbily počáteční zbytečně zdlouhavé polemizující dialogy hlavních postav, ale když vidím tak negativní hodnocení, tak musím dát plný počet hvězd.

Ecce homo Homolka (1969)

Při sledování trojlístku o Homolkových, pro mě platí to samé pravidlo, jako u filmu Drahé tety a já, neb na všechny tyto filmy musím mít opravdu výtečnou náladu, abych je dokázala ocenit, pokud ji nemám, tak je z duše nenávidím. Když mám dobrou náladu, tak se u tohoto trojlístku filmů královsky bavím, pokud ne, mám až neskutečnou averzi, na to jak se všichni neustále handrkují, ječí na sebe, hádají se a chtějí vědět, kdo má koho víc rád, v té chvíli bych opravdu vraždila. Jinak je to opravdu herecký koncert s plejádou českých herců.

Drahé tety a já (1974)

Na sledování filmu Drahé tety a já, musím mít dobrou náladu, pokud ji mám, mám i tento film velmi ráda. Tety mi pak přijdou, jako krásně bláznivé poplety , jejich neteř mile naivní a nápadník Míša, jako roztomilý zmatkář. Pokud ovšem nemám dobrou náladu, ouvej je zle. Má láska, se pak mění v čistou nenávist. Tety mi poté přijdou, jako vlezlé a protivné báby, jejich neteř jako přehnaně hloupoučká slepička a na Míšu pak dostávám úplnou alergii, protože na mě působí, jako afektovaný ufňukaný cíťa. Nemůžu si pomoci, ale Iva Janžurová mi v tomto filmu přišla nejméně výrazná ze všech svých rolí, ještě k tomu, jako taková horší a nepovedená kopie Jany Brejchové. Musím se přiznat, že hodně dlouhou dobu jsem nevěděla, že jednu z tetiček hrála Nataša Gollová, ale občas se jí, tak krásně zalesknou oči a pak je teprve poznat, že je to skutečně ona. Největší uznání, ale zaslouží Jiří Hrzán, byl to opravdu showman, každým coulem.

Tři do páru (2004)

Jak poetický film, úplný balzám na duši. Mám moc ráda, když na mě z filmu dýchá atmosféra starých dobrých časů, kdy svět ještě nebyl tak uspěchaný, jako je dnes. Opravdu uvolněný film, který nenásilnou formou zachycuje mnoho podob lásky a nechává diváka svižně, ale s lehkostí proplouvat dějem…

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

,, Ne, teď ne!“ ,,Chápu. Zde, na hřbitově!“ ,, Ále, hřbitov, nehřbitov, ale tatíčkův obchod se položí každým momentem!“ Skvělý film, který čím jsem starší, dokážu více docenit, když jsem byla malá, brala jsem ho opravdu smrtelně vážně. Nejvíce si cením Miloše Kopeckého v roli Hogo Foga, jemu opravdu role padouchů sedí, jako poklice na hrnec. Dále musím zmínit Květu Fialovou, jako Tornádo Lou, je opravdu Femme fatale, jedna báseň.

Samotář Jim (2005)

,, Minulost neurčuje vždy budoucnost." Tenhle film mi mluví z duše. Casey Affleck, byl opravdu přesvědčivý a Liv Tyler okouzlující.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

S odstupem času mi přijde vtipné, jak jsem tento seriál jako, malá baštila i s navijákem. Jedna hvězda je za tu úsměvnou vzpomínku a druhá hvězda, za to, že je pořád koukatelná, viděla jsem jeden díl a vydržela jsem u něj do konce, ale fanynka už ze mně nebude.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) odpad!

Tak si to shrňme. Nejlépe bych to vyjádřila slovy Briana z Family Guy: ,, Ty mladý jsou někde v lese, kamera pořád švenkuje, myslím, že hledají nějakou čarodějnici, moc jsem neposlouchal. Nic se tam neděje. Nic se tam neděje, dělaj něco s mapou, nic se tam neděje….je konec, fůra lidí vypadá otráveně." Stejný pocit jsem bohužel měla já z Pána prstenu. Zase jsem se jednou přesvědčila, že co se líbí většině, mě se nelíbí vůbec. Nikdy jsem neměla odvahu tento film shlédnout, bála jsem se, že se mi nebude líbit, viděla jsem pokaždé jen pár sekvencí a ty mě nikterak nezaujaly. Sebrala jsem veškerou odvahu a film jsem konečně shlédla celý. Potvrdilo se mi, co už vím dlouho, fanyka výpravných velkofilmů ze mě nikdy nebude. Nepřišla jsem na chuť ani Pánu Prstenů, ani Avataru a Harryho Pottera, ze zásady nikdy nechci vidět a myslím, že to i dodržím. Kdyby mě někdo chtěl opravdu mučit, stačilo by mu, pustit mi tyto 3 snímky po sobě a umřela bych u toho nudou. Chápu, že v kině snímek musí působit lépe, člověk se může jen kochat krajinou, ale i tak je na mně hrozně dlouhý a prakticky o ničem. Myslím, že osobně by mně více bavila kniha, kde bych si všechno mohla představovat. Nejdříve jsem dala 1*, aspoň za nádhernou krajinu. Pak jsem dospěla k názoru, že když budu chtít vidět nádhernou krajinu, podívám se na dokument, nebo rovnou vylezu ven na procházku a nemusím ztrácet čas, třemi hodinami ničeho.