Vymítač ďábla (1973)

Nevím, jestli to bylo mojí verzí, ale byla tam hromada naprosto nesmyslných střihů a sem tam i nemožných dialogů. 2,5 hvězdy za na tu dobu skvělé efekty, masky a super atmosféru.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Průměrná rodinná podívaná. Cohen bezva, Deppova role otřesná. Zápletka ohledně času zajímavá, ale samotné cestování by se dalo ještě lépe podojit. Jen taková připomínka - opravdu mě štve, když v průběhu celého filmu hraje Elfmanova kouzelná hudba, ale do titulek vám prasknou mainstreamovou sračku, která se neshoduje ani s tónem filmu, ani se soundtrackem obecně.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak si to ujasněme. Tohle byl ten Colin Firth z "Lásky nebeský"? Fuck you American movies! Takhle se to dělá!

Upstream Color (2013)

V tomto filmu jsem byl naprosto ztracen. Nechápal jsem jediný symbol, jedinou scénu. Přesto jsem ho nedokázal vypnout, ani odsoudit. Asi pro ten nádherný audiovizuál. Možná i pro tu divnost, která se ale nezdála být tak prvoplánovaná jako u Lynche. Tušil jsem, že existuje vysvětlení. Poté jsem si přečetl tento článek: http://www.slate.com/blogs/browbeat/2013/04/09/upstream_color_faq_analysis_and_the_meaning_of_shane_carruth_s_film.html a pochopil jsem, jak krásný a hluboký film to je.

Vynález (2004)

Nepochopil jsem to. Ale určitě se na to ještě podívám. Pokud to nelze pochopit, dávám 2 hvězdy. Pokud ano, tak podle toho, jak úžasné to ve skutečnosti je.

Velký Gatsby (2013)

Tento film prostě nesedl. Dokázal jsem ho dokoukat do konce, ale znovu už ho vidět nechci. Přílišná barevnost mě akorát otravovala a soundtrack, no to mi teda promiňte, ale větší slátaninu jsem neslyšel. Tyhle rapový a disko hity mi opravdu do atmosféry 30. let nezapadli. Chápu, co tím chtěl autor vyjádřit, ale po hudební stránce mě Gatsby zklamal podobně jako Nespoutaný Django - i když u Djanga to bylo jen pár výstřelků v podobě černošskýho rapu, jinak nebylo co vytknout. Postavy mi přišly bez života a bez hloubky a nezachránil to ani charismatický Leonardo. Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema hvězdama, ale přeci jen ve mě film občas dokázal probudit emoce, takže trojka.

Mňága - Happy End (1996)

Skvělý "dokument" o vzniku mé velmi oblíbené kapely. Tvůrci si parádně udělali srandu ze všech charakteristických rysů kapely, zálibou v akordu Cdur počínaje, Petrovými pohyby konče.

Nula od nuly pojde (2006)

Ke konci to bylo zmatené, ale překvapivé. Pokud už vás taky štvou happyendy, tak tohle je film pro vás. Všechno je tam servírováno tak nějak přímo, což ani mnohé dnešní horory nedokážou. Scéna s lízátkem patří mezi to nejoriginálnější a zároveň nejzvrácenější, co jsem videl.

Dovolená za trest (2014)

Jeden dobrej vtip z deseti a všichni víme jak to skončí už po první čtvrt hodině, ale tak když nejste zrovna pánem ovladače, tak se na to koukat dá.