• Fantasy

Taboo - Episode 4 (2017) (epizoda)

Na mě to začíná být až moc vyšinutý a popravdě řečeno, poněkud už mě otravuje ta stále stejná role Toma Hardyho, coby arogantního mručícího drsňáka, který každého přepere.

Zúčtování (2016)

A pak, že být účetním je nuda! :D Je docela smutné, že když konečně dostane Ben "kamenná tvář" Affleck vhodnou roli pro své neherectví, pokulhává film pro změnu v něčem jiném. Líbil se mi nápad hlavní postavy - autisty a dobrá byla i linie s mladou účetní Danou. Jenomže zbytek vypadal, jako by si nový Batman spletl žánr a začal vraždit sám kupy chlapů v nekomiksárně, která měla, předpokládám, působit alespoň trochu realisticky. Tak to se naneštěstí nestalo. Udělat to civilněji, promyšleněji a uvěřitelněji, zabývat se víc daňovými úniky, autismem a méně střílením, mohlo to být o velký kus lepší. Takhle tu máme jen další podprůměrný film.

Svět pod hlavou - Rodinná záležitost (2017) (epizoda)

Výbornej díl, co dodat? Dobře napsaný, dobře natočený, výborně zahraný, zábavný, napínavý. Nejlepší seriál ČT od dob Četnických humoresek. Je škoda, že dílů je tak málo a další série asi nebude, protože předpokládám, že se Marvan v posledním díle probere z kómatu a už nebude jak navázat.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Víte, jak je ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár taková ta naprosto bezúčelná a nesmyslná scéna s Trnoocasým drakem, který demoluje školu? Tak si ji představte nataženou na 133 minut. Stejně bezúčelné, stejně nudné, stejně nesmyslné a se stejně nevýraznými postavami. A ještě se to odváží nazývat preqelem k HP sérii. Jenomže Fantastická zvířata nemají, kromě kouzelnického světa a pár narážek, s HP sérií paradoxně společného vůbec nic. Harry Potter totiž není primárně příběhem o tom, že existuje kouzelnický svět a jak funguje. Harry Potter je, kromě příběhu o souboji dobra se zlem, především o POSTAVÁCH a vztazích mezi nimi. O dobře napsaných, zábavných, osobitých postavách, které jsou ve filmech ztvárněny mnohdy ještě daleko lépe, než jak jsou napsány a to vesměs skvělými, charismatickými herci (bavím se o dospělých). Fantastická zvířata v podstatě příběh nemají, jen něco narychlo splácaného, postavy jsou naprosto nijaké, žádný herec není zábavný a Eddie Redmayne zase hraje stejně "divně", jako obvykle. Ano, je tam spousta nesmyslného CGI, někdy jsou CGI dokonce celé postavy a vypadají velmi trapně. Rowlingová neumí psát scénář, další díl by bylo dobré opět svěřit Klovesovi, ke kterému, jakožto čtenářka knížek, jsem sice měla výhrady, ale dokázal vytvořit i pár výborných scén, v tomto filmu není výborná, či alespoň zapamatovatelná, ani jedna. A nejen, že Rowla neumí psát scénáře, ona navíc popírá i to, co sama vymyslela! Kouzlení rukama? WTF?! To byl jako Grindelwald mocnější, než Brumbál a Voldemort? Nitrozpyt bez hůlky? To je jako nějaká pomatená hlupačka mocnější, než Voldemort? Banka, která není zajištěná proti přemisťování, takže v ní kouzelníci mohou v pohodě loupit? Postavy se umějí přemisťovat na místa, která neznají a nikdy na nich nebyly? A ten představitel Grindelwalda? Really? To má být charita pro okoukané herce, kteří už nemají co nabídnout? Osobně bych raději uvítala i toho Farrella... A nevím, jestli jsem to dostatečně zdůraznila, ale ještě k tomuhle všemu je to příšerná nuda. Kvůli úctě, kterou chovám k mé milované HP sérii, dávám tomuhle "filmu" adekvátní jednu hvězdičku.

Koruna - Pýcha a radost (2016) (epizoda)

Konečně výborný díl! Ještě nikdy jsem neviděla tak výborně vystižený vztah dvou sester a je ještě obdivuhodnější, že scénář psal muž. A Margaret by byla královna, kterou bych měla radši. :)

Koruna (2016) (seriál)

Skutečně bych si přála, aby jednou někdo napsal a natočil film, nebo seriál, který by britskou královskou rodinu neglorifikoval. Chápu, že o soukromí Windsorů toho asi nelze mnoho zjistit, ale místy seriál vypadá podobně, jako ony propagandistické medailonky, na které se dívají postavy v The Crown, a které sdělují, jak úžasná je královna, a jak ji všude na světě zbožňují. Při tom vlastně není za co. I v tomto seriálu je královna chladná, odlidštěná prázdná slupka, které ostatní říkají, co má dělat, jak se má tvářit a co má říkat a ona je poslouchá. Je to nejhorší postava neschopná či neochotná obhájit jak své vlastní zájmy, tak zájmy svých nejbližších a v průběhu děje se pořád ptáte sami sebe, k čemu je ta instituce v Británii vůbec dobrá... Co se týče filmařiny, ta je na vysoké úrovni (od režisérů výborné BBC série Wallander jsem ani nic jiného nečekala), většina dílů nenudí a člověk musí místy až obdivovat z jakých maličkostí musel Peter Morgan vykřesat drama. Takže lepší průměr, ale rozhodně ne kvůli sympatiím ke královské rodině.

Koruna - Windsor (2016) (epizoda)

Ano, je tak příšerně těžké, být bohatý a nemuset pracovat jen proto, že jste se narodili do správné rodiny. A krom toho je tak strašně těžké být mladý, zdravý a mít zdravého manžela a zdravé a šťastné děti. Je to otrava muset se nastěhovat do paláce, když jste chtěli bydlet v drahém domku. Proto se koneckonců celou historii lidstva lidé prali o moc a chtěli se stát vládci. Protože je to tak strašné.

Koruna - Wolfertonská senzace (2016) (epizoda)

Pevně doufám, že nebude seriál pokračovat v duchu glorifikace britské královské rodiny, jak to známe ze všech filmů o ní. Pak to totiž vypadá jako na objednávku přímo z Buckinghamského paláce, mimo jiné.

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Tato série je o velký kus slabší, než série předchozí. Skoro žádné zapamatovatelné scény, většinu děje zaujímají dialogy, je to strašně pomalé a nenápadité. Už ani styl vyprávění není tak propracovaný, co se dalo ukázat jedním prostřihem, řeší se několik dílů. Opravdu jsem měla problém se na to vůbec dodívat, a doufám, že další série bude tedy více napínavá a strhující.