• Fantasy

Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř povstal. Název určitě vystihuje film. Jeden z nejlepších filmů z komiksové scény. Geniální obsazení hlavních rolí. Christian Bale, Gary Oldman, Morgan Freeman, Michael Caine . Tohle všechnou jsou zvučná herecká jména, bez kterých by film neměl takovou kvalitu. Bohužel mě celkem mrzí, že v budoucnu se již nedočkáme Batmana v roli Christiana Balea :( Již ted je to pro mě zklamáním.

Tropická bouře (2008)

Začátek slibný, konec celkem dobrý. Jenže celkově film ničim neoslní. Spíše taková jednorázovka. Potenciál kvalitních herců absolutně nevyužitý. Jack Black, Robert Downey Jr. ani Ben Stiller, nebyli takový jaké je známe. Umí rozhodně pobavit mnohem více.

Interstellar (2014)

Jelikož mě myšlenka, co se stane v budoucnosti uchvacuje. Interstellar ukazuje na možnost toho, že lidé sou schopný mnohem větších činů než si myslí. Atmosféra filmu je poněkud trhavá od druhé poloviny filmu sem chvilkama nevěděl která bije. Konec to ovšem vše vyjasní. Nolan udělal zase skvělý film. Vizuální i audio efekty si mě získaly. Je to úžasný film, pokud se člověk při sledování nechá pohltit myšlenkou budoucnosti. Nemůžu hodnotit jinak než-li plným počtem :)

Flash (2014) (seriál)

Jako Spin-off k seriálu Arrow, mě Flash celkem překvapil. Až na to, že 'Barry Allen' působí zšenštile, je seriál celkem fajn a líbí se mi spojení postav ze seriálu Arrow. Zatím hodnotím kladně, uvidíme co se bude dít v dalších epizodách.

Falešní poldové (2014)

Na film jsem narazil úplnou náhodou. Tudíž jsem trailer neviděl a musím říci, že dle komentářů hodnotících je to asi dobře. Každopádně jednoduchý humor spojen s primitivním chováním hlavních hrdinů mě pobavil. Ačkoli je to takové komediální klišé, jednorázově to určitě pobavilo. Alespoň tedy mě.

Na hraně zítřka (2014)

Tento film určitě patří k těm, který si rád ještě jednou někdy pustím. Tom Cruise v roli nezkušeného důstojníka zahrál skvěle, po vycvičení zahrál skvělého vojáka snad ještě lépe. Líbí se mi zpracování flashbacků, které jsem až doposud v různých filmech a seriálech nesnášel, kvůli zpracování. Tohle bylo nicméně dobré. Za pochvalu určitě stojí vizuální efekty a zpracování emzáků. Sympatická Emily Blunt na mě také působila dobrým dojmem a dobrou prací, co se týče její role. Dávám plný počet. Z nově příchozích filmů mě tento potěšil asi nejvíce. Doporučuji :)

Godzilla (2014)

K tomuto filmu nemohu přistupovat bohužel nijak kladně. Jak jsem se na něj těšil, tak mě zklamal. 123 pro mě celkem nudných minut až na pár momentů, který mě zaujaly. Každopádně obří monstrum chránící svět před zlými monstry, nasazené do dnešní doby mi nějak moc nehraje do sebe. Ale to je nejspíše věc názoru.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Konečně jsem dokoukal celý seriál. No popravdě od poloviny seriálu, šla kvalita šíleným tempem dolů. Humor horší, někdy až tragický a děj hrozný. Konec? Ten se ani nedá nazvat dobrým. Byla chyba konec mít předtočený již od druhé série. Mé plné hodnocení se tímto bohužel stahuje pouze na první 3 série, které za to stáli.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Big Bang Theory mi nikdy nějak nepřirostlo k srdci. Do té "osudné" noční šichty, kdy při veliké nudné krizi vytáhl kolega notebook s tím, že si to pustíme. Seriál mi naprosto přirostl k srdci. Dr. Sheldon Cooper natolik geniálně zahraný Jimem Parsonsem mě baví nejvíce, Kunal Navyyar v roli stydlivého Inda mě taky baví. Jsem rád, že jsem se k seriálu dostal až v době kdy je na světě i sedmá série a já jsem teprve v páté. Jinak bych si asi ukousal nehty nervozitou z čekání na další díl. Jednoduše jako milovník seriálů si přijdu na své. Super! :-))

Stroj času (2002)

Pěkně natočený film na svou dobu s pěknými vizuálními efekty. Poměrně dobré herecké výkony, zabaleny do tématu vědy a budoucnosti. Zpočátku nudný film se stane po chvilce snímkem plným napětí a hlavou se mihne tisíce otázek ohledně děje, který vede k zamyšlení. Příjemná odreagovačka na večer :)