• Krátkometrážní

Ctihodný občan (2009)

Škoda. Ctihodný občan měl potenciál, aby se z něho stal opravdu brilantní kousek atakující špičku v hodnocení filmů. Jenže s dobře vypadajícího drama o milujícím manželovi, který ztratil svou ženu s malou dcerkou a snaží se pomstít, se stane až těžko uvěřitelný thriller o superhrdinovi, který zvládne naprosto všechno počínaje přestavováním vozíků na detekci bomb konče hlouběním tunelu a předpovídání budoucnosti. Takhle z toho je jen obyčejný tříapůlhvězdičkový thriller, který ale určitě stojí za shlédnutí.

Ten kluk (2007)

Působivé psychologické drama o klukovi, který se po návratu z vězení snaží zapojit do normálního života. Naprosto skvělý výkon Andrewa Garfielda mě uchvátil a téměř hned od začátku filmu jsem s hlavním hrdinou začal sympatizovat. Film zůstává svým, tváří se neskutečně reálně a člověka pohltí. A nedá mi to jinak, než se zamyslet - dal bych takovému člověku ve svém životě šanci? I když snímek je vůči společnosti opravdu velmi kritický, obávám se, že bych se k ní přidal. Nikoho totiž už nezajímá, jak to třeba doopravdy bylo (i když to ve filmu také není jednoznačné), jaké ho k tomu vedly důvody a co všechno se před tím stalo. My už prostě vidíme jen to nejhorší a pak už nenasloucháme, natož abychom dali druhou šanci.

Wimbledon (2004)

Ani se mi nechce věřit, že si takhle Britové nechali sáhnout na svůj klenot, jakým wimbledonský turnaj beze sporu je. Romantická komedie, která snad ani komedií není, má lehce předvídatelnou dějovou linii, takže krom toho, že nepobavila ani téměř nepřekvapila. Čekal jsem decentní komedii zasazenou do krásného wimbledonského a tenisového prostředí, ale toho jsem se nedočkal. Film má totiž k tenisu asi tak daleko jako já ke grandslamovému vítězství. Výsledkem pak tedy je jen průměrná romanťárna, která moc ničím výrazně neoslní.

United (2011) (TV film)

Naprostá povinnost pro fanoušky anglického fotbalu, zvlášť pak pro příznivce Manchesteru United. BBC skvěle zpracovala jednu z největších fotbalových tragédií. Možná za mě hodnotí pocity, které ve mně po skončení filmu zůstaly, ale zřejmě tohle chtěl režisér tímto snímkem docílit. Všechny nedostatky házím stranou, tohle mě prostě dostalo.

Top Gear USA (2010) (pořad)

Ačkoliv o dost zaostává za britskou verzí tohoto skvělého pořadu, stále se jedná o kvalitní počin, který v žádném případě nezasluhuje tak nízké celkové hodnocení. Jistěže, Američané nesahají britskému triu ani po kotníky, ale nutno říct, že nasadili laťku velmi vysoko. I tak se ale americká verze řadí mezi kvalitnější motoristické pořady a podprůměrné hodnocení si rozhodně nezaslouží.

Projekt X (2012)

Typický americký film o strašně "cool" pařbě uvnitř svého domu. Bohužel mě to ničím nenadchlo a jestli jsem se skutečně u filmu zasmál, zřejmě jsem přemýšlel zrovna nad něčím jiným. Každopádně takovou párty by chtěl zažít snad každý (pokud by to pochopitelně nebyl jeho dům). Možná z toho důvodu dávám o hodně slabšímu filmu tolik hvězdiček.

Les Arbitres (2009)

Tenhle zajímavý dokument bych doporučil hlavně těm, co tak rádi nadávají na rozhodčí. A že vás je. Výborně zachycuje pocity sudích, kteří to mají ve své úloze neskutečně těžké. Ačkoliv i výběr hlavních aktérů je skvělý (zejména mě potěšil můj oblíbenec Howard Webb), pořád tomu něco chybí. Sice se jedná o originální počin, ale něco tomu prostě schází.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Udělala někdy Nova lepší seriál? Jako fotbalové zemičce podobný seriál chyběl. Okresní přebor je obrazem toho, jak se věci mají u vesnické kopané. Člověk tam pak nachází postavy podobné těm, co zná ze svého okolí a baví se dvakrát tolik. Zbývá ještě vyzdvihnout trenéra a kapitána Ondřeje Vetchého, bez něhož by Okresní přebor nemohl mít 5*.

Partička (2011) (pořad)

Sice nejsou tak zábavní jako jejich britští kolegové i tak si myslím, že místy se člověk může velmi dobře bavit. Složení čtveřice mi naprosto vyhovuje a Dano Dangl mi do pořadu jako moderátor prostě sedí. Mínusem jsou občas nudné hry, ve kterých účastníci tápou a diváka ne a ne rozesmát. I tak to patří ale k tomu lepšímu, na co se dá na české televizi ještě dívat.