Mr. Robot - d1.7_b1laruz3.m4v (2015) (epizoda)

Já prostě nemůžu. Nemůžu dát plný počet, i když si to ten strhující plot twist (kterému stejně moc nevěřím) zasluhuje. A víte proč nemůžu? Protože nedokážu pochopit, jak seriál o hackerech plný příkazových řádek a úchvatných kódů může udělat takovou školáckou chybu. Jakou? Vážně si mám myslet, že by šéf bezpečnostní agentury, jejímž klientem je největší světová korporace, neměl zaheslovaný telefon ani podělaným 1234 kódem?

The End of the F***ing World - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Jeden z nejlépe našlápnutých závěrů seriálu pohoří na tom, že tvůrci nemají koule na to, aby rádoby nemainstreamovému publiku přinesli konec, který bude alespoň trošku dávat smysl. Stačilo by při tom střihnout o nějaké dvě minuty dřív a tenhle seriál ve mně zanechá mnohonásobně víc, než na kolik se tváří. To by ale tvůrci nesměli být odkojeni na Disneyovkách. Jako bonus nechají ve hře nejnesympatičtější postavu 20. století. Teď už nemám ani chuť dokoukat poslední díl. Tak promarněný potenciál se často nevidí.

1917 (2019)

Tenhle film bych chtěl vidět jako hloupý, naivní divák, který si opravdu myslí, že to všechno bylo na jeden záběr. Takhle mě totiž ze zážitku neustále vytrhávaly záběry, v nichž jsem viděl ty "neviditelné" střihy. Nevyčítám to ale filmu, nýbrž sobě. Je mi jasný, že něco takového asi na jeden švih nikdo nenatočí. Jinak jsem ale převážně nadšen. Zvuk, hudba, promyšlenost každého záběru, precizní kamera, napětí a několik epických scén jsem si náležitě užíval. Občas tomu chyběla dynamika, ale ono to v tý válce asi taky nebyla furt samá akce. Děj je naproti tomu prosťoučký a taky se nabízí otázka, jestli by tu cestu hrdina opravdu za ty dvě hodiny ušel. Navíc jsem u sebe zpozoroval takový zvláštní vedlejší efekt. Jak se na plátně nestříhalo, byl jsem více unaven z neustálého udržování pozornosti. Zvláštní, jak je člověk zvyklý si díky střihům trošku odpočinout. Přirovnal bych to k velmi dlouhé cestě autem, které řídíte vs. té samé cestě, akorát s přestávkami. Tak jako tak jsem si to parádně užil a rád se na film podívám znova. Docela bych chtěl vidět ten samý snímek, akorát s několika (přiznanými) střihy navíc.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Jako náplast na otřesnou druhou sérii je tento snímek více než dostačující. Kdyby takhle vypadalo Městečko Twin Peaks od začátku až do konce, nemělo by příliš soupeřů.

Little Mix - Word Up! (2014) (hudební videoklip)

Hodnocení odráží počet hvězd, které se ve videoklipu vyskytují. Nachystejte květináče!

S láskou, Rosie (2014)

Němec natočil britský film po americku. A mnohdy to vypadá i pěkně, chvílemi originálně, ale bohužel film svůj potenciál zabíjí všemi neduhy překombinovaných, romantických komedií. Stokrát omýlané rozchody, návraty a skoro-návraty působí spíš trapně než srdceryvně. Skoro jakoby se autor nadprůměrného romanťáku snažil zapadnout mezi ty (pod)průměrné. Škoda.

Jack staví dům (2018)

Celý film jsem stále čekal na něco, co by mě donutilo odejít od počítače, stejně jako ty lidi z Cannes. Nic. Až po závěrečných titulcích jsem se dočetl, že jsem právě shlédl okleštěnou verzi bez té pravé dávky násilí, o které se ve spojení s filmem tolik mluví. Těším se, až vyjde druhá verze. Jinak Jack (film i postava) na mě působil často humorně, někdy absurdně, ale především vcelku inteligentně. Rozhovory Jacka s Vergem mají patrně zastupovat Trierův rozhovor s kritiky, kteří neustále brečí, že jeho filmy nejsou správné. Ano, nejsou, ale jsou dobré. A vizuálně přímo dokonalé. Jak již někdo výše zmínil - Trier je člověk, kterého dnešní přehnaně korektní film potřebuje - člověk, který se nebojí dotknout těch pomyslných hranic. On podél nich tančí valčík ruku v ruce s kontroverzí a milerád své kroky vede až za hranice tanečního sálu.