Nezapomeň na mě (2010)

Mám jednu vlastnost a to je ta, že si nikdy nepřečtu popis filmu před shlédnutím. Někdy se mi to vyplatí, někdy ne. Ale tady se mi to rozhodně vyplatilo. Po nějaké chvilce sledování jsem začala přemýšlet, proč se ti dva pohádají a za jak dlouho se dají zase dohromady. U podobných filmů jsem prostě zvyklá na happyendy. Ale když jsem viděla psát paní učitelku na tabuli "11. září 2001", moje oči odlítly někam do Austrálie a na několik sekund mě skolila mrtvička. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších průměráků.

Zpívání v dešti (1952)

Krásný muzikál hlavně po romantické stránce a na tu já bývám přísnější, než je nutné. První šťastný konec, který mě opravdu dojal.

Drž hubu! (2003)

Quentinova blbost nezná hranic, i já jsem si říkala, že tohle prostě není logicky možné. A ačkoliv mi párkrát koutky cukly, tohle je pro mě prostě jiná kategorie humoru. 49%

Děti moje (2011)

Do kina jsem šla s očekáváním něčeho podobného jako je Lítám v tom, ale ačkoliv se pár vtipných scén dostavilo, tolik jich zase nebylo. Nakonec je to přeci o kóma a to není nic vtipného...

Nedotknutelní (2011)

Příjemná komedie z reálného života. Pokud chcete vypnout a moc nepřemýšlet, nejsem si jistá, jestli je to film pro vás, ale v opačném případě si můžete z kina odnést úžasný zážitek. Akorát obdivuju Françoise Cluzeta - celý film zůstat nehybný od krku dolů? To si musel přinejmenším mezi přestávkami dávat nějakou rozcvičku :D

Na Hromnice o den více (1993)

Jedna z nejpovedenějších romantických komedií, jaké jsem kdy viděla. Že začátku cynický a namyšlený Bill Murray dokázal skvěle pobavit, ale zvládnul i skvěle přechod do zamilovaného muže. Chvilku se smějete, chvilku jen smutně špoulíte pusu na obrazovku. Přechody ze scény na scénu nevypadají přehnaně neuvěřitelně a je zábavné sledovat Billa, jak se každý den potýká se stejnou situací a řeší je stále jinými způsoby. A nakonec je tu krásné romantické zakončení. Pokud se svou drahou polovičkou nevíte, na jaký film se podívat, rozhodně doporučuji tento.

Hunger Games (2012)

Jako fanoušek knižní předlohy jsem si nemohla nechat tento film ujít, ale co kniha slibovala, film nedokonal. První polovina byla sice slibná, ale zdlouhavá a když konečně přišlo na arénu, moc času tomu nevěnovali. Konec byl narychlo nacpaný na sebe, jen abychom neměli ještě více minut, ale tento fakt nejspíš většina lidí už ocenila. Prim vyzněla jako malá dvanáctiletá hysterka, jen málo neznalců knihy pochopilo, že Katniss lásku k Peetovi pouze předstírala a spousta lidí se mě ptalo, proč vypadá Dvanáctý kraj jako Somálsko. Navíc tohle není film pro někoho zabývajícího se krváky, nebo naopak přeslazenými slaďáky. Kulisy Kapitolu ale nebyly přehnané, jak vám může většina lidí povědět, byly tak akorát, aby to ukazovalo správným směrem na Kapitolskou výstřednost. Pokud jste ještě nečetli knihu, je minimální šance, že se vám to bude líbit, přesto je to jedno z těch povedenějších knižních zfilmování.

Popelky (2010) (TV film)

Tento film jsem si vlastně pustila jen proto, že jsem neměla nic jiného na práci, ale příjemně mě překvapil. Nola má sen a je na nejlepší cestě k tomu si ho splnit, ale nesplňuje jeden požadavek; dokonalost. A tak vytvoří imaginární, ale zato dokonalou Belindu Apple. O půl roku později se s kamarádkami domluví, že začnou hubnout, jelikož nejsou zrovna nejtenčí a zábava začíná. Film ukazuje na prakticky všechno, co se hubnutí týče a co je na tom tak těžkého, takže nám ženám většinou nezbývá nic jiného, než soucitně kývat hlavou. Na pět hvězdiček to sice nemá, ale přesto jde o velice slušný námět a snímek.

Bez kalhot (2012)

Soderbergh natočil film vzrušující pro obě pohlaví, avšak je jasné, že cílené bylo spíše to něžné. Očekávala jsem spíše film, kde bude striptérských představení více než je nutné, ale je tam mnohem více ze "zákulisí" Tatuma a jeho bývalého mentora. Dozvídáme se, jak se Channing/Adam s Mikem seznámil a jak se dostal k oné prácičce, nebo jak se zaučoval. Ačkoliv by v tom nikdo humor nehledal, je ho tam více než dost. Herecké výkony byly podané na maximum (musím se připojit, že McConaughey se v roli slizáka řádně vyřádil), jediná výtka je Cody Horn. Nevím, jestli jí prostě nesedl scénář, ale v podobném snímku už ji vidět nemusím.

Láska na hlídání (2004)

Popis nás nutí si myslet, že je to jeden z těch hollywoodských snímků ze života dnešních teenagerů. Začátek nás nutí si myslet, že jde o pohádku. A průběh nás nenutí k ničemu, možná tak k přepnutí programu. Katie Holmes pro mě nic neznamená, za to mě zaujalo, ze ve filmu hraje Marc Blucas. Zatím jsem měla možnost ho vidět jen v Buffy, tak mě zajímalo, jak asi hraje v jiném filmu. No... scény typu "tohle nemůžeme" a "musíme si promluvit" mu šly vážně dobře. Akorát u toho žárlení mohl trochu přidat. Příběh má několik chyb, například skleněná průhlednost. Posledních dvacet minut, když už se tam stalo něco závratnýho, co hlavní hrdiny oddělilo, jsem jen čekala, kdy se konečně vynoří ten tupec s agentským odznakem a ti dva si padnou do náručí. Měla jsem pravdu. Na druhou stranu, ne úplnou. Celý příběh totiž skončí tak, že vlastně vůbec nechápete, co se tam právě stalo. To si scenáristi plánovali pokračování, nebo to tak rychle ukončili nad kafíčkem a doufali, že si nikdo nevšimne? Celkové hodnocení za téma, zpracování, herecké výkony, kulisy a kameru je tedy 46%.