Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Znáte ten pocit, když se kouknete na film, který je všemi vychvalovaný až do nebe, a on je opravdu skvělý? A znáte ten pocit, když vyjde druhý díl a vy se doslova škvaříte v polévce myšlenek, že tak dobrý jako první být nemůže? A on pak je? The Catching Fire je dokonce lepší než první díl. Mnoho zajímavých, ba i zajímavějších postav než v prvním díle. Hlavně pak už jednou přeživší splátci...zejména Finnick, Johanna a Diod...ti jsou skvělí.

Všemocný (2011)

Krásná to myšlenka, že by jsme si šňupli jednu tabletku podobnou paralenu a hned by jsme byli "všemocní". A že by ji někteří jedinci dost potřebovali.

Byzantium (2012)

Upíří film ,který po dlouhé sérii omšelých stereotipních upířích ság ,rozhodně zaujme. Originální dějová linka ,příěh a postavy způsoují ,že vybočuje z řady. Tvůrci si pohráli s detaili i charaktery postav ,takže výsledné dílo je přehlídka melancholicky smíšlejících ,dvě stě let obcujících upírů ,kteří jsou od sebe odlišní jako pizza a koprová omáčka. Prostě matka s dcerou. Flashbacky nikoli nesmyslné ,ale naopak velmi poučné a osvěžující...Z postav mi v tomhle filmu asi nejvíce sedl Sam Riley jakožto elegantní ,pohedný a vždy tak nějak cool upír.

Bezcenný syn (2007)

Docela dobrý, zábavný thriller na sobotní půlnoc...nebo spíše né na půlnoc...asi v půlce jsem se začala ztrácet, kdo je vlastně nevinný, kdo je padouch a v neposlední řadě, kdo je psychopat....způlky protože je to příběh vskuku kompikovaný a geniální a z té druhé půlky protože jsem byla ospalá. Přesto jsem vydržela do konce a výsledné skore mě překvapilo.

Město Ember (2008)

Hrozný to svět!!! Žít bych v něm nechtěla a to ani za možnost vidět Billa Murraye v roli záporáka - a že mu ša báječně. Ta představa, že by se dnešní přetchnologizovaný svět smrskl do jednoho železného, špinavého a inženýrského města, je naprosto děsivá. Nicméně film hodnotím jako průměrný přínos fimovému světu. Jistě zapomene se na něj, ale do té doby si ho užijme jak jen to jde - na tři hvězdy.

Titanic (1997)

Co jen dodat? Jsou lidi kterým leze tohle dílko krkem, protože si nepředstaví nic jiného než obrovskou love story ze které odkapává cukr. Ale Titanic není jen o tom...jistě soustředí se hlavně na Rose a Jacka, ale nesmíme zapomenout, že pojeednává o skutečné historické událsoti. Že se opravdu stala a nikdo z nás si nedovede představit jaké to bylo...pro ty co přežili. Ale kdybych se měla vrátit k již zmíněné romanci s tragickým koncem, tak jistě mává a mávala světem spousty dívek. Nesmíme opomenout že Kate Winslet a Leonardo DiCaprio jsou opravdu dobří herci, kteří by možná nikdy nedoslali šanci ukázat a zůročit svůj talent kdyby nedostali nabítku zahrát si v Titanicu.

Penelope (2006)

Milý až kouzelný příběh jak pro děti, tak i pro dospělé i s poučením, že kniha se nemá soudit podle obalu. Christina Ricci ukazuje, že od dob Adamsovy rodiny opravdu hodně vyrostla...nemůžu si pomoct, ale nic jiného než role drobné psychopatické dívenky se sklony k "podivnostem" mi k ní už nesedí. Zato sexy chlapy McAvoy, Brand a Woods film velice zpříjemňují, stejně tak jako doplňující sympatické i když už ne sexy obsazení v podání Dinklageho a Frosta.

Hrozící konec světa (2013) (TV film)

Spasíme svět, ale musíme odpálit Rusko....To beru!!! ( typical Americans )

Josie a její kočičky (2001)

Proplánový, béčkový film, který jsem musela chvílemi přetáčet. Zachraňuje ho leda tak herecký um a vzhed Gabriela Manna.