Souboj Titánů (2010)

Úplně klasický příběh promarněné příležitosti, i já jsem očekával hodně a jak už se to tak stává dostal strašně málo. Holt i tohle se občas stává. Samotný film by nebyl až tak špatný kdyby obsahoval aspoň nějakou pamětihodnou scénu. Samozřejmě z kina si odnesete asi docela slušný pocit, ale doma v křesle se ukážou opravdové nedostatky. Týden po shlédnutí filmu si nedokážu vybavit jedinou scénu z celého děje a to je u letního blockbusteru docela velký problém. Herci jsou fajn, ano fajn, takový standart který člověka rozhodně nenadchne, ale přežít se to dá. A triky jsou, řekněme dobré (tedy pokud opominu všechny ty uměle vypadající monstra) i když od takového rozpočtu bych očekával taky víc. Úplný průser to není, ale raději šáhnu po originálu který má pro mě mnohem větší hodnotu a i v nějhorším případě si to užiju více. Tak a závěrečné resume je asi takové: být tento film natočen o deset let dříve tak budeme vyskakovat nad technickou stránkou a působil by aspoň nějaký wow efekt, na dnešní poměry standard. Příběhově lineární až běda a to se dneska taky už nenosí.

Muž ve stínu (2010)

Je třeba ocenit vizuální stránku celého filmu, která na mě od začátku do konce působila velice depresivně, což celému filmu dodává jenom na kráse. Mno a co se celého zbytku filmu týče připouštím, že tohle asi nebyl úplně šálek mého čaje. Nějak mi to nesedělo, neorientoval jsem se a bez nerušeného sledování bych se i ztrácel. Herecky je to samozřejmě na nadprůměrné úrovni a to obou hlavních protagonistů. Jednou z velkých mínusů je i spousta prázdných míst a hromada nicneříkajících dialogů, u kterých jsem se mnohdy docela nudil. Musím ještě zmínit závěr, který jsem opravdu nečekal, mno a to je asi tak všechno. Příběhově mi to přišlo nevýrazné proto mě to nijak zvlášť neoslovilo, ale chápu, že mnoha lidem se to bude líbit víc než mě.

Highlander (1986)

To nejlepší z Highlanderovské série. Je to zábavné a to je tak jediné co se dá o tomhle filmu říci, velká škoda, že celé to šílenství okoo MacLeoda nezkončilo už u tohohle filmu. Není to nejlepší film ale na jedno shlédnutí tak akorát.

Skhizein (2008)

Jsem tímhle kraťasem unesen několik centimetrů mimo.

Vrahouni (2010)

Blbost jako necky která si nezaslouží delšího komentáře. Toporné duo Kutcher & Heigl tohle prostě neutáhla a ve výsledku je to trapné až na půdu, fůbec to není vtipné a po akční stránce bída na entou. Příběh je opravdu stupidní a začnete se tlouct do hlavy na co se to vůbec díváte.

Hodný, zlý a divný (2008)

Šíleně ujeté a osobně to považuju za takový akčnější remake The Goof The Bad, The Ugly. Inspirace je vidět na každém kroku a dalo by se říci, že to původní příběh dokonale kopíruje. Bohužel mi národnost Korea a western zrovna dvakrát nesedí a příjde mi to divné, každopádně tenhle film musím zkouknout ještě jednou.

Shake Hands with the Devil (2007)

Po Hotelu Rwabda druhý snímek který se zabývá situací ve Rwandě. U filmů s tématikou podle skutečné události je ovšem vždy problém, do jaké míry je to pravda a do jaké míry je to přikrášleno tvůrci. Přesto nemám tomuhe snímku co vytknout atmosféra a napětí by se dalo krájet a podchuť reálnosti ve vás zanechá nevraživý pocit. Roy Dupuis jako Dallair naprosto překvapil.

Splice (2009)

Sci-fi průser roku 2009, pro mě jednoznačně. Přišlo mi to nezábavné, nevýrazné, trochu ujeté a hlavně rvoplánové. Adrien Brody je ok, ale tady šáhl vedle. Navíc do tohohle guáše zamíchejte Davida Hewletta který zde byl přidán jenom proto, že "to je ta hvězda ze StarGate" a máte tu slátaninu jako vrata. Nevím jak onen negativní pocit popsat, prostě a jednoznačně se na to blbě dívalo a poslouchat dialogy bylo naprosto úděsné.

Collapse (2009)

S většinou názorů souhlasím, s některými nesouhlasím, ale dokážu si vytvořit svůj názor. U tohoto typu dokumentů je problém hodnotit myšlenku, Collapse totiž prezentuje obecně známá fakta na které všichni víceméně kašlou. Jako takový u mě tento dokument prostě nemůže zaujmout, to že to nekdo řekne všechno naráz a shrne to do 80ti minut je věc úplně jiná.

Repo Men (2010)

Mě se to zase tak moc nelíbilo - příběh se dá shrnout jako náprava chladnokrevného zabijáka. Takže první polovina dokud "Jude Law" nezmagoří je dokonale morbidní a zábavná. V druhé polovině se všechno zahodí a spadáme do vod průměrnosti. Herecky je vše zmáknuté výborně, příběhově boohužel ne a jako futuristické sci-fi to ve mě nezanechalo téměř nic. Mimochodem Forest Whitaker není ani zde špatný, přesto by měl zůstat u Drama/Thrillerů tam mi prostě sedí nejvíce.