Náš vůdce (2008)

Film nám nezabalili do krásného papíru a neuvázali mašlí. Předali nám ho prostě tak - jak ho koupili a to se mi na něm líbilo vůbec nejvíc - jak moc působil dokumentálně, syrově, lidsky a "nevykrášleně". Normálně bych za námět a vůbec sílu takový film točit 5 h., ale musím se přiznat, že kdyby byl film kratší, vůbec by mi to nevadilo. A ještě jedna věc mi trochu kazí celkový dojem a to očekávání, které bylo cítit ve vzduchu už celou hodinu před koncem - "co teď?" "Ta špatně skončí." "Tenhle někoho zabije", a proto možná finálních pár minut nezapůsobily tak, jak by možná měly. Ale ne o moc, film to byl přes to velmi silný, poučný a jedinečný.

Někdo to rád horké (1959)

Dafné a Josefína, bože, co víc dodat! Billy byl Pán režisér, Marilyn velká dáma, ale ani ta velká dáma nemohla zastínit ty dvě - ač mnohem ošklivější dívčiny s chlupatýma nohama. Dle mého ten nejvtipnější film na světě, který velmi roztomile bilancuje na kraji vkusu a patosu, nikdy do něj ale nesklouzne. Bože, jak je těžké najít kvalitní komedii! A jak hezké to je!

Producenti (2005)

Muzíkály patří mezi mé oblíbené žánry a Uma Thurman mezi mé oblíbené herečky. Film Producenti ale k mým oblíbeným filmům patřit nebude, i když se mi na něm pár věcí líbilo (ta velkolepost, kterou mám u muzikálů ráda, sehranost, divadelní atmosféra, pár chytlavých melodií). Peníze, které tento film ale utopil, mi přijdou využité nedostatečně. Chybí mi tam víc "vážnosti", a když ne vážnosti, tak alespoň víc VTIPNÝCH vtipů, pak bych jim ten laciný humor a´la Hitler homosexuál klidně odpustila. Dávám dvě h. Podle mě horší film, a průměrný muzikál.

U mě dobrý (2008)

Škoda, na nového Hřebejka jsem se docela těšila. Námět filmu byl sice zajímavý a nový - ale vtipy nové rozhodně nebyli. Naštěstí tu byl starý nový Polívka a Schmitzer, se kterými bude sranda vždycky. Síla tohoto filmu je ovšem ta jediná myšlenka, kterou film vlastně má a to: "musíme si pomáhat".

Temný rytíř (2008)

Netopýří muž mě nikdy moc nezajímal a když se náhodou v televizi mihl jeho černý plášť, přepínala jsem. Dokud jsem neviděla Burtonovo pojetí obou (ale obzvlášť prvního) filmů. Ponurá atmosféra, kýč a HLAVNĚ Joker! Film nemá tolik zajímavých a tolik zábavných záporáků. ač by si ho zasloužil. Už kvůli Jokerovi (a navrh potom kvůli skutečnosti, že se jedná o poslední Ledgerův snímek) jsem se na film těšila jak malej kluk. Namlsaná příznuvou kritikou nebudu opěvovat skvěle natočené scény, na které jsem byla připravena, ale ráda bych zdůraznila také ty "méně akční", například ty, které se odehrávali na dvou trajektech, převážející vězně, kde se cestující rozhodovali mezi dobrovolnou smrtí a vraždou. Za dokonalého šílence Jokera - Heatha, který bezpochyby předvedl svůj nejlepší výkon, za nadupanou Zimmerovu hudbu, i za nepředvídatelný děj, napětí, smutek i vtip dávám čtyři z pěti.

Andělin popel (1999)

Nádherný film, který (úžasné) předloze nedělá sebemenší ostudu, což je u všech adaptací obecně vzácná záležitost. Obzvlášť bych chtěla pochválit výkon Roberta Carlyleho, ale i všechny mladé Franky. Angela´s aches je má nejoblíbenější kniha - a tenhle film si z ní vzal všechnu tu atmosféru, lásku i bídu.

Drž hubu! (2003)

Za mě dvě slova - vrchol žánru. Vlastně ještě jedno - milujutěGérarde!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Knihu jsem četla jako první, což možná ovlivnilo můj přístup a prožívání filmu. Ale něčeho si na tomhle filmu hrozně vážím - dobře může být, i když vám život kazí lidi z venčí.

Láska nebeská (2003)

Neuvěřitelně příjemně anglická komedie o obyčejnosti (i když vyprávěna tak trochu s anglickým kýčem, díky němuž tento film řadím mezi odpočinkové, a o Vánocích na něj má člověk ještě větší chuť). Několik příběhů, které mají více, než jedno společné. Láska nebeská sice není můj vůbec nejoblíbenější film, ale rozhodně je to film, který svým častým "pouštěním si" překonal pouze Casanova. Ovšem to není definitivní, přece jen - Vánoce jsou každý rok! A kolik má jeden život roků?

Musíme si pomáhat (2000)

AB-SUR-DI-TA! Hořkosladký film, u kterého se můžu buď hystericky řehtat nebo tiše plakat. Polívka, Dušek i Šišková a samozřejmě i Kassai! byli absolutně skvělí. To, jak úžasný film to je, jsem si uvědomila teprve při scéně, kdy Stašová bere děti na ramena a nechává je fackovat toho "zrádce". Je to záznam z historie, jak si ji představuji já. Takhle si představuju Čechy! Úžasná hudba. Úžasná kamera. A hlavně úžasný scénář, až se stydím, že jsem dala po prvním shlédnutí tohoto filmu jen čtyři hvězdičky. Velká chyba! Film Musíme si pomáhat totiž momentálně vidím jako nejlepší český film vůbec. Díky, Honzo, natočils to moc dobře!