Na dotek (2004)

Tohle je opravdová pecka, duše filmového nadšence se tetelí, jak málo stačí k dokonalosti. Vynikající scénář, skvělí herci, famózně vybraná hudba - celkový efekt je pak prostě *****. Když se člověk zamyslí nad tím, jak přirozeně a uvěřitelně film působí, musí se na druhé straně s povzdechem otázat, proč to tak nejde častěji...? Ale je opravdu příjemné, zajít si do kina s nikterak přehnaným očekáváním a odcházet na samou hranu emočně vyždímaný. Ovšem pozor, Na dotyk je přesně typ filmu, ke kterému si každý musí najít cestu sám.

Medvídek (2007)

Těžká bída, někdo by měl už konečně dvojici Hřebejk Jarchovský rozsadit do konce školního roku (trvajícího aspoň jednu dvě dekády filmu). Pokud se budu tu nudu snažit nějak popsat, asi použiji výrazy jako kýč, maloměšťáctví, přehrávání Macháčka, mizerné dialogy, vykrádání sama sebe, neuvěřitelnost v negativním slova smyslu, zbytečnost. Někteří herci hrají kvalitně, jak jsme zvyklí, ale proč pořád musíme koukat na stejné tváře a navíc stejné skupinky, to vážně nechápu. Slovo "dvorní herci" pana Hřebejka tak získává pejorativní nádech a někdo by se nad tím měl vážně zamyslet. Ach jo, další špatný český film. A nakonec si neodpustím: Neměl by náhodou film, který sami jeho distributoři přirovnávají k perlám typu Americká krása a Hana a její sestry - jak je to jen napadlo, proboha? - zanechat v divákovi něco jako poselství??!

Modrý samet (1986)

Moc se mi to líbílo, ale hrdě přiznám, že jsem si schválně nepřečetla info a tudíž ne úplně vše pochopila. Nicméně to však nebránilo prožitku z krásné lynchoviny.

Klec bláznů (1978)

Dobrý a ve své době odvážný motiv, bohužel ne příliš kvalitně zpracovaný. Když ve francouzské komedii chybí, byť ne všemi milovaný, francouzský humor, tak se někde stala chyba.

Amélie z Montmartru (2001)

Jak jen definovat pocit štěstí, dojetí, optimismu, naděje v lepší život a víry v lásku mezi lidmi, zhuštěný do dvou hodin? Amelie z Montmartru. Jeden z mých top filmů, s neskutečným soundtrackem. Umění smíchané s prostotou.

Americký gangster (2007)

Zajímalo by mě, kolik lidí o tomto filmu předem něco vědělo - myslím tím, že se na nás chystá taková mafiánská lahůdka, s vynikajícím obsazením, příběhem a dialogy jako za starých časů a skvěle odvedenou prací za režisérskou židlí. Fakt je, že nic tak neprověří kvalitu jako čas, takže si počkejme, zda bude tento snímek za pár let stále řazen po bok dalších klasik. Já tipuji, že ano.

Náhradní díly (2003)

Námět filmu je sám o sobě dost silný, genius loci zvoleného prostředí též, ale tentokrát mi to nějak nestačilo. Umím si představit, že by tento nadějný pokus dopadl o dost lépe. Přílišná dokumentarita je spíš na škodu, takže slušných 50 %.

Dannyho parťáci (2001)

Tenhle film šlape jako dobře namazaný stroj, já mu nemám téměř co vytknout. A že je to remake? No a co! O to víc vyzní, jak kvalitně je udělaný.

Báječná léta pod psa (1997)

Jeden z mála českých filmů posledních deseti let, který se mi opravdu hodně líbil. Sice si stále myslím, že Ondřej Vetchý neměl hrát hlavní postavu, ale i tak je to nad poměry kvalitní snímek.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Jak se tak rozhlížím po hodnocení ostatních, tak to vypadá na plichtu - muži dávají dvě a méně, ženy zase 4 a více. Takže abych netrhala partu, dávám s chutí nejvyšší hodnocení. Proč? Protože se mi tenhle seriál prostě hrozně moc líbí a všech šest řad mám stále k dispozici, kdykoliv se mi zachce se pobavit, zapřemýšlet nad vztahovými problémy nebo jen prostě okouknout pěkné baby v super hadříkách :-)