Probuzení (1959)

Skvělý film. Naprosto uvěřitelný a herecky výborně zvládnutý. Byla jsem mile překvapena hudbou, to si tedy před skoro padesáti lety troufli hodně.

Špína Londýna (2002)

Vyzdvihuji velmi zdařilý scénář a kvalitní herecké výkony - zejména mužské části osazenstva. Výborně viditelné v partech padoucha versus poctivce v podání Lópeze a Eijofora. Odvrácená strana života v (pro většinu místních a turistů pohodovém) Londýně.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Kvalitně natočené pokračování filmového hitu velká očekávání rozhodně nezklamalo. Johnnyho figurka se zapíše do filmových dějin, jeho legrační pobíhání a grimasy opravdu "žeru". Velká pochvala za kameru a scény s lidojedy, kolem a velkolepé finále samy o sobě vydají za zábavné podívání. A ještě jedna perlička - počkejte si na úplný konec titulků :-) :-) Hafhaf

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Jak tady může někdo dát méně než 5 hvězdiček????!!! Naprosto skvělý film, z kina jsem se přímo vypotácela, unešená a vůbec - všechny tři příběhy výborné, koho nudil prostřední, zřejmě toho v životě ještě moc nezažil. Jeden z mých top filmů.

Putování tučňáků (2005)

Moc krásný dokument, dojemně zprostředkující těžký život kolonie tučňáků, jehož leitmotivem je obrovská touha přežít a dát nový život v extrémních podmínkách. Pravda je, že bez doprovodného komentáře by příběh možná vyzněl lépe.

Plynové lampy (1944)

Zajímavý, temný film, pečlivě budující tísnivou atmosféru od prvního záběru. Kamera - snímající ponurý dům, londýnskou mlhu a excelentní herecké výkony!! - je skvostná. Konec trochu vázne, ale na to, že je filmu přes šedesát let... :-)

Univerzální uklízečka (2005)

Ano prosím. Takhle nějak si představuji pohodovou komedii prošpikovanou černým humorem. Možná ne všechny nápady jsou úplně novátorské a pojetí příběhu inovativní, nicméně nášup pořádné porce dobré a inteligentní zábavy je zaručen.

Co se doma usmaží (1998)

Celkem dobrá oddychovka. Proslov v porodnici na konci nemá chybu: "Víš, tvoje máma nebyla vdaná za tvého tátu, ten byl ženatý s tvou babičkou - tu teď asi často neuvidíš. A já jsem tvůj nevlastní bratr, ale rád bych byl i otec. No nic, rodina je to nejdůležitější" :-) :-)

Dvojí život Veroniky (1991)

Je to tak na 9/10, kdybych neviděla Tři barvy, dala bych i 10 :-) jednu hvězdu strhávám za úplný konec se stromem - to už bylo navíc. Ale kdo má v sobě emocionalitu trochu více zakořeněnou, tady se najde. Asi jsem zatím jediná, ale cítila jsem v tom metaforu - že to vlastně není o pocitu ztráty za NĚKOHO JINÉHO, osobu - dvojče (jak zde někdo píše), jako spíš o představě sebe sama v životě někoho jiného. Takové to co by bylo, kdybych žila jinde, jinak..