Devs (2020) (seriál)

Garland má rád sci-fi a celkom berie do úvahy aj to SCI, nielen FI. Preto ma baví stále viac. Z tria Ex-Machina, Annihilation a DEVS - ten posledný je najlepší. Formálne veľmi podobné ako ExMachina, mnoho záberov z vnútra DEVs pri práci so svetlom pripomínalo Sunshine. Velmi pomalé pozvolné tempo, mnohým nebude vyhovovať ale u mňa sadlo na 100%.

Neortodoxní (2020) (seriál)

Miniséria kde sú Nemci väčší sympaťáci než Židia a holka z New Yorku je braná ako utečenec z tretieho sveta. A ešte k tomu je to realita...

Alita: Bojový Anděl (2019)

Príjemné prekvapenie. Ale stále to CGI pri kinetických scénách pôsobí strašne umelo a do očí bijúco a kazí dojem. Inak vizuál nádherný a príbeh dobrý. Rodriquez to celkom drží v rukách.

Maják (2019)

Kamera, atmosféra, herci, výprava - všetko na jedničku. Len scenár až príliš priehľadný a je jasné kam to bude smerovať. Okrem toho, zhruba od polovice stopáže už atmosféra zunuje a je to potom vlastne už dosť otravné. Skrátiť o 30 minút a bude to ok.

Outsider (2020) (seriál)

Po formálnej a hereckej stránke absolútna špička. Možno aj najlepšia Kingova adaptácia za niekolko dekád.

Gentlemani (2019)

Guy Ritchie zistil, že najlepšie je dokola variovať to, čo mu išlo dobre pred 20 rokmi. Keď sa vydá iným smerom, tak je to katastrofa. Takto to nie je nič prevratné, ale aspoň to funguje.

Brexit (2019) (TV film)

Spolu s dokumentom Great Hack film ukazuje ako prebiehajú v súčasnosti voľby / referendá a ako sa "obracajú" voliči na preferovanú stranu pomocou big data a sociálnych sietí. PR agentúry sa riadia úplne presnými a dokonale zacielenými dátami a útočia na voličov cez emócie namiesto faktov.Stačí dookola opakovať nejakú frázu a volič sa chytí . Je absolútne nepodstatné, či je to pravda alebo lož. Ak sa opačná strana snaží voličov presvedčiť faktami, nemá šancu. Cumberbatch výborný.

Nikdy nezestárnou (2018)

Peter Jackson po dlhej dobe vytvoril niečo zaujímavé. Podľa filmu sa mi skoro zdá, že mnohí chalani sa do tej vojny vcelku tešili a aj keď boli celý čas v príšernych hygienických podmienkach a v boji často umierali ako muchy tak im to náladu a zážitok nepokazilo. Zvláštne...

Narozen 4. července (1989)

Ten film absolútne nezostarol, kamera, réžia, Williamsova hudba, všetko aj v roku 2020 pôsobí dokonalé. Oscar za réžiu a Glóby za najlepší film, réžiu, scenár, a najlepšieho herca pre Tomíka to dostalo úplne zaslúžene.