• Pohádka

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Tak se pořád nějak nemohu rozhodnout, jestli se mi tento snímek líbil, nebo nelíbil. Bohužel jsem četla knižní předlohu, ze které jsem byla unešená, ostatně jako vždycky z knih od Coelha, tedy do té doby, než začal chrlit knihy, jak na běžícím pásu. Předně mi tak půl filmu trvalo, než jsem si dokázala zvyknout na Sarah Michelle Gellar, jako představitelku hlavní role. Prostě ji mám vžitou z Velmi nebezpečných známostí a do téhle role mi vůbec neseděla. Taky mi docela vadilo, že ve filmu nebylo moc dobře zachyceno, jak se na psychiatrii dostali ostatní obyvatelé a že tam moc nebyli vykresleny vzájemné vztahy, byly vlastně načrtnuty jen velmi lehce. Některé scény mi přišli moc zdlouhavé, jiné moc krátké a tak nějak nedořešené. Také bych tam docela uvítala, nějaký zajímavý hudební podklad. Ani nemluvě o masturbační scéně, která v knize všechno rozhřeší a tady mi to prostě přišlo hrozně odfláknuté a nezajímavé. Myslím, že film pro mě byl zklamáním právě z důvodu, že jsem znala knižní předlohu a proto jsem od něho očekávala daleko více.

Sid a Nancy (1986)

Co naplat, mě se to líbilo. Gary Oldman rulez. Až na ten hrozně uječenej slovenskej dabing. Skoro jako v pohádce, láska s kedrou, na kedře, bez kedry,opět s kedrou a žili hnusně, až do smrti. K tomu členství ve světoznáme kapele. Punks not Dead, to jen Sid to trošku přepískl.

Nauka o snech (2006)

Shodou okolností, prožívám zrovna něco podobného jako hlavní hrdina tohoto filmu, jsem cizinka v cizím prostředí a taky se mi zrovna zdají zvláštní sny. Zajímavě zpracovaný film, který člověka vtáhne okamžitě do děje.

Stoupat jak dým (1978)

Po shlédnutí tohodle filmu, bych si nejradši dala kytky do vlasů, odhodila svůj šat, možná, že bych letěla, až k nebesům, volná jak pták. Na cestu tam bych tu zčořila malej krásnej hippie Volkswagen,( kterých tu po Linci, mimochodem jezdí docela hodně v krásném retro-stylu.) A odjela bych šířit mír a lásku do celého světa. Milí kolegové, udivuje mě, že jste schopni, tak skvělému filmu, udělit tak nízké hodnocení a přitom kdejaké rádoby cool americké komedii o blbečcích pro blbečky, vpálíte plný počet hvězd. Peace hippies.*****

Mamma Mia! (2008) odpad!

Bohužel, nejsem ani gay milující muzikály, ani dilinka v růžovém tričíčku věřící ve velkou lásku, až za hrob. Z té krásy mne, až boleli oči a na vařenou nudli mě neutáhla ani opravdu dobře vypadající Meryl Streep. Až se stydím za tu spoustu času stráveného nad takovou prostoduchostí.

Sněhurka (2007)

Je to na Pichu. Na druhou stranu jsem se u toho docela bavila.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Moje vzpomínka na internát, když jsme s kámoškou na tento film od pondělka do čtvrtka koukaly asi 20x,stopovaly jsme video a kochaly se pohledem na zadek Ryana Phillippa. Navíc skvělý soundtrack a opravdu infantilní písnička známá snad ze všech maturitních plesů, která nám hrála při nástupu, mimo jiného jsme tam měly i soundtrack ze Shreka. Vždycky se mi jako první vybaví scéna, kdy si Joshua Jackson piluje v posteli nehty, role gaye mu sedla, jako poklice na hrnec.

Společnice (2000) (TV film)

,,Tahleta Nina na mě se dívá a neví co je splín. Tahleta Nina na mě se dívá, vona je čistá a já jsem špína. Jsem špína.“ Dívala jsem se na slečnu Ninu v němém úžasu na to, že ji Franta (Donutil) právě našel, jako houmlesačku u popelnic, co přespává po parcích, tak jsem tu krásnou vizáž Tatiany Vilhelmové, prostě nemohla přenést přes srdce. Takhle klasické bezdéčko opravdu nevypadá. Mám ji jako herečku ráda, ale tuhle roli jsem jí za celý film ne a ne uvěřit. Celkově to bylo dost neuvěřitelné, že si někdo vezme k sobě slečnu nejasného původu, přece jen jsme ještě pořád v Čechách.Vous me comprenez, mesdames et messieurs, oui?

U-Turn (1997)

Tak jaký měl Bobby Cooper den? ,,Můj den, děs běs k nevíře, pak padly všechny hranice. Mám pro vás novinu! Teď už tohle nikoho nevzrušuje. Časy slušnosti jsou v tahu, jasný! Prásk, vypařily se jako smrdutá bahnitá kaluž. Jeden den jste v ní mohli vidět svůj odraz a den na to je z ní mastnej flek, co zírá z vaší ošumělý příjezdovky a vysmívá se, bla bla bla. Zná totiž zvrácenou pravdu, která zahnívá ve vaší duši. Byl to podělanej den.“