Nadějná mladá žena (2020)

Má to dobre napísaný príbeh, má to cool vizuál, má to Carrey Mulligan a má to post 80ties soundtrack. Kto by to nebral...

Jako v bavlnce (2020)

Veľmi zábavná a svižná záležitosť s parádnou Rosamundou Pike. Filmársky veľmi dobré remeslo podkreslené kvalitným soundtrackom Marca Canhama, Blakeson zvláda réžiu aj scenár na výbornú. Problém budú mať diváci, ktorý by chceli niekomu fandiť, to tu ide dosť tažko. Mimo to, príjemné prekvapenie.

Bílý tygr (2021)

Film tematicky pripomenie Parazita, hlavne zobrazovaním sociálnych vrstiev, služobníctva a ich pánov. Popisuje situáciu z pohľadu človeka z nízkej vrstvy a jeho možnosti "vypracovať" sa hore, pričom popisuje západným divákom ako funguje v súčasnosti kastovný systém, či demokracia v Indii. Film podobne ako Parazit strieda nesúrodé žánry (komédia, sociálna dráma, satira), ale tématicky aj príbehovo je košatejší a vo výsledku sa mi páčil o dosť viac. Po bezkrvnom 451 stupňov Fahrenheita natočil Bahrani rozhodne zaujímavý film.

Malcolm a Marie (2021)

Sam Levinson je najzaujímavejší režisér mladšej generácie. Točí chytré a zábavné autorské veci, má to drajv, má to rukopis, nie je to akademická nuda. Po Assasination Nation natočil ďalší film ktorý, zdá sa, ostane nedocenený. Zendaya a Washington obidvaja super.

Temná věž (2017)

Instantna Kingovska urban fantasy nuda.

Spacewalker (2017)

Takto si predstavujem film o dobývaní vesmíru. Zábery z vesmíru nádherné, napätie graduje, ústredná dvojica výborná. Celý vesmírny program funguje viac na šťastnú náhodu a odhodlanie kozmonautov než na poriadnu prípravu. Na tú v súťaži s Američanmi nie je čas. Soundtrack miestami kopíruje celé pasáže z Dark Knighta, ale atmosfére to len pridáva. Páčilo sa mi to oveľa viac ako Chazellov First Man. Tento vesmírny súboj Rusov a Američanov, vyhrali u mňa jednozančne Rusi.

Phantom Boy (2015)

V podstate identická, typicky francúzska, animácia ako u Života kočky. Príbeh tentokrát presunutý z Paríža do New Yorku a namiesto nemého dievčatka máme ťažko chorého chlapca. Má to podobnú atmošku, ale lepší príbeh ako Kočka.

Kontakt (1997)

Rewatch 2021. Zemeckis si ako ďalší projekt po Forrestovi Gumpovi vybral civilné scifíčko natočené podľa predlohy Carla Sagana, v Amerike veľmi známeho popoularizátora vesmíru z pohľadu vedy.Vo filme používa kombináciu reálnych osobností zakomponovaných do príbehu filmu, techniku ktorú už vyskúšal vo Forrestovi. V tomto prípade zakomponáva Billa Clintona a jeho prejavy do filmu tak, že vyzerajú, akoby sa Clinton zúčastnil natáčania. Alan Silvestri vo svojom sountracku občas akoby tiež varioval motívy z Foresta Gumpa. Potešila Jena Malone ako detská Ellie, ktorá je rovnako dobrá ako jej dospelá verzia. Predloha aj samotný scenár sú vynikajúce a vôbec nezostarli. Súboj medzi vedeckým a náboženským pohľadom na svet sa odvtedy bohužial nikam neposunul.