• Pohádka

Narušitel (2019)

Tu jednu hvězdu jsem dal za Jirku Dvořáka, který ovšem sám ten film zachránit nemohl. Ostatní herecké výkony byly tak šílené, že to snad ani herectví nebylo. Postavy jednaly a chovaly se jako smyslu zbavení. Celý scénář je cítit faktem, že jeho autor o 70. a 80. létech nemá ani potuchy.

Rambo: Poslední krev (2019)

Vlastně není co komentovat. Právě se vracím z kina a asi mám velké štěstí, že žiji v USA, tudíž jsem nebyl mučen českým dabingem nebo titulky. A tak vím, že Gabriela není Rambova neteř, a ani to není dcera jeho přítele. S jejím otcem přátele John nebyli. Divákům doporučuji, aby udělali výjimku a opustili hloupý český zvyk odcházet z kina s prvními titulky. Dozví se, že Rambo nezemřel, v titulcích najdou i zajímavou informaci, že hudbu nahrál Slovenský symfonický orchestr. Doufám že se jedná o skutečně poslední díl, protože by byla škoda tento vynikající závěr natahovat, podobně jako to Stallone dělá s Rockym, který se vyčpěl už s dílem číslo 5. Rambo skončil tak jak skončit měl. Nebudu prozrazovat ale opravdu se vyplatí počkat.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

I když místní hulvát Verbal opět perlí ve svém stylu, k filmu je možné přiřadit pouze superlativy. Přesně tak má akční snímek vypadat. Žádné moralizování, prostě akce systémem oko za oko. Na rozdíl od podobných děl, kdy hrdina v závěru řeší dilema zda padoucha předat spravedlnosti v podobě policie a soudu, zde hlavní představitelka ví jasně, že by se nejednalo o skutečnou spravedlnost a tak jí vezme do ruky sama. Vynikající film.

Plán útěku 3 (2019)

Jen jednu chybu mám k vytknutí. Unos tohoto druhu by rozhodně nevyšetřovala nějaká přitloustlá místní policistka s natvrdlým policajtem. To se tvůrcům nepovedlo. Jinak ale po katastrofální dvojce se jedná o skvělou akční zábavu.

Vražda před večeří (1972) (TV film)

Zdráhám se uvěřit, že tato detektivka prošla cenzurou. Jednak je tu zmínka o režiséru , zabitém revolučními gardami, což byla jasná upomínka na Jana Svitáka. A pak ty zmínky o cestě do Zurychu za emigrantem a bez politické omáčky. No dobré dílko.

Jiří BigBoss Valter - Vzpomínky na hovno (2018)

Naprosto skvělý dokument o prakticky jediné a tudíž i jedinečné metalové osobnosti české scény. Skoro dvě hodiny dech beroucího vyprávění o životě a tvorbě.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Tahle pohádka v mnohém předstihuje slavnou S čerty nejsou žerty, stejného pana režiséra. Děj je mnohem zábavnější, je zde méně hluchých míst. To samozřejmě není míněno jako kritika pohádky S čerty nejsou žerty. Ty se navždy zapsaly do zlatého fondu české pohádky. Nicméně láska rohatá je jím rovnocenným a v některých ohledech i důstojnějším partnerem. Je pozoruhodné, jak negativní ohlasy vyvolala a jsem si jistý, že je to jen v mnoha případech pozérství těch, kteří si rádi kopnou do herce Jiřího Mádla.

Korunní princ (2015) (TV film)

Tak tahle pohádka patří k absolutní špičce mezi tím, co bylo v poslední době natočeno. Vedle skvělé pohádkové tvorby Jiřího Stracha, je korunní princ důstojným partnerem. Vynikající výkony Ladislava Mrkvičky, a Pavla Kříže jehož Pakosta je prostě k popukání.

Klec (2019) (TV film)

Hodnotit herecké výkony je zbytečné, protože to už bylo napsáno mnohokrát, že jak paní Bohdalová tak i Hádek byli skvělí. Tím ale chvála skoro končí. U Jiřího Stracha mám poslední dobou silný pocit fascinace brutalitou, násilím a bezmocnosti. Ukázal to v Labyrintu a nyní i v Kleci, kde namísto psychologického vyobrazení zoufalosti situace, sahal příliš často k naturalistickému teroru. Stále je to můj nejoblíbenější režisér, nicméně lehkost s jakou natáčel dříve, zastoupila topornost a snaha šokovat. Takže tři hvězdičky. Jedna za Bohdalovou, druhá za Hádka a třetí za jako vždy skvělého pana Preisse.

Svatyně (2008) (seriál)

Zajímavý počin. Jsem teprve u první série takže celkově hodnotit nemůžu. Rozčiluje mně postava Jacka Rozparovače. Trochu to brzdí děj. Naopak mně zaujala jistá návaznost na seriál Poltergeist - Legacy. Pobavilo mně srovnávání v diskusi se Stargate. Kromě herců a faktu že podobně jako Stargate se jedná o Kanadskou produkci, totiž Sanctuary nemá s klasikou sci fi nic společného. A podobně jako u některých dalších seriálů mně i tady zajímá, jestli jej někdy vysílala nějaká česká televize.