• Pohádka

Stmívání (2008) odpad!

Příšernost. Multikulti na vyšším levelu. Láska mezi člověkem a upírem. Pro milovníka hororu je horor to sledovat. Romantik je snad uspokojen. Asi ano. Ale stejně, ubohé herecké výkony, nepochopitelný scénař, střih, o tom raději nehovořím, musel bych být sprostý.

Bitva u Vídně 1683 (2012)

Mrazivě dokonalý film, který by měl vidět každý naivní multikulturalista.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nuda. Ani tak skvělý herec jako je Morgan Freeman nedokázal prolomit prokletí zfilmováni Kingových románů. Dosud jsou vlastně jen dvě knihy tohoto autora, které, převedené na filmové plátno netratí nic z knižního poselství. Jsou to Shinning s Nicholsonem a Stand.

Všichni musí zemřít (2005) (TV film)

Takové to bylo krkolomné. Rozhodně tento film nepatří k tomu nejhoršímu. K tomu nejlepšímu ovšem také ne.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Tak tohle byla opravdova chutovka. Teda, hodne slozity snimek. Naprosto netypicky nejen pro ceskou tvorbu ale pro televizni film vubec. Nevim kam to zaradit. Hodne mi to pripomina severske filmy. Norsko, Dansko, Island. A ten zaver byl naprosto uchvatny. Vrcholna scena jakou jsem necekal. Myslim jeji zpracovani. Sakra, hrozne slozite se to hodnoti. Ten film proste nejde komentovat. To se musi videt. Vlastne jsem tam nasel jednu slabinu. A to v podobe Simony Babcakove jako sefky kriminalky. To jeji tetovani by ji u jejich nadrizenych asi neproslo.

Policajti z centra (2012) (seriál)

Nemám ve zvyku hodnotit seriál po prvním dílu ale udělám vyjímku a možná pak budu doplňovat. Čekal jsem detektvívku. Alespoň takto byl tento seriál prezentován. Mám ale pocit, že se jedná o jakousi nastavovanou Expozituru. Opět velice oblibené téma, Korupce a úplatky a mafiáni. Už to trošku nudí. Navíc, klišé hlavního hrdiny, policajta děvkaře, jehož manželku utěšuje kolega z práce... proboha kolikrát už jsme to viděli. Herecké výkony? Pan Švehlík, standartně velmi dobrý výkon. Filip Blažek, standartně rozpačitý výkon, David Matásek, ten se snad ještě vybarví. Po létech bylo příjemné vidět Dušana Jamricha a Jan Přeučil coby doktor na pitevně je zajímavý nápad. Nicméně první díl opravdu velice nezáživný. A závěrem mám něco pro debila s nickem Zemi 11. Na tomto prostoru by se měli scházet a vyjadřovat lidé, kteří mají rádi filmy a televizi a vše kolem. Primitivové, kteří jako ty, tu nemají co dělat. Nevím jak funguje administrace ale řekl bych, že tvůj nenávistný komentář vůči Slovákům by měl být co nejrychleji odstraněný. Jsi ostuda všech filmových fanoušků.

Den, kdy nevyšlo slunce (2001) (TV film)

Kdysi jsem viděl polský film Czule miejsca. V recenzi v polskem měsičníku Film o něm psali že je hodně dobrý a zajímavý, ovšem že celkový dojem kazí šílený saxofonista, který po celou dobu troubí a fouká do nástroje až z toho bolí hlava. Poté co jsem tento film viděl, musel jsem dát recenzentovi za pravdu. Stejný pocit jsem měl při sledování dnešní psychologické detektívky na jedničce. Námět velice zajímavý, děj ovšem hodně pomalý a únavný, herecké výkony slušné, dominoval samozřejmě Vladimír Dlouhý, na kterém jeho nemoc a záliba v alkoholu ještě nezanechala stopu. Celkový dojem z filmu ovšem totálně pokazil šílený trumpetista, který, snad ve snaze navodit jakousi atmosféru troubil o závod. Naneštěstí i v okamžicích kdy pro to troubení moc důvodu nebylo.

Occamova břitva (2012) (TV film) odpad!

To snad ani nikdo nemohl myslet vážně. Jedinou světlou stránkou byl pan Norbert Lichý, který ovšem dostal žalostně malý prostor. Absolutně trapné dialogy, hlavně syna hlavních protagonistů, naprosté popření všech pravidel žánru a samozřejmě, velice populární, ovšem dost profláknuté téma zkorumpované policie. Závěrečné hrdinné procitnutí už bylo hrubou skobou do rakve této nepovedené slátaniny.

Občanský průkaz (2010) odpad!

Kdyby tento film vznikl maximálně v roce 1995, tak bych měl alespoň kapku porozumění. Takhle ovšem je to jen další z mnoha ukázek toho jak byl komunismus špatný, ovšem naprosto neuvěřitelných a klišovitých.

S tebou mě baví svět (1982)

Zase tak úplně špatný film to není. Herecké výkony pana Satinského a Postráneckého jsou na vysoké úrovni. Co mi ale vadí je naprosto nesnesitelná písen sladké mámení. Nejde o samotný song ale kdykoliv vidím Zdenu Studenkovou ,zběsile hopsat po podiu naprosto mimo rytmus skladby, kdykoliv vidím kytaristy jak předstírají u normalizačního popíku noční můry z Řitky, Heleny Vondráčkové, rockovou extázi, tak se mi chce zvracet. A vrcholem je divák, který v záběru provádi metalový headbanging. Komedie století to rozhodně není. Neurazí a místy i pobaví. To je ovšem vše.