• Krátkometrážní

X-Men: Dark Phoenix (2019)

... aneb Když někdo vůbec nepochopí, o čem X-Men vlastně jsou.

Aquaman (2018)

... A kdybych mohla dát dalších pět za Jasona Momou, tak to udělám s radostí!

Bao (2018)

Tak tohle bylo pořádně divný...

Black Panther (2018)

Další důkaz, že Marvel prostě nemůže šlápnout mimo. Klobouk dolů! A kdyby bylo možné, dala bych další hvězdičku navíc za kick-ass ženský, který opravdu nepotřebují žádnou ránu z minulosti, aby uměly nakopat prdel! (AMC 25 Broadway, New York, NY)

Valerian a město tisíce planet (2017)

Jak by to vypadalo, kdyby režisér Pátého elementu namixoval Star Wars, Star Trek, Avatar a X-Men? Přesně takto. Film, který přináší asi tolik nového, co se za nehet vejde, s koncem tak předvítelným, že se již v prvních okamžicích přistihnete, jak doufáte, že to tak přeci dopadnout nemůže, jinak zbylé dvě hodiny v kině trávíte zcela zbytečně... Nuže, alespoň že ten vizuál a soundtrack stojí za to!

Wonder Woman (2017)

A je to tady! Po (hooooodně) dlouhém čekání tu máme DC film, jenž stojí i za druhé shlédnutí. Patty, Gal, smekám (detailnější komentář se připravuje). (Preview Screening at the Regal Cinemas Lake Zurich, IL)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

(Obsahuje malé spoilery) Gunn sám mi potvrdil, co jsem jeho "fanouškům" říkala již od začátku: Jeden dobrý film z Tebe dobrého režiséra/scénáristu neudělá. Marvel dal Gunnovi při druhých Strážcích Galaxie volnější ruku a více patrné by to snad již být nemohlo. Film sází na jistotu tak okatě, až to mé oko místy bolelo. Užili jste si tančícího mini Groota na konci prvního filmu? Tady ho budete mít taky, a ještě víc! Líbilo se Vám, že snímek nebyl zrovna pro dětičky? Nebojte se, máme pro vás ještě víc sexuálních innuend a jako bonus zcela zbytečně vyvraždíme celou posádku vesmírné lodi. Líbily se Vám Draxovy hlášky? Tady jich je až tolik, že jich už v polovině filmu budete mít dost! A jako třešničku na dortu děj, který kdokoli, kdo ví jen minimum o Peterově otci, dokáže snadno odhadnout. Dost možná první Marvel film, na který se do kina znovu jen tak napohrnu... Škoda. TLDR: MCU nastavilo laťku tak vysoko, že druhé Strážce Galaxie lze hodnotit jen velmi těžko. Přestože se v rámci Marvelovek jedná o snímek docela průměrný, film jako takový vyloženě špatný rozhodně není... Jen extrémně předvídatelný. 65% (Preview Screening at the Buffalo Grove Theater, IL)

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Mild spoiler alert Opravdu bych chtěla mít Hančiny problémy. Chudáka ji populární kluk pozval na rande ve školní kafetérii a tak ji "ztrapnil." Chudinka se líbila školnímu fotografovi, tak ji jednoho dne sledoval domů chudinku... A chudinku ji jiný kluk nechal samotnou poté, co na něj několikrát ječela, ať ji nechá bejt... A chudák školní psycholog za ní neběžel poté, co ji prosil, aby mu řekla, co se děje, ale ona se raději sebrala a odešla. Jo, je to chudinka. Už na začátku epizody 5 jsem měla chuť ji proplesknout, ale bohužel je to jen fiktivní postava. Chceš vidět opravdovou šikanu? Běž se podívat na Střední odbornou školu pro administrativu Evropské unie. Nejlépe v letech 2005 - 2009. A pak mi sem přijď něco říct o šikaně. TLDR: Tak na tomhle si verbal smlsne... Tři hvězdičky za snahu poukázat na skutečný problém, který lidé opakovaně ignorují.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

DC se prozatím marně snaží následovat úspěch Marvel filmů a plátna kin celého světa jsou zahlceny snímky o superhrdinech, tak jak se s konkurencí chce vyžádat snímek, který je natočen dle seriálu zrušené televizní stanice Fox Kids? Upřímně? Netuším... Pravdou však je, že to funguje! Recept je až okatě jednoduchý - pět teenagerů pěti rozdílných barev (pun intended) se rozhodnou ochránit své mizerné maloměsto za pomoci počítačového programu, roztomilého robota... A robotických dinosaurů. Ke štěstí všech, co se na Strážce vesmíru chystají do kina, nikdo zde do kamery nekříčí "Pterodaktyl," přestože zde strážci dostanou supersílu nikdo zde záhadně z ničeho nic neovládá karate na úrovní černého pásu a postavy nejsou tak černobílé, jak to bývalo ve zmíněné show. Podtrženo sečteno, Strážci fungují. A fungují překvapivě dobře. Tak dobře, že snad jedinou výtkou je naprosto příšerná hudba ála laciné videohry ze začátku tohoto milénia, která i z těch nejlepších, nejvíc bad-ass záběrů vytvoří naprosto komediální okamžik... Díky, Bryane, příště se možná drž Hawaii Five-O, ok?