• Pohádka

Divnovlásky (2008) (TV film)

Na můj vkus moc k depresi dohánějící film, od televizního filmu očekávám spíše zábavu, kdybych chtěla vidět to, jak je hrdinka v koncích a nic jí nevychází můžu se rozhlédnout kolem sebe a nemusím k tomu vůbec zapínat televizi. Jjj, moje chyba, špatná to volba pro nedělní večer. Aňu Geislerovou mám hodně ráda, ale její blond variace a pokus o feministku mě opravdu děsila.

Špatná výchova (2004)

Tenhle film mě při prvním sledování opravdu dostal a rozložil mé myšlenky na malé kousíčky, navíc jsem u něho seděla jako zařezaná a se zatajeným dechem od první minuty až do konce filmu, což se mi u mnoha filmů nestává. Tento film je opravdu velice kontroverzní dílo, které si bere na přetřes církev a zneužívání dětí, homosexualitu a transsexualitu. Vlastně až na konci filmu mi došlo, že až na matku ústředních bratrů se tam vůbec nevyskytovaly žádné ženy. Myslím, že G. G. Bernalovi ženská role seděla opravdu perfektně a celkově byl velmi přesvědčivý, určitě více než v Amores Perros.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Amores perros, jak výstižný název pro tento film, protože láska je opravdu kurva, jak jsme se mohli přesvědčit ve všech příbězích tohoto syrového filmu, který bezesporu patří do mých nejoblíbenějších, právě svojí jadrností a rychlým dějovým spádem, který člověka opravdu poutavě zabaví od začátku, až do konce filmu.

Iguo Igua (2003) (TV film)

Lidi, neblbněte zas tak hrozné to nebylo docela průměrný televizní film, dokonce lepší než většina současných hodně medializovaných českých snímků. Úplně si umím představit, že se jednou ráno probudím s menší kocovinkou najednou zvonek a tam, no v mém případě by to ovšem musela být osoba opačného pohlaví, než je Tonya Graves,i když uznávám, že je roztomilá. Za to představitel Milana opravdu hodně přehrávál a je mi hodně opravdu hodně nesympatický, úplně mě iritoval. Hudební podklad alá Bob a Bobek, byla opravdu dobrá vychytávka, nejlepší z celého filmu, byl však podklad telenovely, která běžela v televizi.(možná bych se přeci jen podívala raději na čistou parodii na telenovelu :oD) Největší výtku mám k délce filmu, vzhledem k jeho otevřenému konci, mohl být kratší a hlavně jsem nějak očekávala dořešenější zakončení. Oldřich Navrátil v roli tatínka byl opravdu tatínkovský. Dvě * jsou málo 3*, trochu moc, vidím to tak na 2,5*

Základní instinkt 2 (2006)

Bohužel se mi stalo, že nejprve jsem viděla dvojku a až po té jedničku. Po prvním shlédnutí mi dvojka, na rozdíl od všech hodnotících, přišla lepší. Podle mého měla lépe propracovanou zápletku a hlavní postavě by to prošlo lépe, než v jedničce. Ve dvojce by to totiž hlavní postava uhrála z psychologického hlediska na rozdíl od jedničky, kde vítězí za pomoci vizáže, že někdo tak nádherný, by něčeho takového nebyl schopen. Po druhém shlédnutí, obou filmů, už jsem dospěla ke stejnému názoru, jako většina lidí, že jednička byla opravdu lepší. V této verzi, jak to říct kulantně Sharon Stone, už tu není impozantně nádherná žena wamp. Tedy laicky řečeno, už to není šťavnatý kus baby, jako dřív, ale působí malinko svraštělým dojmem. I přesto je to výborná herečka a roli zvádla na výbornou.

Základní instinkt (1992)

Úžasně propracovaný thriller s impozantně nádhernou Sharon Stone, inteligence a krása v jednom, to dělá opravdu hodně. Pěkně ty chlapy dokázala tato prohnaná ,, mrška“ zmanipulovat. Nemůžu si pomoci, ale podle mě, nemá jednička, tak dobře dotaženou zápletku, jako ve dvojce. Jinak jí ovšem dvojka nemůže v ničem konkurovat.

Frida (2002)

Když jsem film viděla poprvé, přiznám se, že na začátku jsem se hodně zalekla. Když jsem uviděla tu kompozici barev a styl prostředí, připomnělo mi to latinskoamerické telenovely. Uf, jak jsem si po pár minutách oddychla, že film s tímto žánrem nemá nic společněho. Film o různých formách lásky, dále o tezích a vizích, jednotlivých postav, protkaný skrz na skrz osudy skutečných historických postav, mě opravdu hluboko zasáhl a patří mezi moje nejoblíbenější. Nesmím opomenout skvělé herecké výkony, Salmu Hayek moc nemusím, ale zde byla opravdu dokonale živočišná.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Z celého filmu jsem měla dojem, jako kdyby se zhmotnil středověký obraz i se zátišíma, opravdu skvělá atmosféra filmu, která mě ani na chvílku nenechávala klidnou. Na konci jsem nevěděla jestli se cítit rozpačitě, zhnuseně, nebo osvíceně, opravdu skvělý filmový zážitek.

Lolita (1997)

,,Lolita, světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše." Skvělý film, výborně zpracovaný a opravdu uvěřitelné herecké výkony hlavních představitelů.Patří do mých oblíbených filmů, ale bohužel nemám zatím srovnání s knihou, proto dávám 4 *.

London (2005)

Při sledování tohoto filmu mě náhle přepadla pěkná depka, protože mi připomněl jedno období z mého života. Od půlky jsem se na něj nedokázala plně soustředit, tak jak by si tento film zasloužil, ale myslím si, že právě to, bylo účelem tohoto filmu, donutit nás přemýšlet a to se mu opravdu podařilo. Nějak jsem ani nedokázala vnímat herce, spíše jsem vnímala myšlenku, kterou se film snažil předat.