• Pohádka

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Náhodou jsem na tento film narazil a uchvátil mě. Svou poetikou, lehkým tajemnem a především filozofii života, podanou mírně humorným stylem. Trochu mi tam vadila Iva Janžurová, které ta role opravdu nesedla a taky Pavel Zedníček se zbytečně moc pitvořil. Jako geniální naopak musím vyzdvihnout postavu kterou zahrál Pavel Liška a hlavní roli Vladimíra Javorského. Vyzdvihnutí zaslouží Acrux, v podání Karla Dobrého, který proplouvá filmem se svým tajemnem. Pohádka to asi moc není, lépe řečeno ne v tom klasickém slova smyslu, ale vhledem k tomu, že pan režisér má za sebou další skvělé dílo Maharal, tak si myslím, že je to film pro ty mladé i starší, kteří v dnešní uspěchané době nezapomněli na trochu té romantiky.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Jenom superlativy. Skvělý výkon Charlize Theron i Johna Goodmana, kterého jsem skoro pod těmi vousy nepoznal. Skvělá atmosféra roku 1989 v Berlíně. Naprosto perfektní hudební doprovod. Malinkou chybou byl jen trošilinku komplikovaný rozjezd ale to byla jen opravdová prkotina.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Moc dobré ale trochu mi tam vadilo to vykreslení undergraundu jako bandy flákačů a alkoholiků. Jinak, ti co zde naříkají, že to byla antikomunistická propaganda, by měli vědět, že to byla drastická realita. Ostrava, Karviná a Severní Čechy měly nejbrutálnější policajty a to mlácení jen tak pro zábavu bylo naprosto normální. Stačilo například na koncertě rockové hudby vstát a skákat před podiem a dostali jste obuškem. Dělo se na koncertech skupin Katapult, Tublatanka nebo i na koncertě Petry Janů. A jak fízláci řádili na koncertech Jiřího Schellingera nebo Jany Kratochvílové nebo kapely Abraxas, to se nedá ani popsat.

Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)

Prý to vysílali v lednu na dvojce. Škoda že mi to uniklo, protože bych byl zvědavý na dabing. Jsem si totiž jistý, že tuhle komedii nadabovat nejde. Veškeré její kouzlo vychází z polštiny. Viděl jsem jí znovu po létech včera a dost mne šokovala ta scéna, kdy přistane s padákem na zahradě kláštera. To bylo luxusní... Swiety Dominiku, komunista w klasztorze, zabierz go o patronie nasz... Wasze blagorodie, gospodin komunist, budte lubieznyj, ostawčie nas... Je to sice polský film ale že tyhle hlášky bolševik pustil, to je skoro zázrak.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Vynikající seriál. Jenom nevím, proč se v Česku jmenuje Lovci duchů, když o duchy tam nejde. No jo, Česko.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Vynikající film. Jenom nechápu, proč je uveden jako Profesionál 2, když s filmem Profesionál nemá nic společného a postava kterou v onom filmu Belmondo hrál, dokonce nakonec zemře. Trochu mi to připomíná doby, kdy filmy se Seagalem, byly v Česku k mání pod názvem Nico 1, 2,3 atd

Mordparta (2016) (seriál)

Opravdu mi vadí manýry českých soukromých televizních stanic. Ukončit seriál tak, jak to udělali tvůrci Mordparty je trestuhodné. Nebylo to nic extrovního, ale přece jen, člověk si na tuto partičku zvykl a tak by chtěl vidět jakési rozuzlení. Konec ve formě kopance mezi nohy hlavnímu policejnímu hlupákovi je sice úsměvný ale pak nastává velký hluch a otázka...bude další serie nebo jen tvůrcům došly peníze a tak to vše násilně utnuli, Podobně jako na čt blahé paměti zdivočelou zemi? Samozřejmě že prima bude dělat mrtvého brouka. Hodnocení seriálu je za mne slabé 3 hvězdičky.

Čert ví proč (2003)

Hodně rozpačitá pohádka, která má svá skvělá místa a současně chvíle hrůzostrašné trapnosti. Vynikající je představitel Lucifera Csongor Kassai.. Princ je otravný, nádherná Táňa Pauholfová nezklame. A pobaví Václav Koubek a Pavel Liška. Myslím si ale, že kdyby byla vůle, tak po přestříhání by se s tím dalo něco dělat.

Lucifer (2016) (seriál)

Skvělé. Jen by mně zajímalo, jestli to vysílají v Česku