Vřískot (1996)

Čekal jsem děsivý, napínavý horor a co jsem dostal místo toho? Vcelku povedenou oddechovku místy parodující hororový žánr a i sama sebe. Poslední čtvrtka byla bezvadná - bavil jsem se.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Tento výstřelek Monty Pythonů mě nejen pohoršil, ale i znechutil a já za to této skupině geniálních komiků děkuju - to se ještě žádnému jinému filmu nepovedlo! Nikdy jsem netušil, že lze vytvořit oslavnou ódu na svatost spermií. Bavil jsem se královsky, ale abych řekl pravdu, Život Briana byl o dost lepší :)

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Jeden díl stačil. Pokud někdy omylem zahlídnu další, třeba přehodnotím. Zatim odpad. EDIT : celou dovolenou to osazenstvo mého pokoje sjíždí na notebooku. Už tímhle pokojem prošlo 20 dílů. Já jsem na druhém pokoji a poslouchám ty blitky. Je vůbec možný, že se tímhle někdo může bavit? O předvídatelnosti nemluvím. Úplně každý "zvrat" moji spolubydlící vytuší pět minut předem. To je pořád :"teď tam přijde tenhle..no ty vole, nenéé". Jo a opravdu nechápu, jak se mohl pan Nebřenský, geniální básník a frontman ještě geniálnější kapely Vltava podílet na něčem takovém.

Darkened Room (2002)

Asi tak do poloviny filmu jsem zvažoval jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Atmosféra byla perfektně mrazivá. Nevěděl jsem, co čekat. Bohužel jsem se dočkal monologu té hnědovlásky a tím šla všechna atmosféra do kopru. 5 hvězd za první cca 4 minuty. 1 a půl za zbytek.

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Z těch grafických výjevů a z nepříjemného zvuku sirény mi bylo až nedobře. Možná jsem udělal špatně (a možná dobře), že jsem se na snímek koukal při probíhající chřipce, protože mi bylo asi z poloviny zle jako figurkám na videu.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Tohle je i pro mozek malého dítěte moc. O mozcích dospěláků nemluvě. Jestli je na tomto "seriálu" něco, co stojí za vyzdvižení, tak je to jeho barevnost. Jestli někdy skončím na LSD tripu, tak zkouknu všechny díly.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jako dítě jsem to miloval. Proto ta nostalgická hvězdička.

ČT Live - Blue Effect Acoustic Time (2011) (koncert)

Novodobé Blue Effecty jsem měl možnost naživo vidět a především slyšet již dvakrát (jednou venku na nádvoří , podruhé v kostele). Hladík je to nejlepší, co česká, kytarová scéna má a ke svému boku si přizval hrstku těch nejkvalitnějších hudebníků. Křížek je geniální zpěvák a nutno podotknout, že na kytaru válí slušně též. Navíc mu nechybí ani zdravá dávka "šoumenství". Basa perfektně doplňuje ostatní nástroje, stejně jako bicí krásně balancují na hraně akustického hraní a odvazového rockového koncertu. Skvělý přůřez tvorbou Blue Effect i Walk Choc Ice. Ke slovu se dostane i světová tvorba a zapojení diváků do programu koncertu hodnotím více než kladně. Dávám plný počet a za skladbu Medley přidávám ještě symbolickou šestou hvězdu :).

Daniel Landa - Vltava Tour 2003 (2003) (koncert)

Co říct .. prostě Landa. Svým hlasovým rozsahem i názory by se spíše hodil na rap. Zpívat neumí , spíš jen přednáší. Naprosto nechápu, jak může člověk , co se považuje za umělce, vystoupit na pódiu před diváky , aniž by se naučil text svých vlastních skladeb. Vyhoďte Landu, dopředu postavte Varteckýho s Kolářem a dost možná vznikne vcelku kvalitní koncert. Rekapitulace : Landa : 1 hvězdička, hudební doprovod : 3,5 hvězdičky.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Jedna hvězdička za to, že Tyra vypadá občas dost sexy. Jinak zbytečná podívaná na rozhádané pipinky, které ani nejsou pěkné. 10% .. bez Tyry odpad.