• Fantasy

Fízlové, hajzlové (2013)

Asi nejdivnější 'komedie' co sem viděl. Nějak sem se v tom nedokázal orientovat, ale na druhou stranu sem se i celkem zasmál. Situace ve kterých se některé postavy nachází jsou někdy až tragikomické, ale proč se tomu prostě nezasmát:)

Miluj souseda svého (2014)

Skvělý snímek v němž Bill opravdu exceluje. Svým hereckým výkonem mi dokázal, že rozhodně ještě není ze hry venku. Sympatická komedie, opravdu sem si Billa náležitě užil. Vtipných situací tu až tolik není a první třetina filmu opravdu není moc záživná. Vše ale umocní závěr filmu. St. Vincent je film který si rád pustím znovu :))

Strážci - Watchmen (2009)

Chápu,že přenést Watchmeny na filmové plátno je hodně těžký úkol. A proto se tento projekt určitě měl ještě nechat ležet, protože tohle se rozhodně nepovedlo. Vesměs se jedná o nejnudnější film podle komiksové předlohy. Daniel - nejnudnější ze všech, superhrdinka se superschopností roztahovat nohy. To by asi ještě všechno šlo, jenže 99% herců totálně k ničemu. Své hodnocení vztahuji jen na postavu Rorschacha, ten byl opravdu skvělý. Mrzelo mě, že mu nebylo dáno více prostoru a spíše se věnovala pozornost sexu nechutného herce s 'plochou' herečkou :)))))

Pohřben zaživa (2010)

Poslední dobou jsem si začal říkat, že Ryan Reynolds je celkem dobrý herec. Pak si pustím Buried a zjistím, že je to opravdu vynikající herec! Hodina a půl naprostýho napětí. Cortés dokázal v jednom prostoru a víceméně na jednom záběru ve mě rozpoutat tolik různých emocí. No, konec tedy opravdu skvělý, žádné klišé kdy se hlavní hrdina opět štastně shledá se svou rodinou. Pocity jako sem měl na konci tohoto filmu sem ještě nezažil. Opravdu skvělé :)

Z cizího krev neteče (2013)

Film sem si pustil hlavně kvůli poměrně oblíbenému herci Batemanovi. Nesympatická, vyžraná prasnice s minimálním talentem Melissa McCarthy je vážně otřesná. Pár momentů kdy se mi její role líbila byly když jí např. majznul kytarou, nebo po ní něco (nejsem si jistý co to bylo) hodil a trefil jí. Klasická road movie s pár vtipnýma chvilkama. Celkem odreagovačka od převážněných filmů :) Ale nic extra.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Konečně nějaké pěkné filmové zpracování temného hrdiny. Dracula si mě opravdu získal. Charismatický Luke Evans zahrál opravdu na výbornou a po celou dobu filmu sem si nedokázal představit v jeho roli nikoho jiného. Filmové i audio efekty obstojné. Příběh si mě vtáhl. Pro mě naprosto skvělé pojetí tohoto tématu a asi nejlepší film s upírskou tématikou. Za mě plný počet. :))

Kdo si vezme Barryho? (2014)

Co čekat od filmu který je v sekci komedie? Humor všeho druhu (většinou i fekálního:D) v tomto filmu nebere koncí. Jednoduchá vypínačka myšlenek, která místama dost pobaví. Nač hledat v každém filmu strhující akční konec, který je zakončen dojemnou scénou která vás rozpláče? Pro pobavení na večer celkem obstojný film :)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečně jsem také viděl poslední z dílů Hobita. Tohoto dílu jsem se nemohl dočkat. Jediné co bych filmu vytkl, že od začátku divák pozná, že se jedná o poslední díl z filmů ze Středozemě, jelikož všechno je namačkané na sebe. Ale režiséru Jacksonovi jsem neskutečně vděčný za těchto 6 filmových zážitků. Nenapadá mě nikdo jiný kdo by filmové emoce uměl takhle rychle měnit. V jednu chvíli divák 'napumpovaný' adrenalinem z bitvy, najednou přijde dojemná chvilka, která přijde tak hladce, že tam dokonale zapadne a člověk je hned na měkko (viz. scéna Thranduil a Tauriel dialog o lásce Elfa k trpaslíkovi) poté nás film opět dokonale vtáhne do nálady bitvy. Úžasné souboje jeden na jednoho, viděl jsem snad všechny své hrdiny v souboji. Scén je ve filmu nespočítatelně které mě chytli za srdce. Opravdu skvělý filmový zážitek. :)

Temný rytíř (2008)

Co dodat. Nolan opět v tomto filmu prokázal své kvality. Herecé obsazení super. Joker? Bezkonkurenční! (velká škoda Heatha Ledgera:(. Každopádně Bruce Wayne hraný Christianem Balem super. Skvělý střed filmové trilogie od Nolana.

Captain America: První Avenger (2011)

Capitán America v roli Chrise Evanse je celkem super. Některé dialogy a scény si tvůrci bud mohli odpustit, nebo je lépe zpracovat. Každopádně komiksovka jak má být :)