Zelená míle (1999)

Někdy si říkam,jaký podněty jsou v USA potřeba pro udílení Oskarů,protože v tomhle filmu jich mělo lítat hned několik a nechápu, jaktože nebyl ani jeden udělen...scénář,režie,Tom Hanks a Michael Clarke Duncan to jest můj názor...když ne zlatá soška za tyhle výkony,tak už nevim za co...vynikající film,který i přes svou délku, upoutá snad každýho,smutný,trochu fantasy,ale parádní a ty tricepsy MCD?Druhej Ronnie Coleman :-D ---->100%

Shaolinští vetřelci (1983)

S tématikou Shaolinu jsem toho viděl už spousty a tam toho ani není moc,co hodnotit...u tohohle mě zklamalo to popírání zákonů gravitace,to bylo spíše sci-fi,ale jinak to šlo--->50%

Rain Man (1988)

Tady mám jen jedno--->dal bych život za tvrzení,že nebýt Dustina Hofmanna a jeho výkonu,film by tak úspěšný nebyl!Když jsem tenkrát viděl výkon Dicapria ve snímku Co žere Gilberta Grapea,kde takřka dokonale zahrál mentálně zaostalého mladíka,říkal jsem si,že hrát před kamerou jedince s nějakým mentálním postižením,už nikdo líp nedokáže...pan Dustin Hofman mě vyvedl z omylu--->90%

Obecná škola (1991)

Vynikající poválečný snímek s parádní atmosférou a herci,kteří se parádně vžili do rolí lidí,kteří díky nejkrutější válce všech dob donedávna ani nevěděli,jaký osud je čeká. Parádně natočeno i zahráno,parádní Igor Hnízdo a jeho příběhy,můj oblíbenec Petr Čepek v malé roli kouzelníka,klasicky bezchybný Ruda Hrušínský a chlapci v klučíčích rolích taky nezklamali--->kovové předměty se následkem mrazu stávají lepkavými,hlavně neolizovat :-D --->90%

Amadeus (1984)

Wolfgang Amadeus Mozart--->toto jméno a příběh s nim spjatý,mě fascinoval už od základní školy,kdy jsme se o něm učili.Podle všeho asi nejnadanější skladatel vážné hudby v historii lidstva,který zemřel až příliš mlád,ale i tak toho dokázal hodně! Děkuji pane Forman za tak trefný a zajímavý filmový životopis--->90%

Mlčení jehňátek (1991)

Oskary hovoří za vše,výkon Jodie Foster a Hopkinse taktéž,drama,atmosféra a zápletka v podobě vraha úchyla taky a v neposlední řadě ten děsivej konec. Víc k tomuhle kultovnímu filmu netřeba psát--->90%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Pár sérií už jsem s bráchou viděl a jedno je jisté...o zábavu a úsměv na rtech,mám postaráno v každém díle :)

Kick-Ass (2010)

Zajímavá komediálně akční fantasmagorie,která rozhodně nenudí...chvílema sice člověk naprosto přesně ví,co bude následovat,jak to bylo předvídatelný,ale minimálně za excelentní bojové schopnosti Zabijačky, si to 80% zaslouží :)

Lví srdce (1990)

Filmy s Van Dammem hodnotím vždy trošku jinak. Byl to můj dětský vzor a i teď ho uznávam a to z několika důvodů. Je to držitel černého pásu v karate,ve dvaceti se stal mistrem Evropy a z nevelký Belgie se dostal strastiplnou cestou až do Holywoodu,takže něco přeci jen dokázal. Je neustále kritizovaný a jeho filmy taky. Kvalitní herec to určitě není a nikdy nebyl,ale já se u jeho filmů rozhodně nenudim. U tohohle filmu se mi líbí,že je to o něčem jiném, než jeho předchozí Kickboxer nebo Krvavý sport. Má to i nějakej příběh a není to jen typická arénovka a závěrečná scéna,kdy ho nakonec ti dva studení čumáci pustí,dojme asi každýho...má rozhodně horší filmy,ale tohle je jeden z těch lepších! Původně jsem se chtěl motat kolem 60-70%,ale když vidim ty negativní komenty,dam 4 hvězdy a 80%...zdar a sílu

Senzační prázdniny (1967)

Další z mnoha komedií geniálního komika,která zpříjemní chvíle volna. Opět tu máme spoustu vtipných scének a k tomu všemu parádní prázdninovou idylku mladých lidí na moři. Sakra, proč jsem se nenarodil někde u moře...takový prázdniny s holkama na plachetnici,večerní zastávky na souši,oheň,nějaký to maso,romantika,co víc si přát ne? Jen bych se asi obešel bez cholerickýho a pomatenýho otce,kterej by mě furt naháněl :-D--->90%