• Krátkometrážní

Chirp (2014) (seriál)

Naprosto perfektní kreslená pohádka pro děti 4+ (a dospělé). Výtvarně zajímavý, nápaditý, vtipný. Je to asi spíš klučičí záležitost.

Temná věž (2017)

Zdejší komentáře moc nechápu. Z marvelovských, mnohem plytšších srágor, se tu učůrává blahem. A tento čistý a zmáknutý popcorn se zavrhuje. By, by pistolníci.

Konečná (2013)

Je to až dojemné. Skvost od první vteřiny.;-) Producentská perla roku. "1 200 Mexičanů přechází hranici každý den. Nemělo by vám vadit, když jeden chce zpět. Co vy na to?" "Že jsi ostuda imigrantů!"

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Naprosto úchylný akční digitální jatka uměle natahovaný na dvě hodiny. Chcete vidět elfa, jak provádí paragliding na netopýrovi? A hlavou dolů jako sekačka stíná hlavy do řady seřazeným skřetům? Podívejte se na poslední díl Hobita! Zbývající třičtvrtěhodina (extended cut) byly pohřební řeči. Jo, trpasličí kozy byly zajímavý. Ale na to, abych si alespoň trochu užil akci, sem tam vtipný momenty v bitvě a povinný dojemný scény v závěru, jsem už byl z té řežby poněkud otupělej. Dávám jednu hvězdu - za efekty a řemeslně dobře spíchlou choreografii, do který Jackson namíchal všechno možný i nemožný. Tento film nelze vysvětlit jinak, než jako v lepším případě dojičku na dolary, v horším případě zvrácený humor. Zajímavý komentář: gudaulin

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hodně zhowadowůdotělé. Trpajzlik a elfka, ha, ha, ha. I přes značnou snahu se filmovanou látku nepodařilo zničit.

Wonder Woman (2017)

Že by i DC uměli... udelat pěkné závěrečné titulky? :-) 4,75 * za zvládnutý remake a citlivý fantasy film. Z Gadot bude jistě zasloužený miláček Hollywoodu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Příjemné překvapení. Ridley Scott se poučil z předchozího rozporuplně přijatého rozmáchlého Promethea a diváci se dočkali komornějšího a dějově sevřenějšího filmu, který do ságy přidává důležitý střípek. Postavy se chovají přiměřeně potrouble, aby byly po zásluze odkráglovány a vykutálený android to rozjel ve velkém stylu. A asi to takhle nějak s lidstvem dopadne... Aby lidi vyvinuli něco opravdu velkého, potřebují na to (všeho)schopnou umělou inteligenci.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Čekal jsem trochu sofistikovanější fantasy. Ale dalo se to skousnout. 3 a 1/2 *. Top Fantastic Beasts: 1. Chmaták ptakopysk; 2. Had - vyplňovač prostoru a 3. Větvička (přezdívky si vymýšlím). Redmayne a Waterston snesitelní, Sudol a Fogler skvělí.

Souboj Titánů (2010)

Lid vychází z chalupy, a bere osud do svých rukou. Zase. To není film z 50. let, ale současná Hollywood-produkce. Původní legendu v tom příliš nehledejte. Za intenzivní rotace E. Petišky v hrobě si diváci mohou užít kupu akce napěchované vizuálními triky. Různými potvorami z antického universa se to tu jen hemží - ty se většinou opravdu povedly - a Persuvenýry věci na cestu. "To neber" (mechanickou sovu, dar od Athény). Ha, ha. Interiér Olympu a kostýmy antických bohů se teda pro změnu moc nepovedly. Zvláštní, jak někdy designéři přehlédnou hranici mezi luxusem a laciností. Vrchol epické výpravy je souboj Persea s mega-digi-Krakenem. Perseus za tepu diskohudby lítá na Pegasovi kolem mega-digi-Krakena a ten si do toho něco brumlá. Prostě akčňák. Béčkový vysokorozpočtový fantasy-akčňák. Dvojka bude o tom, jak Zeus ztrestá Hollywood.