Aféra Thomase Crowna (1999)

Iba za solídny scenár sa 4* nedávajú. Tento film môže ešte zaujať zaujímavým a pomalším plynutím času. Čo by som rozhodne na film s Brosnanom nečakal.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Veľký úlet...dej tuctový, ale obsahuje obrovské množstvo zaujímavých hlášok v tak dynamickom opakovaní, že zatieňuje podpriemerný obsah. Nič nové, pohľad na animáky sa od konca 90. rokov zmenil.

Anatomie vraždy (1959)

Anatómia vraždy je jedinečný film. Niežeby musel byť človek nadšený z výsledku prípadu ale rozhodne so všetkými filmovými atribútmi. Tento film vám príde nehorázne autentický s postavami tak reálne zahranými a po scenáristickej stránke tak vyšperkovanej, až sa začnete pýtať, že kde sú tie veľké časy... Preminger toto ani sekundu nenudiace dielo (teda pre mňa určite) perfektne rozčlenil, spolu s jeho tímom tým dali pocítiť každej postave aj z dobrého (kladným postavám) aj z toho horšieho. Ani si nespomínam na lepší súdny film (ak nerátam 12 Angry men-ten ale riešiť naštrbené vzťahy porotcov nie ostatných členov siene). A keď k tomu všetkému kraľuje Jimmy Stewart - máte vyhrané. Z neho sa pomaličkou cestičkou stal môj vôbec najobľúbenejší herec zo všetkých.

Podezření (1990)

Williamsova kryštálová hudba spôsobila mimo iného aj fakt, že väčšina nerozhodných užívateľov sa priklonila k štyrom hviezdam. Režijne slušné, avšak nič speciálne. Z dlhodobejšieho hľadiska je to skôr priemer (mňa osobne ten záver neprekvapil).

Jdi na to (1983)

Sedliacky humor plný béčkovitých zvratov. Dá sa na tom ale dobre zabaviť, približne polovica scénok sedí mojej krvnej skupine. Hlavná dvojica bláznov je dlhodobo zohratá.

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

Song fakt podarený a klip má nehorázne rozlíšenie akurát je nevkusne provokatívny a tým vďačí za svoju "slávu".

Anglický pacient (1996)

Posledná pol hodinka ma presvedčila, že so šťastím si to 4-tú hviezdičku zaslúži, i keď ma tento počin držal viac od tela ako by bolo treba. Zahrané je to kvalitne a disponuje to zvláštnou atmosférou, čo pre niektorých znamená filmové nebo. Tento film nenudí, ale emočne vás nepohltí a to je možno jeho handicap.

Tenkrát na Západě (1968)

Už som raz písal komentár k Vtedy na Západe. Nebol veľmi citlivý. Zásadný problém vidím v miešaní Leoneho spaghetti style počas predohier prestreliek (to ma niekedy vie fakt odradiť). Tu sa to skrátka nehodí. Z tých drsňákov potom vyprcháva charizma (Charles Bronson) ... Aj tak je to vysoko nadpriemerný film, (ktorý nebyť niekoľkých javov, ktoré ma odrádzajú), disponujúci hneď niekoľkými 5 hviezdičkovými scénami s DOKONALOU HUDBOU, ku ktorej netreba nič dopĺňať (vytiahla VnZ do extrémnych výšin).

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Mňa tieto seriálové Star Treky nikdy nebavili. Čiastočne zato môžu aj tie kostýmy a masky.

Frankenstein (1994)

Napriek nesporným kvalitám a unikátnemu prenádhernému romantickému soundtracku pôsobí tento Frankenstein trošku odfláknutým dojmom. Priveľa slizkých scén (čo nemusí byť na škodu), ale najmä prepracovanosť kostýmov nie je ideálna. Emócie sú povrchnejšie a jednotlivé konania postáv častokrát plné rýchlych zvratov. Pôkiaľ ste nevideli Whaleov rukopis v prvých dvoch Frankensteinoch - nepochopíte, čo som myslel.