Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Yates začíná sbírat zkušenosti a tohle je o poznání lepší díl, než ty dva předchozí a já jen doufám,že ten finálovej díl bude ještě lepší :) 90%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Já prostě nevim proč se u něčeho takovýho jako je Harry Potter mění režiséři, ale to bohužel ví jen v zákulisí filmu :/ Yates? Kdo to je? Znal jste ho někdo předtim?? Vždyt nic pořádnýho nenatočil...začal jsem o něm pochybovat už u fénixova řádu a tady to byla ještě větší bída! Úplně toho Pottera zprasil a tenhle díl mi maximálně připomíná ty klasický teenagerovský americký komedie!! Odmyslet si ty hůlky, tak to mělo náboj, jak muzikál ze střední nebo stmívání. Nápoj lásky, neskutečná nuda, ten miluje tu a ta zase jeho...do toho stále temnější atmosféra a příprava na závěr série...opravdu to k sobě sedělo...asi jako plochá Stefanie v pobřežní hlídce mezi Pamelou a spol. ...závěrečná hudba při titulcích taky vůbec nezapadla do děje celýho filmu...absence Johna Williamse je zatraceně znát...tady se toho nepovedlo strašně moc a jsem zklamanej :/ Ani se mi do dalšího dílu nechce, ale z nostalgie a z pocitů, které ve mě zanechaly první 4 díly, to musim prostě dokoukat. Budu doufat, že se pan Yates už chytne a pochopí o čem Harry Potter je!! Tenhle díl si víc jak 50% nezaslouží :(

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ač to nerad říkam (píšu) ,ale pro mě zatím nejslabší díl...paní v růžovém byl přestřel a přišla mi tam úplně k ničemu...nejlepší na filmu byl ten roztomilej tupej obr a závěrečnej fight mezi Voldemortem a Brumbálem...to je tak vše...70%

Gladiátor (2000)

K této záležitosti mám jen jedno...jednoznačně zaslouženej Oscar pro Maximuse :)Russell Crowe ztvárnil hlavního hrdinu výtečně...ke scénáři nemám absolutně nic,k hercům v hlavní roli taky ne,příběh i hudba super a ukázka toho, co tenkrát dokázala věrnost k někomu, koho respektujete a že mu jste oddáni i když se objeví za dlouhou dobu :)Chyby tam sice jsou,ale když je nehledáte,tak je to v klidu :)rozhodně na celkovém dojmu z filmu neubíraj ani prd...Výborná podívaná a kdo to neviděl,jeho chyba :) 100%

Expendables: Postradatelní (2010)

No po pravdě by mi nevadilo vypadat v 64 letech,jak Sly :)Je typickým příkladem toho,že muži zrajou jako víno a to i co se týče filmů...to,že tam natahal tolik stárnoucích hvězd je jedna věc,ale film se mi líbil celkově...akcí spousta,nožů lítalo spousta,vtipných hlášek spousta(nejvíc mě asi pobavilo,když se Slye obrovitý plešoun zeptá ,kdo ho poslal a on tomu plešounovi odpoví ,,Tvůj kadeřník´´,to mě teda rozsekalo :DDD...napětí jsem postrádal,ale to mi nevadilo,scénář tuctový,ale to mi taky nevadilo,protože celkový dojem z filmu na mě působil pozitivně... ani nevim co bych měl filmu vytknout,bylo tam vše, co akční film mít má,takže 90%

Dvojitý zásah (1991)

Double Impact je podle mýho jedna z pěti nejlepších Van Dammovin...Jean a strýček Frankie zahráli výborně, Alonna Shaw byla sexy a Zhang s Grifitthem výborní záporáci...příběh má taky něco do sebe,dva bratři co se potkají po 25ti letech a chtějí zpět co jim bylo ukradeno ...super hlášky,,sbal si svoje hedvábný slipy a vrať se do disneylandu´´ apod. Van Damme není herec,který by se prezentoval nějakými složitými rolemi nebo dialogy za což je furt kritizován(nechápu proč),ale svým nabušeným tělem,charizmatem a bojovým uměním...tento film je rozhodně jeden z nejlepších v jeho béčkařský kariéře :)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Málokdo by čekal,že film odehrávajíc se celou dobu v jedné místnosti, nám nabídne takovou kvalitu. Nemám ani jedinej důvod proč nedát hodnocení v plné výši...tenhle snímek ve mě zanechal jen pozitivum...napětí,super výběr všech porotců,scénář a hlavně výbornej nápad :)Spravedlnosti bylo učiněno za dost a já dávám 10z10

Duel (1971) (TV film)

tak tohle je teda věcička...jedna cisterna,jeden osobák,jeden herec a ejhle docela slušná podívaná :) Napětí by se dalo krájet na kilometrový kousky a ta nevědomost kdo vlastně řídí ten náklaďák dělá z TV filmu docela zajímavý pokoukání...nicméně jakožto člověk co dělá x let s autama, se musim pousmát nad tim,jak nějakej osmiválcovej Plymouth neujede naklaďáku s návěsem a to se film odehrává v sedmdesátých letech, v letech kdy by se náklaďák ve 100 Mp/h v zatáčce těžko udržel na silnici...to je trošku vtipný no,ale tak budiž...každopádně když pominu tuto skutečnost,tak musim dát 80% :)

Černý orel (1988)

Co to proboha je?Tak tohle je jednoznačně nejhorší film s Van Dammem co jsem viděl!Neuvěřitelná katastrofa!Viděl jsem to s tragickým dabingem od Intersonicu,akce sice byly,ale napětí?nula nula nic...nesmyslnej scénář a dementní dialogy ze kterých kolikrát ani člověk nepobral o co jde...musel jsem se na to dívat na dvakrát,protože na jeden zátah bych to nedal!Velkej průser prostě je,že Van Damme dělá v každým filmu to samý...při svých kopech a úderech furt stejnej xicht a postoj,furt stejný otočky nebo provaz...připadalo mi to v jednu chvíli,jak jeho fighty z Krvavýho sportu nebo Karate Tiger a to je jedna z věcí proč to vždycky byl a bude jen béčkař :( 10%

Čelisti 2 (1978)

Tohle je opravdu typickej příklad toho,že film dělá režisér...daleko slabší než jednička a to jako,že tak o 300%...už v jedničce,kdy se žralok prokousával skrz loď nebo,že na ní vyskočí a jeho mechanická huba sežere Quinta, jsem si říkal,že v roce 1975 měli smysl pro melodrama,ale že si žralok o tři roky později pochutná na helikoptéře,sežere kdejakou loďku či plachetnici na výpravě za potravou, je už i na mě moc!!A režiserův finálový pokus o větší drama tim,že pošle Brodyho i s lodí na útes,aby záchrana jachtařů byla co nejsložitější a co nejvíc dramatická, to už mě fakt rozesmálo!!Žraločí pochutnání si na podmořským kabelu?no,tak to už netřeba ani komentovat :)každopádně tu histerickou a upišťěnou blondýnu vybrali znamenitě,ta opravdu křičela,jak o život :D na závěr můžu jen říct,že maketu žraloka mohli nechat v ateliérech a udělali by líp,protože tohle se nepovedlo a Roy Scheider byl pro mě sice pan herec,ale všechno zachránit nemohl :( Pro mě docela nepovedené pokračování,ale zase na druhou stranu lepší, než žraloci alá počítač v mnoha dalších filmech natočených o mnoho let později... 50%