Millerovi na tripu (2013)

Spousta skvělých vtípků a scének. Nebyla to komedie u které bych se smál od začátku do konce (některé pasáže hraničily s trapností), ale určitě jsem si tento film užil více než většinu amerických pseudo-komedií. Příběh byl mnohdy předvídatelný, ale i tak dokázal děj upoutat. Za humor 3 hvězdy, za herecké výkony další hvězda navrch.

Máj (2008)

Zprasená adaptace na jednu z nejlepších knih, co jsem četl. Ani Stopař (D.Adams) nebyl takovej průser

Dlouhá cesta (2002)

Koukatelné, ale předvídatelné. Na můj vkus moc velká slaďárna. Dal bych dvě, ale má to zajímavý soundtrack.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Hrůza hrůz. Stačí zahlédnout jeden díl a začínám pochybovat o kvalitách české kinematografie. Ještěže máme spoustu jiných skvostů.

Něžné vlny (2013)

Velice příjemný film. Pár okamžiků mi přišlo mírně přehnaných a film by bez nich dosáhl mnohem vyšších kvalit, ale přeci jen špatné chvilky byly převálcovány těmi dobrými (myslím tím, sametovou revoluci vyvolanou hlavním hrdinou. To mi tam opravdu nesedlo). I přesto se velice rád na snímek znovu podívám.

Blade Runner (1982)

Zajímavé zpracování. Na tu dobu nadčasové efekty a děj co vtáhne. Moc se mi líbily postavy replikantů a především onoho hlavního záporáka. Musím se podívat někdy znovu, myslím, že mi pár věcí uniklo.

Než si pro nás přijde (2007)

Velice příjemná podívaná na jedny z předních herců filmového světa. Obličeje stárnou, ale talent roste. Příběhově se jedná o lehce obšlehlé Klepání na nebeskou bránu (Německo), akorát s větším rozpočtem. Nevím proč, ale starší bratříček z Německa mě bavil více. Lépe vyjádřil chmury umírání a zároveň všechno prořezával černým humorem.

Piráti na vlnách (2009)

Tohle je rock'n'roll! To je ta doba v který jsem vždycky chtěl žít!!

Lásky čas (2013)

Ano, ano, ano! Tenhle film má všechno. Je vtipný, chytrý, originální, dojemný, nepředvídatelný a vlastně i docela uvěřitelný (pomineme-li problematiku cestování časem). Spousta příjemných herců a lehká, zamilovaná atmosféra zážitek ještě prohlubuje a dokazuje, že romantické filmy nemusí nutně končit jako klišé. Ostatně, o tom nás už pan Curtis, coby scénárista/režisér, několikrát přesvědčil. Jeho filmy mají všechno to výše zmíněné a k tomu ještě ohromnou jiskru, jež dokáže rozžehnout úsměv na tváři a zahřát u srdce nejednoho člověka. ______________________________________ Poznámka pro vědátory a milovníky sci-fi. Pokud v tomto filmu chcete hledat trhliny ve scénáři v podobě časových paradoxů, motýlích efektů a nevím čeho ještě, rovnou si to odpusťte. Tenhle film nemá být obsáhlou studií o cestování do minulosti a jeho budoucích následcích. Cestování v čase využívá pouze jako malou berličku k dotváření originality příběhu. Je to film o lásce, tak ho tak berme. EDIT: nedalo mi to a na film jsem šel do kina ještě jednou. Měl jsem z něj stejně kladné pocity jako po prvním shlédnutí. Přidávám pomyslnou hvězdu.