Staříci (2019)

Zaujímavý príbeh a výborní herci, ale ak si človek prečíta anotáciu, tak už v podstate od filmu oveľa viac nedostane. Príbeh je priamočiary a dedci ešte zadýchanejší aj unavenejší než bol onoho času Alvin Straight. Nevybavujem si český film, odohrávajúci sa v súčasnosti - natočený v panoramaramtickom formáte, ktorý je tu použitý. Vzhľadom na komornosť a nevýpravnosť filmu a nijak zaujímavej kamere, mi formát tento formát prišiel zbytočný.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Keby to natočil niekto iný, okrem Poliakov, tak by to určite bola žánrovo čierna satira. Ale Poliaci na satiru a humor nikdy nehraju a preto je to až do samého konca dráma. A výborná. Nebyť toho, že subjektívne som mal pocit, že to trvá cez tri hodiny, tak mohlo byt honodtenie aj maximálne.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Jakože.....4 hodiny digitálneho bordelu a hodne ale hodne zlých dialógov....ale stále sa dajú tie 4 hodiny upozerať. Zack Snyder by trocha mohol ubrať, ten jeho štýl už je hodne prevarený a v kombinácii so slabým scenárom, nefunkčný.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Rewatch 2021. Zo všetkých dielov najslabši záporák, V podstate tam ani záporák nie je. Keď som teraz dal všetky diely za sebou, tak 3 a 4 sú podľa mňa scenáristicky kvalitatívne o level vyššie ako 1 a 2.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Rewatch 2021 - po rokoch už animácia, hlavne u ľudských postáv vyzerá hodne archaicky, ale je to prvý animovaný celovečerák a preto zaslúži abolútne hodnotenie.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Po dokonalej trojke, som o štvorku nejavil záujem. Predpokladal som, že jediné čo ma môže čakať je ústup v kvalite a nastavovaná kaša. Nakoniec musím uznať, že ma PIXARi presvedčili, že ďalší diel mal zmysel a posunul tému zase ďalej. Aj keď je 4ka trošička slabšia ako 3ka, tých 5 hviezdičiek si obháji. Opäť chválim veľmi dobre napísané postavy. Vidlík je hodne zábavný a postava Gabi je zase jedna z temných nejednoznačných postáv, ktoré povyšujú tento film z priemeru bežných animákov o niekoľko levelov vyššie. Klobúk dole štvrtý krát.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Rewatch 2021 - aj po 11 rokoch stále absolútna špička. Scenár je fantastický, PIXAR v najlepšej forme. Dokonalá vizuálna stránka sa snúbi s perfektným scenárom. Mazel je tak dobrý a nejednoznačný záporák, že by sa za neho nemusel hanbiť žiadny psychologický dospelácky film. Akčné scény napínave na maximum. Emocionálny záver v niekolkých rovinách. Ďalši z filmov, vďaka ktorému bude PIXAR zapísaný jedno z najlepších štúdii v Hollywoode.

Ví o tobě (2021) (seriál)

Má to ten britský vizuál a atmosféru typu Black Mirror, sympatický casting, prízvuky hercov extrémne ( čo je pozitívum ), proste taká Netflix blbinka, ktorá poteší.

Nadějná mladá žena (2020)

Má to dobre napísaný príbeh, má to cool vizuál, má to Carrey Mulligan a má to post 80ties soundtrack. Kto by to nebral...

Jako v bavlnce (2020)

Veľmi zábavná a svižná záležitosť s parádnou Rosamundou Pike. Filmársky veľmi dobré remeslo podkreslené kvalitným soundtrackom Marca Canhama, Blakeson zvláda réžiu aj scenár na výbornú. Problém budú mať diváci, ktorý by chceli niekomu fandiť, to tu ide dosť tažko. Mimo to, príjemné prekvapenie.