Simonův vesmír (2010)

Tohle je ten nejdivnější (ne)romanťák, který jsem viděl. Jestli to tak mohu nazvat.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Vtipná, ale nepříliš podařená parafráze na Forresta Gumpa. Nedá se říct, že bych se nezasmál, ale film mě nedokázal vtáhnout. Je vleklý a vlastně vcelku prázdný. Čekal jsem víc.

Seabiscuit (2003)

Já osobně na filmy, jejichž nosné téma jsou zvířata nebo sport moc nejsem, ale tenhle se mi moc líbil.

Arctic Monkeys at the Apollo (2008) (koncert)

Jsou to Arctic Monkeys. Jejich hudbu miluju a milovat budu, proto 5 hvězdiček. Ale proboha tohle, že je záznam koncertu těch "opiček", který slýchávám denně ze sluchátek? Ta energie tam je, ale filmařům se jí absolutně nepodařilo zachytit - líná kamera mi připomínala spíše přírodopisný pořad, nemohu si pomoct.

Muzikál ze střední (2006) (TV film) odpad!

Sledovat magora hopsajícího po šutrech za doprovodu nemožné hudby dnešní mládeže bylo naprosté utrpení. A to jsem měl jen zapnutou televizi. Jen tak. K surfování na netu.

REC 3: Počátek (2012)

Dobře, takže já jsem právě shlédnul pokračování (nebo spíše prequel) jednoho z nejoriginálnějších hororových filmů, respektive dvou, a nevím co si mám myslet. Prvních 20 minut se nese v duchu předchozích dílů, tj. amatérské záběry - avšak s tím rozdílem, že zde připomínají cosi ve stylu Slunce, seno. Když už se začalo něco dít a já se pomalu začal těšit na pokračování, příruční HD kamerku vystřídala pravá filmařská. A zde se to celé zlomilo. Dozvídáme se, že hlavní roli zde dostala španělská mutace Colina Firtha a Joseph Gordon-Levitta a jedna vcelku pohledná nevěsta. Nyní už záleží jenom na tom, jak se na film díváte. ___________________________________________________________________ Pokud se těšíte důstojné pokračování REC, tak budete velice, velice, VELICE zklamáni. S původním filmem to má společný snad jen název, psa a nábožensko-zombie nádech. Tento díl měl objasnit to, co se dělo před předchozími dvěma, ale neřekl absolutně nic. Kým a jak byl pes z veteriny nakažen zde zůstává opět nevysvětleno. Skoro to působí tak, že na původních REC si filmaři jen nahrabali, aby měli dostatečný rozpočet k natočení tohoto nevkusného, logiku postrádajícího, avšak kvalitně vypadajícího hororu. Činy herců jsou zde naprosto nesmyslné. Pokud bych tento díl hodnotil jako pokračování, dal bych odpad, maximálně jednu hvězdičku. Ale já mu přeci jen dal šanci a začal jsem se na něj dívat jako na naprosto odlišný film, který si natočila parta začínajících filmařů s dostatečným rozpočtem, aby se zaučili v řemesle, vzdávajíc hold starým splatterům. Tím pádem, příběh ustupuje stranou a na řadu se dostává vizuelní stránka. Kouká se na to dobře, krev teče proudem a vyvražďovačky jsou efektní. Scéna s motorovou pilou přináší filmu rozhodně hvězdičku navíc. Stejně tak mě pobavil nápad s naslouchátkem ke konci filmu.________________________________ Takže si to shrňme. Pokud zapomenete na to, že se jedná o pokračování originálního, atmosférického hororu, tak se dost možná budete i bavit. Film plyne - nevázne, minuty "odpadávají" stejně jako končetiny a sem tam se mihne i nějaká vtipná scéna. Připočtěme k tomu motorovku, sexy nevěstu a spoustu krve a ve výsledku dostaneme průměrný zombie krvák, jakých je sice všude kolem spousty, ale ani tento nikterak neurazí.

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

Blbost pro promiskuitní blbky, které si přejí mít v sobě tolik ču*áků jako Samantha.

Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Byla to pitomost. Ale co, měla to být pitomost a svůj účel to splnilo. Nijak zvlášť mě to neoslovilo. Hudba Beatles geniální, ale po filmové stránce vesměs nuda - stále jsem čekal kdy film začne, až vlastně skončil. Bavil mě Ringo a jeho teta a špagetová scéna (taky vám to připomnělo Život Briana?). Téměř hodinová stopáž je ideální, déle bych se na to asi nedíval. I když, možná musí člověk zažít taky nějaký ten "trip" (mluvím jak o tom halucinogenním, tak o výletě do neznáma), aby tento film docenil.

Perný den (1964)

Beatles. Beatles. Beatles. Nevím, co více říct. Vezměte hudbu, která stála na počátku většiny hudebních stylů jež známe dnes (přiznejme si to, bez inovátorských Beatles by rock'n'roll dost možná zmizel v propadlišti dějin, nemluvě o tom, že - a říká se mi to těžko - i dnešní pop music čerpá z těchto diamantů hudební scény) , přidejte k tomu čtveřici charismatických kluků, řízněte to britským humorem se špetkou improvizace a vyjde vám toto veledílo. No dobrá, "brouci" možná nejsou bůhví jak velcí herci, ale přejeme si snad, aby nám naši oblíbenci servírovali strojené dialogy a gesta, grimasy, či pohyby, které jim ani nepatří? Já osobně tento film beru jako sondu do života největších hudebníků této planety, sic s nadiktovaným dějem, ale zahraný ve vší přirozenosti.

Osvícení (1980)

Velice působivý thriller. Místy mě vážně mrazilo a to podělaný "REDRUM" už z hlavy jen tak nevyženu. Nicholson je prototyp dokonalého cvoka. Ač to nedělám často, tak musím vyzdvihnout práci kamery - pronásledování Jackova syna na kole po úzkých uličkách hotelového pokoje, jimž jejich pravý úhel přidal na děsivosti, považuji za jednu z nejzdařilejších ukázek toho, že mrazivou atmosféru lze navodit i mistrnou a promyšlenou prací kamery. Po druhém shlédnutí ještě dodatečně doceňuji originalitu a puntičkářství v každé scéně. Ať už se jedná o barevné kontrasty, či konstrukce scén obecně. Jeden z mála filmů, které by mě bavilo sledovat i bez jakéhokoliv náznaku příběhu. Jako procházet galerii dokonalých obrazů...