Karate Kid (2010)

Nový Karate Kid ve kterém se vyučuje Kung-fu je asi to nejhorší na celém tomhle filmu, přecijenom název Kung-fu kid už takový šmrnc nemá. Musím však připustit, že výsledek nedopadl vůbec špatně Jackie Chan se konečně po dlouhé době nešklebí a nepitvoří a veškerá akce není pouze prvoplánová. Přesto má tenhle film oproti svému předchůdci mnoho mínusů, jednak jde o remake filmu který už původně nebyl vůbec špatný a jednak narozdíl od originálu se zde člověk nemá s kým stotožnit. Přecijenom příběh utlačovaného proti přesile zase nějak originální není a tenhle film se o originalitu ani nijak nesnaží, což není nijak špatné ale o to víc by měl zaujmout na jiných rovinách. To se bohužel neděje a příběh stroze kopíruje svůj originál. Co se choreografie a bojových scén týče, jde o pěknou podívanou, smůla je, že pro mladé diváky jsou chvaty tak přepísklé, že v člověku nenechají ani stopu, když si vzpomenete na původní film tak po jeho shlédnutí snad každý zkoušel jestřábí kop (ať už je to blbost jaká je). Tohle ve vás žádný takový pocit prostě nezanechá. Měl-li bych tedy postavit oba filmy vedle sebe půjde vždy o 2 rozdílné snímky originál a to nové s Jackie Chanem, na originál po shlédnutí prostě nezapomenete.

A-Team: Poslední mise (2010)

A-Team hrdinové klasického seriálu z 80. lech v novém kabátě jejíchž trademarkem je přepálená akce až na kost. To je hlavní deviza tohoto filmu akce akce a zase akce doprovázená spousty hlášek z úst naprosto všech. Tohle není film který by u mě zapadal do škatulky reálných filmů, přesto u něj zůstanete sedět do posledních vteřin. Takhle se má dělat správně šílený cool remake. Navíc herecké kvarteto bylo vybráno snad podle mých nejlepších představ. Je však nutné přiznat, že nejvíce prostoru dostávají Hannibal a Face, přesto B.A. a Murdock přitakávají jak jen to de. Osobně doufám v další díl který bude aspoň z poloviny takhle šílený. Nejde tu o totiž o přemýšlení, ale ozábavu v pravém slova smyslu. Mimochodem závěrečné cameo a jakési předání žezla v závěru minimálně potěšilo.

The Black Dawn (2009) (seriál)

Celou planetu pokryje neznámý virus který přežije jenom 13 studentů, jak se tito studenti vypořádají se situací a jsou skutečně poslední živí na planetě s tím vším se musí vypořádat! Webový seriál z postapokalyptického prostředí se rozjíždí vskutku výborně, bohužel po pár dílech zjistíte, že to až taková zábava není. První půlku se jenom tlachá o tom ja se to všechno mohlo přihodit a rozjede se to až v druhé polovině. Je nutné připustit, že na amaterský počin je to až výjmečně dobře zpracované, ale dějová linka která vás brzy začne nudit (což je u webseriálu průser) to celé sráží na kolena. Dalším velkým mínusem je logičnost postav které se chovají v každé situaci naprosto stupidně. Osobně tvůrcům tleskám za výborný nápad bohužel chtělo by to pro příště zapracovat na scénáři. Mimochodem když jeden obyčejný student dokáže s pistolí vyřídit profesionální komando vojáků tak tady taky přecijenom něco nehraje.

Vincent (1982)

Velice zábavný kraťas a Burton ve své nejlepší tvůrčí vlně.

Zelená zóna (2010)

Matt Damon jede, dalo by se říci po Bournovi další výrazná role. Mě se prostě tyhle "reálné" akce líbí a moderní styl akčních filmů mi přímo hraje do noty. Green zone ale nabízí mnohem více, nejde o tupou střílečku s příběhem dojdi z bodu A do bodu B zde je nutné trošku přemýšlet, ale né zase v takové míře aby vás to nudilo. Mix akce a dramatu je dobře vyvážený a těch 115 minut uteče jako voda.

Na tuhle nemám (2010)

Naprosto tuctova romanticka komedie i když připouštím, že dobrých forků a hlášek tu bylo dost.

Gulliverovy cesty (1996) (TV film)

Pro mě osobně asi jediná a nejlepší adaptace Gulliverových cest. Vzpomínám na ní už od samého dětství a vždy když běží v televizi rád se podívám. Vůbec mi nevadí levné triky a obecná televizní lacinost, tenhle snímed dokáže totiž strčit do kapsdy i různé Hollywoodské bijáky. Ted Danson jako Gulliver a Mary Steenburgen jako jeho manželka výborní.

Odpočítávání (2010)

Je to originální a neotřelé, bohužel nevím jaké emoce to ve mě mělo vyvolat. Nevím jestli mě to mělo znechutit nebo nadchnout nebo jsem se měl pozastavit na moderním světem a jeho možnostmi.

Poldové (2010)

Nevím komu se chce Bruce Willis zavdččit v množství vyprodukovaných filmů, ale fanouškům to být nemůže. Pořád si myslím, že Bruce je herecká špička, ale poslední dobou je těch přehmatů čím dál více a měl by si ty role více vybírat. Tohle je jednoznačné další přehmat v jeho kariéře, není to úplně špatné, ale nefunguje to v žádné rovině samostatně. Hlášek je tu sice dost, ale dementní Tracy Morgan dělé opravdu bídné druhé housle.

Nová dcera (2009)

Na Kevin Costnera a jeho upadající kariéru to u mě výjmečně fungovalo. Neříkám, že to bylo nějak akční a nepředvídatelné, ale dokázalo me to občas překvapit. Vizuálně to bylo dost obyčejné, ale bavil jsem se.