• Krátkometrážní

Za každou cenu (2016)

Violence - check; Great cast - check; Snap of flavorful dialogue - check; Myth of the American outlaw - check; 90 minute running time - check. Hell or High Water je vše, co chcete u filmu vidět - akce, napětí, chytrý (černý) humor. Taylor Sheridan Vás opět přiměje věřit v umění dialogu, zatímco MacKenzie dodá energii v podobě vydařených automobilových honiček na pozadí texaských rančů a plání a Foster a Pine září ve snímku, který rozmazává hranici mezi spravedlností a zločinem jak málokterý před ním.

Jason Bourne (2016)

Hvězdičku dolů za ten neskutečný počet neuvěřitelně hloupých chyb, kterých se Bourne v průběhu filmů dopouští dokolečka dokola jak ten kolovrátek.

Sebevražedný oddíl (2016)

Začněme od lopaty - Ano, Jared Leto jako Joker stojí pořádně za houby! A teď když to máme z krku... Suicide Squad funguje o dost lépe než předešlá hrůza v podobě Batman v Superman, především díky zdatné ruce Davida Ayera a vynikajícímu soundtracku ve stylu Guardians of the Galaxy. Tímhle srovnání s jednou z marvelovských jedniček však nekončí. "Banda vyvrhelů a kriminálníků je dána dohromady, aby pro změnu učinili dobrou věc. Jako třeba zachránili svět, který pro ně však 'nikdy nic dobrého neudělal'. Jo a taky u toho hláškujou." TLDR: You got it, Suicide Squad není žádnou novinkou, ale v současném DCEU představuje příjemnou oddechovku. Ayer zvládá tempo bravurně, divák se nenudí, dvě hodiny utečou jako voda a film vám celkově spíše než jako celevečerák připadá jako pilotní díl k dalšímu DC seriálu z produkce CW. Což však každému nemusí připadat jako ta nejlepší věc (viz "odborné" záporné recenze). Za mě 69%. Ale tak - posuďte sami. (Advance screening at Regal Lake Zurich, IL; RealD 3D, 4/8/2015)

Star Trek: Do neznáma (2016)

Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D) BradleyT: Ty "skořápky" skutečně neshořeli, protože proletěly atmosférou, možná by sis na to podruhé zajít mohl a tentokrát dávat pozor, co že se to na plátně vlatně děje

Krotitelé duchů (2016)

Trvalo to, ale dočkali jsme se! Konečně film, který je vtipný bez trapného, žaludek zvedajícího humoru a remake, jenž originálu raději vzdává poctu, než aby jej slepě kopíroval. Klobouk dolů. Bez ostychu přiznám, že jsem do kina šla s tím, že zřejmě usnu (po třináctihodinové šichtě...), navíc mne odrazoval i samotný trailer, shlédla jsem však hodně milé a velmi nečekané překvapení a 3D efekty na jedničku! Teď se jen zbavit těch nesnášenlivců, co film ani neviděli... (P. S.: Neodcházejte před koncem titulků) (Update: Theatrical Cut: *****, Extended Version: ****)

Legenda o Tarzanovi (2016)

Kdo by rekl, ze zrovna toto bude o tolik lepsi nez Den nezavislosti?!

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Obrovské zklamání v podobe poračování jedné z nejvetších filmovych klasik... Spíse nez akcni sci-fi, ktere nam nadelila jednicka, predstavuje Novy utok filmice zpracovani sci-fi strilecky, jakz takz vydarene pocitacove hry... Nu, snad si to s tou trojkou jeste rozmysli...

Správní chlapi (2016)

Správní chlapi by se klidně mohli jmenovat "Vezmeme všechno, co bylo cool v Miami Vice, rozsekáme to na kousky, pohřbíme, počkáme, až to vyleze z hrobu jak ta zombie ve Walking Dead a pak to použijeme!" Ať už se snaží být kriminálkou, thrillerem či komedií, stále jde o film, který už jste několikrát viděli, a znovu vidět nepotřebujete. Správní chlapi jsou jednoduše nanejvýš průměrným pokusem o vtip, který ani výtečně zahrané hlavní duo nezachrání. Shane Black prostě někde mezi Kiss Kiss Bang Bang a třetím Iron Manem ztratil šťávu a již jen horko těžko dostane laťky, kterou si sám nastavil. (Private Screening)

Captain America: Občanská válka (2016)

Bratři Russovi jsou experti na jednu jasnou věc: Porušování pravidel žánru, do které se sami vybrali. Jak již jsme se dočkali v Zimním vojákovi, ani Občanské válce se nedočkáme tradičního filmu o superhrdinech, na které by filmoví nadšenci dnešní doby již měli být zvyklí.Občanská válka nám naděluje vše, co fanoušci očekávali od Batman v Superman, přidalo od nervy drásající akce odlehčující humor a pár velmi milých překvapení, národ rozdělující politickou kampaň a filmová událost roku je na světě. A "antifanoušci" se můžou snažit film shodit, rozdupat a zanadávat si, jak tu máme "Superhero Film #X", ale to nám Russovi v Občanské válce jen těžko nadělují. Tak, jako Zimní voják byl více než cokoli politický thriller, v Občanské válce se dočkáme velmi milého, možná trochu předraženého, sitcomu o partě spolupracovníků, kteří by měli konečně dostat šéfa... Russovi se nám tu stávají novým Jossem Whedonem; nebojí se (opakovaně) nechat ženskou zachránit partu chlapů, akční scény vás vtáhnou do děje a v nejednom případě dokonale vyrazí dech (Bucky a motorka? Bondovky se můžou jít zahrabat...) a dialogy, neslavná slabina nejedné komiksovky, jednoznačně nikdy neaptřily mezi Russovy slabiny... Russovi nám dodávají příběh, který si každý komiksový fanoušek myslí, že zná, jen aby ho nechali dojít do kina a přesvědčit, jak dokonale se mýlil. Občanská válka vskutku reprezentuje jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, komiksovou adaptaci vůbec. A ne snad proto, že by se držela toho, co MCU (či konec konců i DC), nastavilo, ale pravým opakem. Třetí Captain America boduje právě proto, že porušuje každé pravidlo komiksových filmů, které jsme tu kdy měli. A dělá to tak ladně a bez jakékoli námahy, že se tomu rádi poddáte. TLDR: Ne, Občanská válka není "Komiksovým Filmem #X". A ano, nemáte zač... P. S.: Narážka na to, že to, že Bucky zná jméno Stevovy mámy z nás přece nedělá kámoše pro mne opravdu představuje jeden z největších highlights filmu!! :D (Advance Screening at the Dolby Cinema, Vernon Hills, IL 5/5/2016; IMAX 3D Regal Lincolnshire, IL)

Shrek a duch lorda Farquaada (2003)

Největší zklamání Universal Studios, u kterého jsem po pár minutách opravdu chtěla odejít...