• Krátkometrážní

Transformers: The Ride - 3D (2011)

Hned po Shrekovi největší zklamání v Universal Studios. Jestli pořádnou 3D akci, tak to doporučuji Mumii či Jurský svět!

Fast & Furious: Supercharged (2015)

Tyhle atrakce by měli přestat hodnotit lidé, co na nich nebyli. Stojí plot za houby? Zajisté, ale o to tu nejde. Jakmile jste ve studiu, kde to s vámi houpe dopředu, dozadu, vítr vám cuchá vlasy, voda šplouchá do ksichtu i na ty 3D brýle, tak víte, že tohle je pořádné ukončení projížďky jednoho z nejikoničtějších studií!

Viktor Frankenstein (2015)

Naprostý výsměch původnímu dílu Mary Shelley, úplná ostuda jejímu odkazu a absolutní úražka kohokoli, kdo kdy četl její román. Veškeré noční můry těch, kdo se nebojí knih, a mylné představy "chytrolínů", kteří o skutečném Frankensteinovi ví jen to, co jim Hollywood kdy nasolil pod nos (stvoření = zrůda, Frankenstein = šílenec aj.), se tu stávají skutečností... Napsat cokoli více by bylo plýtvání energie, které si však tento výtvor vskutku nezaslouží.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Výborný avšak nedotažený námět, který si přímo říká o srovnání s posledním Indianou Jonesem - další dlouho očekávané "pokračování", které nevypadá zas tak špatně... Dokud však nepřijde na hlavní zápletku filmu... Ale tak je to J.J., tak samozřejmě, že (jak by řekl klasik) "za všechno můžou mimozemšťani!" (Private screening)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Téměř tříhodinová verze dvou a půl minutového traileru konečně dorazila a komiksoví geeci si konečně mohou mnout ruce. A ostatní to snad v kině jakž takž přežijí. Lex jako naprostý šílenec, plochý Cavill a Snyderova okatá odpověď na kritiku Muže ze železa (vskutku, jak může říci, že nedělá filmy pro kritiky, když hlavní kritikou Man of Steel bylo v podstat zničení Metropolis samotným Supermanem (...) - a Supes najednou bojuje proti Batmanovi v opuštěné továrně, příhodně z vesmíru spadne na opuštěný ostrov - samozřejmě za hlasitého poznamenání vojska, bojuje proti hlavnímu zloduchovi ve městě "po pracovní době, takže je centrum v podstatě vylidněné"...). Snyder má beze sporu svůj vlastní styl, ve kterém pokračuje i zde. Avšak zatímco "filmoví znalci" u jeho snímků v podstatě onanují, já bez jakékoli bázně a hany přiznám, že jíst jednu a tu samou polévku každičký den mi opravdu nechutná. Ne, Snyder není Tim Burton. Snyder si nemůže jako jeho (talentovanější a kreativnější) kolega dovolit sázet na jeden přístup neustále dokola... Batman v Superman tak zachraňuje především hrdinka mimo titul - Wonder Woman. S jejím nástupem na plátno film konečně nabývá pořádné grády a energii. Největším překvapením večera je však Ben Affleck. Ačkoli se jeho obsazení setkalo s kritikou, kterou lze srovnat snad jedině s tím, co nadcházelo po obsazení jeho předchůdce Michaela Keatona, stejně jako on svým kritikům dokázal, jak šeredně se mýlili. Je to právě Affleck a Gadot, kteří drží film nad vodou s třešničkou na dortu v podobě camea Justice League. TLDR: Nice try, Snyder, nice try... (Advance screening at TCL Chinese Theatres, Hollywood, CA; 24/03/2016; 3D IMAX Laser Experience)

Do posledního dechu (2016)

"To bylo strašidelnější než kdejaký horor!" Prohlásila po závěrečných titulcích jedna z divaček v kině. A měla pravdu. Jestli něco tenhle film dokáže, tak je to vtáhnutí vás na rozbouřené zimní moře, kde nezmůžete nic víc, než tajit dech. A uvědomíte-li si, že jde o zfilmování skutečného příběhu, tenhle pocit se ve vás ještě umocní. Velmi dobře utracených $11! ( RealD 3D)

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Nejkomixovější seriál současnosti, který se svým duchem dá porovnat snad jedině se seriály 60. a 70. let... Pilot, bohužel, nemastný a neslaný, a v žádném případě se nedá srovnat se svými bratry Arrow či současnou DC jedničkou Flashem.

Sázka na nejistotu (2015)

Snímek, který neurazí, avšak ani nenadchne... První film, u kterého mi mevadilo si uprostřed skočit pro občerstvení (Advance Screening at Buffalo Grove Theatre, 12. prosince 2015; Buffalo Grove, IL)

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hvězdné války? Těžko říct. Nová sága pro novou generaci? Pravděpodobně. Velmi vydařené sci-fi? Rozhodně! Epizoda VII jsou epizopd IV a V smrsknuté do jednoho filmu a zrenovované pro dnešní diváky. Což je ironicky jak výhoda tak nevýhoda snímku. Síla se probouzí by jako samostatný snímek obstála na jedničku. Funguje i bez toho, aby kdokoli viděl předchozí trilogie, zatímco těm, co je viděli, nabídne výborné narážky. Avšak co nenabídne, je cokoli nového a skutečně inovativního. J. J. se drží zaručeného receptu,do kterého však místo pořádného záporáka obsadil otravného rozmazleného spratka s problémy se sebeovládáním (taková moc a tolik promarněného potenciálu!!), a do role hlavní hrdinky děvče, které tráví většinu svého času naříkáním... Bottom line: Film jako pokračování legendární ságy nepůsobí zrovna impozantně, jako samostatné sci-fi se však řadí do slušného nadprůměru. (Advance Screening AMC Showplace Vernon Hills, 17. prosince 2015; Vernon Hills, IL)

Americký ocásek (1986)

Don Bluth v boji za uchování Disneyho klasického animátorského stylu a na cestě k dokonalosti, kterou završil svou Anastázií.