• Krátkometrážní

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Opravdu jsou to nejslabší Expendables, ale to automaticky neznamená špatný film. Je to takový průměrný akčňák, který ovšem zvedají herci v nečekaných roličkách. Banderas tu má snad nejšílenější roli v životě, páprda Ford více než adekvátně nahrazuje Willise a Wesley Snipes si užívá návrat na filmové plátno a hláškuje o sto šest. Když jsou na plátně tihle tři, tak je to skvělá podívaná. Jenže onu tu je snad půl hodinové hledání nevýrazné omladiny do Stallonovy party, a následné "mladé" akce, málo Terryho Crewse a příliš moc otravného Arnolda, který vypadá hrozivěji s každým dílem, a to né v tom dobrém slova smyslu. Záporák Mel se sice snaží, ale člověk mu toho jeho zloducha zkrátka nežere. Naštěstí na konci přijde dostatek povedené akce, ve které zazáří většina aktérů. Jediným slabým místem této ničící eufórie je nepochopitelně závěrečný fight mezi Gibsonem a Stallonem, který je více než odfláklý a dobrému pocitu při odchodu z kina rozhodně nepomůže. 6/10

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Slabota.. MacFarlane se dal po skvělém Méďovi na vyčpělý fekální humor a prostoduchý příběh, který opravdu žádnou poctu westernům nedělá. Film nezachraňuje ani výborné obsazení či občasné drsné scény. Jedinými světlými momenty jsou nečekaná camea, která jsou jediným důvodem proč tento film vidět. 4/10

Sousedi (2014)

Dost polovičaté. I přes pár opravdu povedených hlášek a narážek na známé filmy a seriály, je zde málo vtipů a když už, tak stejně každý druhý vyjde do prázdna. Je zde příliš moralizování na úkor špičkování mezi Rogenem a Efronem, který mimochodem opět dokazuje, že umí, a svého floutka si patřičně vychutnal. Právě tihle dva aktéři tuto komedii vyzdvihují do nadprůměru a jejich popichování patří k tomu nejvtipnějšímu co tenhle film nabízí. Kdyby to vydrželi déle, hned by bylo hodnocení jiné. 6/10

Pozůstalí (2014) (seriál)

Dokonalá dramatická událost. Málokterý seriál mě rozložil, tak jako tenhle. Nemám k němu žádných výtek, herecký ansábl v čele s Justinem Therouxem nám společně se scénářem poskytli emoční koncert depresivní atmosféry. Bude vám na nic, budete brečet a jen mlčky přihlížet neovlivnitelným situacím. Na postavách vám bude záležet a budete se sami divit, jak moc dobře jsou napsané a rozvedené k dokonalosti. Mysteriózno tu slouží pouze k vykreslení světa, seriál se jím dále nezabývá a nerozvádí ho, protože ani nemůže, když nikdo neví proč a co se to vlastně stalo se dvěma procenty populace, a tak hlavní věcí na pořadu dne je vykreslení postav, jejich pocitů a vyrovnávání se s nastalou situací. Díky tomu seriál také působí mnohem vyjímečnějším dojmem, který by si měl každý pro ten neskutečný pocit mimořádnosti vychutnat. 9.5/10

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Devět let je dlouhá doba.. Jako fanoušek jedničky jsem dvojku nedočkavě vyhlížel, ale to co jsem nakonec dostal, je lehce zklamáním. Mnohem horší příběhy než v jedničce, méně promyšlené, odfláklejší a s předvídatelnou pointou. Celé se to příliš vleklo a díky kratší stopáži (vzhledem k prvnímu dílu) se toho událo poměrně málo. Na druhou stranu stylizace je snad ještě vypiplanější než v jedničce, Rodriguez s Millerem přidali i pár nápadů, takže po vizuální stránce si to v kině opravdu vychutnáte. Navíc tu je Eva Green, která uhrane v každém záběru, Jessica Alba, která naštěstí moc nemluví a většinu času jen kroutí zadkem, hláškující Mickey Rourke a Joseph Gordon-Levitt, který si svého pokerového hráče vyloženě vychutnal a i z toho malého prostoru, co dostal, vytěžil maximum. Kdybych viděl dvojku dva roky po prvním filmu, tak si řeknu, že i přes to, že je to slabší pokračování, tak to jedničku pěkně doplňuje (některé události navazují na ty z prvního dílu), takhle to je jen lehce nadprůměrné, ale zároveň promarněné pokračování. 6/10