Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Veľmi ale naozaj veľmi zložité na hodnotenie. Ide predsa o ľudské životy aj o životy nevinných malých detí. Ten nezver čo to spáchal využil dohodu o vine a treste ináč by skapal aj on. No možno niekedy v tmavom mieste sprchy si príde .... Rýchlo natočené a v duchu, stalo sa niečo a čo tomu predchádzalo. Jasné fakty, fotky, videá, sociálne siete. Tam sa zase prejavuje aký sú niektoré ľudské bytosti hovädá ! To už žiaľ ide ruka v ruke s možnosťami sociálnych sieti kde každý potrat má mobil a naťuká čo mu jeho chorá hlava ponúka. Sú to proste ľudské odpady a nejak ich hádam ľudská evolúcia postupne eliminuje. Aj na tejto stránke je pár takých..týmto zdravím : hirnlego, aby sme ostali v tuzemsku.  80 %

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Žijete v strese ? bojíte sa povedať svoj názor ? cítite sa nesvoj ak nazývate veci pravým menom ? máte po krk politicky korektného obdobia ktoré žiaľ teraz prežívame ? Nič to ! prichádza predsa záchrana aspoň na hodinku a pol kedy sa všetky obavy rozplynú a môžete sa veselo rehotať nad rasistickou a xenofóbnou ľudskou satirou...prečo ľudskou ? no lebo človek a ľudia by sa mali baviť, usmievať a nie dusiť v sebe problémy a pravdu. Nebolo by viacej vojen, rasových útokov, náboženských sporov a....no trošku som sa zasníval. Do tretice s vydareným rodinným zoskupením ktorému bez debaty kraľuje Claude Verneuil ( stále skvelý Clavier ) sa znovu vydáme na tenké rasistické ľady ale rozhodne vo veselom duchu. Jurta, chobotnica, Helmut a jeho milovanie pri Wagnerovi, čierny Ježiš, shalom aleikum a iné neškodné fóry ma rozhodne zabavili a bolo mi aspoň na chvíľku veselo a po záverečných titulkoch žiaľ naspäť do doby temna, strachu a tichej šeptandy. A domáca úloha, schválne ak sa nebojíte urobte si srandu z niekoho iného ako ste vy, myslím neškodnú ľudskú srandu ako si robia napr. z nás denne naši politici :) to je sranda však ? ale na vrchnosť sa nesmie šahať :) však aj v ZOO je tabuľka ! zvierat sa nedotýkať "   80 %

Titanic (1997)

Vo všetkých smeroch dokonalosť ! videl som dávnejšie, v podstate v mesiac premiéry ešte na VHS kazetách a odvtedy u mňa tento film vedie ako symbol filmárskej dokonalosti. Popísalo sa toho toľko a všetko pravda, že ani nemá význam sa po tisíci krát opakovať. Cameron stvoril filmovú legendu a lodnej legende zo začiatku storočia ktorá sa stala symbolom ľudskej nadutosti a nadradenosti. Ale príroda dala ľuďom facku. Zrazila im hrebienok. Filmové efekty špičkové ! maniakálny zmysel pre detail ! výborné herecké obsadenie ! Nemám ani jednu výhradu voči scenáru ktorý umne, citlivo, mierne vypočítavo pretkal túto námornú katastrofu aj námetom tak vďačným pre filmové pokladnice. Nezazlievam mu to ale vzhľadom k tomu, že je to bravúrne votkané do deja a nepôsobí rušivo ale naopak ukazuje na pozadí samotnú tragédiu. O tom, že tomuto filmu spravila hudba priam medvediu službu netreba ani zmieňovať. V žiadnom filme obraz a hudba netvorili tak dokonalý celok ako tu ! Nie sú tu chvalabohu hlasité dunivé tóny ale niečo splývajúce s vodou, smútkom, romantikou a nádejou. Ďakujem ! Cameron napísal, zrežíroval a vytvoril fantastické dielo ktoré ho prežije dlhé desaťročia. Ten scenár je priam niečo ako od Shakespeara ...dovolím si aj ja citovať čo citoval kolega Tron : „Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ To je proste fenomenálne. Titanic je úžasné filmové dielo ! 100 %

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Takto, tretia séria je lepšia ako druhá ! hmm a prečo dávam nižšie hodnotenie u trojky ak je lepšia ako u dvojky ak je horšia ? som dementný ? Zatiaľ nie ALE, dvojka nezapadala do kontextu TRUE DETECTIVE ktoré má byť temné, tajomné, mierne rozporuplné a filozofické, dvojka bola proste len akčná dráma o pomste a zlých vzťahoch. Ale bola dobre napísaná, jasná a zreteľná, mala hlavu a pätu. Kdežto trojka ide plne v stopách famóznej jednotky kde je tajuplná atmosféra, dobré striedanie časových rovín a má to aj mierny filozoficky podtext. Lenže sa hrozne potáca sama v sebe, chaos striedania časových rovín nie je problém ale problémom je to, že to celé trvá strašne dlho, nudne prestupuje na mieste a do konca sa možno dozvieme a nedozvieme čo sa stalo a o čom to vlastne celé bolo. Je fajn, že demencia a hrátky s pamäťou dovoľujú autorom hrátky s divákmi ale chaos v tom čo je realita a čo výplody chorej hlavy je proste silný a naozaj som sa v tom konci stratil. Obávam sa, že sa v ňom stratili aj tvorcovia. Každopádne dilema hodnotenia je vysvetlená a neostáva len čakať na štvrtú sériu. 70 %

Barbar (2022)

Pridávam sa k názoru, že prvá polovica bola výborne nakročená tajuplná hororovka v neznámom dome kde...sa dejú veci. Ste zvedavý, má to dobré napätie, chytľavé prostredie, celkom logické uvedenie do deja. A potom klasika ktorou trpí teraz asi naprieč filmom a seriálom skoro každá produkcia. Niekde po prvej tretine a prvej polovici sa masovo strieľajú scenáristi alebo ich posielajú niekam do ..preč. Zvyšné scény nechajú urobiť niekomu kto je na hubičkách. Neviem si predstaviť koho a prečo napadlo zase zmrviť sľubne sa rozvíjajúci film úplne dementnou komediálnou, nelogickou až trápnou zlátaninou. Scéna s metrom ? to fakt ? a naozaj by hrdinka šla do miest odkiaľ každý mentálne zdravý jedinec dokonca aj zviera by prchalo rýchlejšie ako nástup inflácie ? naozaj nejaká dermatologicky, duševne a stomatologicky zanedbaná osoba trhá ruky ako handry a rozpolí lebku ??? tieto sračky si radšej točte pre seba keď beriete toulén pod mostom. 25 %

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Po galakticky dokonalej prvej série nám prichádza obstojne dobrá druhá séria. Nemá s prvou sériou vôbec nič spoločné a rozohráva sa nám tu úplne iný prípad a príbeh. Lepší alebo horší ? o tom to nie je, dôležitá je chémia, rozsah, filozofické a morálne dosahy na diváka. Žiaľ nič podobné tu nie je. Je to pomerne tuctový príbeh o korupcii a pomste ale prevedenie je mierne luxusné. No povedzme, že slušne nad pomery iných podobných záležitostí. Najviac ma zaujala dejová linka Raye Velcora ( Colin Farrell ). Bola správne depresívna a človek mal chuť sa spolu s Rayom od ľútosti nad skurveným životom aj ožrať. To je ale jediný svetlý bod ( paradoxne ten najtemnejší ) v tomto seriály , resp. v druhej sérii. Uvidíme čo prinesie tretia ale myslím si, že Nic Pizzolatto upúta aj po tretí krát moju pozornosť. Keďže prvá séria bola za 200 % druhá max 80 %

Vidím vás (2022) (seriál)

! ! ! SPOILER ALERT ! ! ! čo som to vlastne videl ? ja fakt neviem, začalo to pritom tak skvelo, niekde do polovice to bolo o nervy a človek žasol nad skvele vybudovanou atmosférou. Aj som mal obavy, že toto skončí buď ako mega prúser alebo seriál roka. No kdeže, seriál roka by nemohol mať logiku deravú ako ementál, seriál roka by musel mať hlavu a pätu a dokonalú pointu po ktorej by sa vám zrútil svet. Tento chorý miš maš nemá nič, má len skvelú prvú polovicu a chorú , tupú až sprostú druhú polovicu ktorú zaklincuje naozaj dementný záver. Všetci sú podozrivý, všetci sú na hlavu, všetci majú sexuálne chúťky na staré domy ( očami USA staré ) asi tristokrát sa bude chcieť chorá dvojica odsťahovať z domu z ktorého by ste ľudia pri zmysloch padali v prvú noc. Sedemsto krát nám ukážu nejaké retardované sedenia dementných susedov z ktorých budete vedieť totálne hovno. Najdementnejšie vysvetlenie vraždy dvoch starších susedov aké ste kedy videli. A to som ešte netušil, že top demencia bude keď sa na smrteľnej posteli černoška ( smiem to ešte napísať ? ) prizná k ....k čomu vlastne ? o čo tu išlo ? to sa nedozviete lebo v tomto blbom seriáli cvaká na karbid každému a záver je už čistá demencia a tupota. Ruky a oči preč ! výborná prvá polovica dokonale rozohrá skvelú atmosféru aby potom keď asi zastrelili scenáristu a najali niekoho z ulice na drogách totálne skurvili zvyšok ! ešte jediný ako tak svetlý bod v tejto psychiatrii je ako vždy skvelá Margo Martindale....ináč všetko mimo realitu !ak vám niekto neustále vraví, že v dome je tunel a potom ho nájdete tak ....ach škoda reči. Doktor Chocholoušek by si poriadne zgustol!  30 % za prvú polovicu !

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál)

Najkomediálnejší seriál všetkých čias ! čo ešte potrebujete vedieť ?  100 %

Všichni lžou (2022) (seriál)

Do poslednej chvíle nejasná hra nervov...začne to ako nevinná nevera, ktorá otvára ale ďalšie komnaty hriechov. Páčil sa mi herecký výkon, kasting a hlavne forma akoby dvojitého posunu v čase. Výborný seriál ktorý keby mal o dva diely menej a zvyšok vyššie grády tak seriál na plnú paľbu ! 80 %

Smyčka (2014)

Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny ....Máte radi invencie ? netradičné a originálne nápady ? nudia vás tie tony farebnej a v poslednom čase odporne dúhovej produkcie ala Hollywood ? Tak zavítajte do Mexika, hodinky si neberte, kalendár tiež nie..obe veci vám nebudú treba...šialená verzia Na hromnice o den více...no ona nie je šialená ona je len dosť hardcore mindfuck kedy sa vám bude z hlavy kúriť ako z lokomotívy...od polovice začne spletité klbko dávať parádny a originálny .... 85 %