Četník a četnice (1982)

Podle mnohých nejslabší díl,já to tak neberu. U filmů s panem Funesem, se stávám nenáročným divákem...byl to komik a jde především o vtip,vtipné situace a srandu. Všechny tyhle aspekty najdeme v každém díle četníků a to i v tomhle. Nicméně bych se určitě bez tohohle dílu obešel,ale to jen proto,že už jsou tady na komikovi dost vidět ty jeho prodělaný infarkty a jak je už tim sým náročným stylem hraní utahanej,ale sranda to je pořád--->60%

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Trošku změna oproti předchozím dílům,děj se odehrává defakto na stejném místě,ale zábavy tady je pořád spousty a ten originální nápad v podobě daně z práva na život, mě pokaždý rozesměje...to bych dal podepsat všem našim politikům a celebritám :-D

Fantomas se zlobí (1965)

O malinko slabší díl,ale spíš kvůli tomu,že nemá takovej spád jako jednička,ale o zábavu je zde pořád postaráno,furt tady jsou ty vtipně natočené studiové automobilové honičky,je tu Marais,Funes a v neposlední řadě nádherná Mylène Demongeot--->80%

Fantomas (1964)

Kult,tak slavný,že se jím nechal inspirovat i pan mistr Vorlíček v seriálu Arabela--->Fantomas. Dva ze tří nejslavnějších francouzů v dějinách filmu(ten třetí je samozřejmě Belmondo) v parádní komedii,kde hlavní roli sehrál jeden geniální padouch a jeden ztřeštěnej komisař. Legendární Jean Marais ve své nejslavnější dvojroli představující charisma,herecký um a pan Funes v kombinaci s panem Filipovským, nám zase dodává nadmíru legrace a vtipných scén...super komedie,která rozhodně nenudí--->90%

Moucha 2 (1989)

Tenhle díl neměl vzniknout! Z takřka dokonalé jedničky, zde nebylo absolutně nic!Drama nulové,napětí nulové,atmosféra nulová,herecké výkony tragické a k tomu všemu nesympatická Daphne Zuniga z Merlose Place a klasický happy end,jediný co stojí za zmínku,je hudba,ale ani ta, se jedničce nevyrovná--->20%

127 hodin (2010)

Dlouho jsem neviděl,takhle dramatickou záležitost. Chvílema člověku běhal mráz po zádech a pouhá myšlenka na to,že bych měl bejt v jeho situaci, mi dost nepříjemně hejbala žlučí . Parádně natočené a parádně zahrané. A ta třešnička na dortu v podobě operace,to už bylo opravdu jen pro silné žaludky--->80%

Temný rytíř povstal (2012)

Tleskám ve stoje pane Nolane!! Tento závěr trilogie i díl předtim si zaslouží plnej počet a nechápu,jak může dát někdo míň,protože pokud tohle není 100% akční záležitost, tak už potom opravdu nevim co. Nejenom,že Christopher Nolan tuhle sérii parádně zakončil,on natočil 3 filmy o tomhle maskovaném ochránci Gothamu,kde se nedá ani moc říct,že by byl nějakej díl slabší a když už,tak opravdu nepatrně...jinými slovy,opět nezklamal! O herecké klasice,která nás provází už od prvního dílu,netřeba nějak zvlášť psát,ti zahráli jako vždy svůj standart,ale 2 jména přeci jen zmínim. Tom Hardy se mi moc líbil ve Warrioru a tady byl opět výbornej,opět z jeho postavy vyzařuje spousta respektu. Druhé jméno?---> Anne Hathaway,relativně mladá herečka,která toho ještě nemá moc za sebou,ale díky výkonu v tomhle filmu, má dveře ke slibné kariéře otevřené,takže jentak dál...co se týče filmu jako takovýho...pomalej náběh,který pomalu,ale jistě graduje v parádní podívanou se spoustou akcí a zvratů. Opravdu se těším,s jakým projektem přijde Nolan příště,ale jedno vim jistě,o kvalitu nouze nebude--->100%

Drive (2011)

Docela by mě zajímalo,kolik slov, za těch cca 100 minut filmu,Ryan Gosling řekl. Asi to nebude o moc víc ,než v případě Kurta Russella v Žoldáku: Legie zkázy :) Nicméně i díky tomu,že se ve filmu moc nemluví a spíš koná,je tenhle snímek zatraceně napínavej už od prvních minut...ten konec,byl takovej trošku no....prostě dost specifickej a podle mýho nedotáhnutej do toho správnýho konce,ale jinak ok film---->80%

Moucha (1986)

Nikdy nezapomenu na výraz ve tváři Setha Brundla,když mu počítač sdělil,že spojení jeho a mouchy proběhlo na molekulární genetické úrovni ...Jeden z nejlepších hororů,co sem kdy viděl...nebudu tady rozepisovat,co se ve filmu děje,když si popisku každej přečte sám,jen podotknu pár věcí, díky kterým, tenhle spoustu let starej horor, stojí za to vidět...Brandloucha alias Jeff Goldblum se na roli člověka, měnícího se v obří mouchu,hodí opravdu neskutečně,ten dotyčnej,co o tom rozhodl, by zasloužil zvláštní prémii,protože to byl TREFA do černýho,dále tady máme parádní námět v podobě ctižádostivého vědce,který udělá jednu chybičku,která mu změní život,napětí a drama, se nám zde dostává taky měrou vrchovatou ,parádní masky, spolu s vynikající atmosférou půdního bytu v nějaké zapadlé čtvrti,luxusní hudba a v neposlední řadě parádně vystihnutá a natočená proměna člověka,jak po fyzické tak duševní stránce,která u slabších jedinců,nejednou během filmu, vyvolá chemické reakce--->takže za mě? 90%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tak si zase po dlouhý době můžu s čistým svědomím říct,že jsem si z už tak krátkýho lidskýho života, ukrojil další 2 hodiny,který byly doslova ztrátou času! Není nejmenších pochyb o tom,že USA je zemí,která plodí nejlepší snímky všech dob,ale co mi na nich strašně vadí,že prostě neví,kdy mají dost a vidina každýho vydělanýho dolaru, je pro ně důvod natáčet podobný srágory i když už to není zrovna na místě...Vetřelcům i Sigourney Weaver měli dát doživotní rentu za společné celoživotní dílo,poslat je do penze a do něčeho podobnýho se nepouštět...nicméně chápu,že v USA se prodá i hovno,pokud ho zabalíte do pozlátka s takovou filmovou celebritou jakou bezesporu Vetřelec je ...herecké výkony neřešim,ty se vytratili už po skončení druhého pokračování,kvalitní režii,slušnej scénář a napětí jsem tu taky hledal marně,ale naklonovaná Ripleyová spolu s vetřelcem,její láskyplné objímání a prožívání orgasmů ve vzájemném proplétání těl ,a ve finále ten mutant,kterej mi připomínal něco mezi Terminátorem a měnícím se Jeffem Goldblumem v horroru Moucha, to už bylo i na mě silný kafe...tohle podle mě není ani průměr,to je fraška--->40%