Lovci hlav (2011)

„Běžná dopravní nehoda.“ Běžný akční thriller, kterému v označení chybí minimálně žánr komedie.

Mulholland Drive (2001)

„I'm in love with you.“ Po dalším zhlédnutí, které od toho prvního dělilo několik let, už vím, že miluju tvorbu Davida Lynche.

Iluzionista (2010)

Kouzlo Evropy. Kouzlo člověka. Kouzlo lásky. Kouzlo práce. Kouzla iluzionisty.

Miniaturní vydání Bible vždy s sebou, vojáku! Sloužíš vlasti, sloužíš dobru, sloužíš Bohu. Nezklam nás; zklameš pak jen sám sebe. Domov ti je vším a nepřátele je třeba znásilnit, zabít, roztavit. Je to tvoje práce. A naše práce je dělat ti práci. Nikdo není zodpovědný za nic a přece jsou všichni zodpovědní za vše, tak to nepokaz. Mít názor, to nás šlechtí. Bez názoru bychom byli slabí. Udělej si názor, vojáku! Ten náš je nejlepší.

Půlnoc v Paříži (2011)

Řemeslně dokonalá práce. Romantika, umění a zábava, to vše a mnohem více se zrcadlí v nejlepším filmu Woodyho Allena (a že jich bylo málo, co jsem od něj viděl).

Moon (2009)

Ten film má tolik drobných chybiček, tolik pomocných můstků a zkratek, že se to na výsledném dojmu prostě odrazit musí. Kromě toho pointu vyzradí už v polovině a to není dobře.

Místnost sebevrahů (2011)

„Hej, na světě je přece krásně!“ Zato škola je špatná! Nebo je snad špatný celý svět? Jsou špatní rodiče, když svému dítěti dají obrovskou svobodu? Chudák chlapec hlavní hrdina, neuměl se povznést a jak draze za to zaplatil. Film poukazuje na události, které společnosti hrozí dnes a denně. Kdo nebo co za to ale může? Proč se bojíme nenávisti a terorismu, když nám přijde hloupé či dokonce urážlivé představit si život v krajině nekonečného míru, kde se smazávají rozdíly mezi národnostmi, rasami a sexuální orientací?

Rousek (2010) (studentský film)

Fresh film o údělu stáří aneb na koho padne Černý Petr, tedy kdo z manželů si tu prázdnotu - jeden bez druhého poprvé po desítkách let - vylíže až do dna a jaké to vlastně je. P.S.: Super kamera.