Čtvery Vánoce (2008)

Premýšľam, pri čom som trpela viac..či pri scéne v skákacom hrade, alebo v kostole...Hviezdička za naozaj skvelý pár Vaughn a Witherspoon, ten výškový rozdiel bol proste roztomilý.

Precious (2009)

"Prečo by mali byť ku mne ľudia, čo ma sotva poznajú, milší než moja vlastná mama a otec?" Dá sa na to odpovedať? Nie. Väčšinu času ma napínalo. A film nezastavuje iba pri tejto otázke. Ale predsa tomu niečo chýbalo. Nenapadlo by ma, že to niekedy poviem, no film mohol zatlačiť na emócie viac. Akokoľvek sa mi akési unikanie Precious z reality do snov kričiacich farbami páčilo, miestami ma doslova nepríjemne vytrhlo zo silného momentu.

The First Time (2012)

The First Time je priamočiare, neodbieha od témy, tému lásky a všetko okolo nej zbytočne nekomplikuje. Nikdy mi neubehol film tak rýchlo, odrazu na mňa vyskočili záverečné titulky. Nehovoriac o príjemných hercoch. Jedna z tých tínedžerských komédii, za ktoré by sa mladí v neskoršom veku nemuseli hanbiť, že ich to bavilo. Pretože by ich to možno bavilo aj znovu. A v posledných minútach ma ešte stihol prekvapiť piesňou Girls Like You. Len si ma neodchytil v najsprávnejšom čase, neviem privrieť oči nad niekoľkými otravnými momentami. Takže zatiaľ 3*. No určite som film nevidela naposledy.

Rocky IV (1985)

Ale áno,stále to má svoje čaro, najviac som si užila ako vždy Rockyho pripravovanie, kontrast prírody a techniky bol výborný. Na tie 4* sa to ťahalo, no nedotiahlo. Chápem, že to v mnohých vyvoláva sentiment a dobrý pocit z protiruského ladenia filmu. U mňa sa to Rockymu nepodarilo, som na to príliš mladá. Dolph Lundgren je s tými svojimi jednoduchými vetami, desivým, trochu pribrzdeným pohľadom najlepší Rockyho súper. Heart's on fire sa okamžite stalo srdcovkou. Och a každý sa môže zmeniť! :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Dokonalo vytvorené prostredie k akcii, využité na 100%. Smršť nápadov, neuveriteľne zrealizovaných. Čo tam potom, že sa film neobťažuje s vysvetľovaním nejakých súvislostí a celkovo nemá plnohodnotný dej. Postavy o sebe tiež veľa nepovedia, no Tom Hardy a Charlize Theron to svojím hraním plne vynahrádzajú, ten jeho frajerský hlas a pohľad stál za to. Naozaj sa v akčných filmoch nevyžívam, no výnimka potvrdzuje pravidlo.

Láska a odpuštění (2014)

Film vôbec nie je márny, má zaujímavú formu, prelínanie minulosti a prítomnosti. Precítene zobrazuje Wilsonov pohľad. K tomu samozrejme skvelá hudba Beach Boys, ale mala som problém s oboma hlavnými predstaviteľmi. Paula Dana mám z Ruby Sparks veľmi rada, ale tu som si k nemu jednoducho nenašla cestu. A o Cusackovi ani nehovorím, ten sa tam ocitol snáď náhodou, nie? Na druhej strane Elizabeth Banks bola fajn a Paula Giamattiho som až doteraz neoprávnene podceňovala.

In Your Eyes (2014)

Podľa obsahu som čakala presladenú, úsmevnú a hlavne predvídateľnú romantiku. Predpojato som sa chystala na komentár plný kritiky. In Your Eyes je presladený, úsmevný aj predvídateľný. Ale má takú neopísateľnú atmosféru, že nemôžem inak, než dať päť hviezdičiek . Negatívne názory nejdem nijak vyvracať, v podstate sú oprávnené. Ak si potrpíte na fakty, logiku a reálnosť, je pre vás film strata času. No ak chcete vypnúť a zároveň sa nechať pohltiť emóciami, je In Your Eyes dobrou voľbou. Zoe Kazan je neskutočne okúzľujúca. Žiadna miss, no roztomilosti má na rozdávanie...Michael Stahl-David síce nepodáva nejaký extra herecký výkon, no pri takomto snímku to ani nie je potreba; stačil mu ten jeho ublížený, nevinný pohľad. Hudba prevýborná, veľmi ma potešili moje obľúbené piesne.

Stvořeni pro lásku (2000)

Nenápadné, elegantné a cez to všetko veľmi silné. Precízne detailné zábery. Maggie Cheung je v nádherných šatách očarujúca.

Malý princ (2015)

Neviem, či sa dá povedať, že som sklamaná. Malý princ je dobrá rozprávka, ktorá by bola výborná, keby sa nevolala Malý princ. Do prvej polovice filmu by s menom obstála, tá druhá ide dole kopcom a má iba pár svetlých momentov. Exupéryho malé veľké dielo jednoducho nie je sfilmovateľné. Určite nie plnohodnotne. Na deti a nečitateľov predlohy môže zapôsobiť viac. Alebo aj nie, pretože mňa najviac tešili práve citáty z knihy. Sama na to nemám jednoznačný názor, no určite to nie je zlé. Len si film názvom ukrojil príliš veľké sústo.

Steve Jobs: Muž ve stroji (2015)

Nevšedne spracované, veľmi sa mi páčila vizuálna stránka. Dokument sa snaží o Stevovi hovoriť vyvážene. Poukazuje na jeho chyby, no ospravedlňuje ich výsledkami, s čím iba súhlasím. Kladie si takú istú otázku, ako ja: Prečo bol Jobs, CEO počítačovej firmy, tak zbožňovaný? A vcelku uspokojujúco ju zodpovedá. Rozhovory aj niektoré myšlienky môžu vyznievať mierne pateticky, no nie je to nič neznesiteľné. Po oboch filmoch a jednej knihe o Jobsovi som bola milo prekvapená aj novými informáciami a detailami.